Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Gólový hody: v Radvani poltucet, v Hrochoti sedmička!

V. Liga

D. Niva – Podlavice 0:4 (0:1)
Domácim zápas nevyšiel, herne sa trápili. Naopak, hostia boli herne lepším mužstvom. Strelecky sa zaskvel Navrátil, ktorý čistým hetrikom nadviazal na polčasové ,,víťazstvo“ Podlavíc.
Góly: 46., 55. a 80. Navrátil, 40. Hrnčíř, ŽK: Slosiarik – Rumanovský, Rebek, Uhliar. Pred 70 divákmi rozhodoval Olšiak. PODLAVICE: Ľalík – Majling, Šatánek (73. P. Haviar), Rumanovský, Kollár, Rebek, V. Haviar (80. Štulajter), Demčík (78. Bálint), Uhliar, Hrnčíř. Navrátil.

Hrochoť – Dudince 4:3 (4:2)
Hrochoť nastúpila s obrovským náporom, čo sa prejavilo už na polčasovom výsledku. Domáci viedli 2:0, Dodok po prísnej penalte znížil na 2:1. Domáci pokračovali v nápore a viedli už 4:1. Po zbytočnom vylúčení však znervózneli, čo hostia využili a znížili. Druhý polčas opäť pokračoval nápor Hrochote, škoda nevyužitých troch gólových príležitostí. Domácim, ktorí dohrávali od 35. min. desiati, dochádzali sily, čo Dudince využili na strelenie tretieho gólu a Hrochoť sa nakoniec bála o výsledok.
Góly: 16. a 22. Ján Selecký, 12. D. Škamla, 21. Ján Zátroch - 19. Dodok (z 11 m), 35. Palkovič, 87. Vankovic, ŽK: ŽK: D. Škamla, Pet. Zátroch, Mil. Považanec – Kralina, Bielik, ČK: 35. Pet. Zátroch. Pred 250 divákmi rozhodoval M. Budáč. HROCHOŤ: Bajtar – Poničan, Mart. Selecký, Pet. Zátroch, Mil. Považanec, Sl. Selecký, Kmeť, Ján Zátroch (90. Majer), Ján Sláva (90.+ Dorotovič), Ján Selecký, D. Škamla.

Priechod – N. Baňa
2:1 (0:0)
Pohybliví hostia sa predstavili vo veľmi dobrom svetle. V bojovnom zápase, v ktorom nechýbalo nasadenie, si domáci vytvorili viac gólových príležitostí. Hostia vychádzali zo zabezpečenej obrany a spoliehali sa na brejky.
Góly: 51. Marek Barla, 77. Sochor - 65. Kuba, ŽK: Vajda, Mir. Barla, P. Lichý – Forgáč. Pred 220 divákmi rozhodoval Dado. PRIECHOD: Slobodník – Marek Barla, Mir. Barla, Chaban (90. Voskár), Pet. Homola, Mesík, Zachar, Kollár (83. Cenkov), Sochor, Vajda, Lichý.

Radvaň – P. Č. Balog 5:1 (3:1)
Domáci mali dobrý vstup do zápasu, keď už v 7. min. Vidiečan zúžitkoval ideálnu prihrávku Ševčíka na prvý gól. Druhý pridal sám Ševčík v 11. min. strelou z 20metrov. V 25. min. unikol Ňáčik z polovice ihriska a stav bol 3:0. Bukovec z pokutového kopu v 31. min. stanovil polčasový výsledok. Zrazenie domáceho útočníka v pokutovom území potrestal Ondrejka, keď dal štvrtý gól. Skóre na konečných 5:1 uzavrel Tomčík po sóle Snopka. Hostia hrali v poli obetavo, ale ich útoky končili buď pred šestnástkou, alebo sa po nich kopali rohové kopy. Výnimkou bola 85. min., keď domáci brankár len z veľkou námahou vytlačil trestný kop nad žrď. Pomer rohov bol 12:5.
Góly: 7. D. Vidiečan, 11. Ševčík, 25. Ňáčik, 49. Ondrejka (z 11 m), 79. Tomčík – 31. Bukovec (z 11 m), ŽK: Novoroľník, Tomčík – Plavec, Pet. Turňa. Pred 170 divákmi rozhodoval Michna. RADVAŇ: Timek – Uličný, Kocka, Kvasna, Ševčík, Ňáčik, Országh (67. Snopko), Novoroľník (88. Ponický), D. Vidiečan, Ondrejka, Tomčík. PARTIZÁN: Gašperík – Štulrajter, Meškan, Švantner (64. Kováčik), Nižnik, Pet. Turňa, Bukovec, Plavec, Kleskeň (26. Kysel, 58. Kvietok), Pečovský, Marcel Turňa.

Ostatné výsledky: Kováčová – Žiar B 2:0 (1:0), Volko, Plavec, D. Hámre – Žarnovica 3:0 (2:0), V. Zelenák 2, Repiský, Š. Bane – Detva 4:1 (3:0), Beták, Poprac, Janči, Urgela – Chlebničan.

Zaujali:
Navrátil (Podlavice), Milan Kmeť, Ján Selecký (Hrochoť), Mesík, Sochor, Pav. Chaban (Priechod) – Kuba (N. Baňa), Ondrejka (Radvaň) – Bukovec (P. Č. Balog).

10. Ohlúpli sme počas Covid roka? 7 136

V národnej kultúrnej pamiatke priblížia históriu veže, bude v nej aj podlažie venované generálovi M. R. Štefánikovi.

V novom zariadení vznikne osem pracovných miest.

7 h
Ondřej Chvěja (FK Pohronie)

Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica v ďalšom prípravnom zápase prehrali s FK Pohronie 2:3.