Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Štiavničky sa zabávali futbalovou radosťou

Corgoň liga

Dukla B. Bystrica - Artmedia Bratislava 3:0 (0:0)
Pred výkopom Bystričania pogratulovali hráčom Artmedie k postupu v Lige majstrov a priateľská selanka sa preniesla v úvode aj na trávnik. V prvom polčase ani jedno mužstvo nevystrelilo medzi žrde a ani tempo nepripomínalo prvoligový súboj. Vojaci prejavili viac snahy po strelení gólu, v rozhodujúcich fázach sa im nedarilo. Bažíkov trestný kop po faule Staňa na Jakubka skončil na múre, v 17. min Jakubko obišiel aj 18-ročného Kamenára, z ostrého uhla trafil bočnú sieť. Potom dvakrát Semeník minul, druhý raz po peknej kombinačnej akcii Bažíka a Vyskoča z piatich metrov strelil vedľa. V závere polčasu osamotený Jakubko nedosiahol na Semeníkov center, na druhej strane Kozák našiel ideálne Vaščáka, ktorý prestrelil. Po prestávke si Bažík znovu vyskúšal priamy kop, opäť trafil múr, z dorážky bránu, Kamenár chytil. O minútu Pančík položil loptu na hlavu Semeníka, ktorý zavesil pod brvno, keď obrana hostí všetko iba v pozore sledovala. Dukla po 271 minútach konečne strelila gól a dostala chuť. O sedem minút si Semeník narazil s Bažíkom a po krátkom šprinte prestrelil Kamenára. Artmedia vyvinula akúsi snahu po skorigovaní výsledku, no zmeniť ho mohol v 70. min Semeník, ktorého hlavičku Kamenár chytil na čiare a o minútu aj Jakubkovu strelu. V pohode hrajúci domáci dali aj tretí gól Pečovským, pre údajný ofsajd neplatil. Vyšlo to v 87. min, keď si Bažík narazil s Pančíkom a neomylne poslal loptu k ľavej tyči. Domáci mali konečne radosť z futbalu, Artmedia pozorovateľom z Milána a Porta ukázala veľmi málo.
Góly: 49. a 56. Semeník, 87. Bažík, ŽK: Leitner, Vyskoč, Semeník. Pred 3 242 divákmi rozhodoval Tomčík. DUKLA: Zajac (68: Boroš) - Wozniak, Páleník, Veselý, Leitner - Vyskoč (90. Svintek), Pečovský, Bažík, Pančík - Semeník (89. Gibala), Jakubko. ARTMEDIA: Kamenár - Kotula (58. Tchuř), Burák, Ďurica, Hellebrand (58. Gajdoš) - Vaščák (74. Mikulič), Staňo, Kozák, Borbély, Petráš - Fodrek.

Hlasy trénerov:
Václav Daněk, Dukla: ,,Úvodných desať minút sa mužstvo pomaly rozbiehalo. Prvýkrát v ročníku chlapci nečakali na to, čo bude hrať súper, ale sami začali agresívne pristupovať k hráčom, nedávali im priestor. Po prvom polčase som si po nepremenených šanciach hovoril, že to nie je možné. Hráčom som prizvukoval cez prestávku nech pokračujú a góly prídu. Na mužstvo som hrdý, keď 48 hodín po Grodzisku predviedlo veľmi dobrý výkon.“
Vladimír Weiss, Artmedia: ,,Domáci mali dva dni na oddych, naši dvakrát viac, ale asi veľa oslavovali. Vysvetlenie mám alebo ho nájdem, všetko si vysvetlíme za stenami šatne. Zlý výkon, lacný prístup niektorých hráčov. Bystričania boli tvrdší, agresívnejší, niekedy na hranici únosnosti, ale tak sa bojuje o ligové body. Výkony Buráka a Kotulu nemajú nič spoločné ani s okresnou súťažou. Ak mám byť úprimný, po ťažkom programe som čakal slabší výkon.“

Ostatné výsledky: Ružomberok - Dubnica 1:0 (1:0), 23. Nezmar, Inter Bratislava - Púchov 1:1 (0:0), 60. P. Brezík - 75. Hricko, Trnava - Nitra 2:0 (1:0), 36. Kožuch, 73. P. Ďuriš, Trenčín - Žilina 0:1 (0:0), 68. Bartoš.
10. Púchov 7 1 1 5 5 : 15 4

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  2. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  3. Home (ale aj) Office
  4. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  7. Zelená Bratislava
  8. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  9. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  10. Záujem o akcie Pilulky prekonal naše očakávania
  1. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Zelená Bratislava
  4. Ruža zmeny
  5. Úpravy automobilov pre ZŤP
  6. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  7. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  8. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  9. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  10. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.

Na Uhlisku vznikne zariadenie pre seniorov s 31 lôžkami

V Banskej Bystrici pribudne viac ako 30 lôžok pre seniorov vyžadujúcich dlhodobú starostlivosť.

V breznianskej nemocnici vytvorili oddelenie pre pacientov s COVID - 19

V budove bývalej transfúznej stanice časom zriadia aj mobilné odberové miesto testovania.