Začali sa ním zaoberať hneď po vlaňajšej živelnej pohrome. Projekt, v ktorom sa uchádzali o 24 miliónov korún, odovzdali pôdohospodárskej platobnej agentúre 2. februára tohto roku. Napriek silnej konkurencii uspeli. Z požadovanej čiastky im priznali 95 percent, čo je ale pravidlo, pretože zvyšok si musí hradiť žiadateľ.
V rozmedzí rokov 2005-2007 pôjde predovšetkým o výkony v pestovateľskej činnosti, ako obnova lesov po kalamitách, výrub nežiadúcich drevín, ochrana sadbového materiálu proti burine vykášaním porastov, proti poškodzovaniu zverou repelentnými prípravkami a odpratávanie haluziny, aby sa mohlo začať s výsadbou.
Riaditeľ spoločnosti Ing. Ladislav Gašpar už podpísal záväznú zmluvu s pôdohospodárskou platobnou komisiou. Na otázku, ako budú na jeho realizáciu prichádzať peniaze, povedal: ,,My musíme najprv všetky práce prefinancovať a až potom sa uchádzať o platby. Kontrolná komisia bude preverovať nielen prevedenie jednotlivých prác, ale aj penzum investovaných prostriedkov, teda či boli použité v zmysle projektu.“
Do konca uplynulého týždňa sa podarilo spracovať l00 tisíc kubíkov kalamity. Väčšina polomov na území lesov mesta (spolu 240 tisíc kubíkov) sa totiž nachádza v exponovaných, ťažko prístupných terénoch, čo značne vplýva na výkony. V pestovnej a ťažobnej činnosti pracuje momentálne okolo 350 ľudí. Dodavateľských ťažobných skupín je 29, osem subjektov spracováva kalamitu formou predaja dreva na pni.