Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Sásová prevalcovala Nemeckú, Hronec priviezol body z Beňuša

I. trieda

Šalková – T. Č. Balog 0:2 (0:1)
Následky vlažného výkonu domácich nenechali na seba dlho čakať. Už v 15. minúte skóre otvoril hosťujúci Giertl. Domácim nepomohlo ani polčasové „umývanie hláv“, keď futbalovejší a s veľkou chuťou hrajúci kolektív Tatrana svoj výkon zúročil a bral tri body z pôdy Šalkovej.
Góly: 15. a 58. Giertl. Pred 120 divákmi rozhodoval Piar. ŠALKOVÁ: Hrnčiar - Čtvrtníček, Gerö, Kalman, Ratica, Tuček (69. Klus), Lübeck, Prostredník, Baran, J. Šimčík, Binder (90. Tóth). T. Č. BALOG: Úradník – J. Kvietok, Štulajter, Michal Kováčik, Dudovec (80. Martin Kováčik), J. Kvietok, Koreň (61. Sl. Švantner), M. Sitarčík (64. Michal Švantner), Kliment, Giertl.

Mýto - Lučatín 2:0 (0:0)
V bojovnom zápase hostia držali s domácimi krok. Nezvládli však záver stretnutia, keď Mýto dvoma rýchlymi kontrami rozhodlo o osude zápasu.
Góly: Kurek, Kán. ŽK: Roháč - Hruška, Selecký. Pred 100 divákmi rozhodoval Vrbovský. MÝTO: Kupec - Húsenica, Kerestény, Kňazík (85. Kochan), Botoš, Kurek, Smola, Roháč, Michal Vrtal, Kán, Martin Vrtla. LUČATÍN: Mokroš - Hruška, Hraško, Uhrín, Liba, Turčan, Selecký, Sedliak, Ivan Hruška, Zbyňovský, Majer (80. Štefanovič)

Sásová - Nemecká
5:1 (0:0)
Hostia prekvapili domácich v prvom polčase výbornou defenzívou, na ktorú Sásovčania dlho nevedeli nájsť recept. Aj napriek tomu si však v závere prvého polčasu vypracovali dve gólové šance, ktoré však zostali nevyužité. Po zmene strán domáci pridali na obrátkach, keď za 20 minút strelili štyri góly a prakticky bolo po zápase. Hostia ešte stihli streliť čestný gól, no v samom závere striedajúci Zvalo upravil na konečných 5:1.
Góly: 46. Ďuriš, 53. Matuška, 67. Bažík, 69. Venglarčík, 90. Zvalo - 74. Ružinský. ŽK: Lipták. Pred 250 divákmi rozhodoval Caban. SÁSOVÁ: Dubovcký - Striežovský, Spišiak, Dočkal, Venglarčík (69. Zvalo), Lipták, Bažík, Matuška (88. Pĺžik), Ďuriš, Kubina. NEMECKÁ: Halgaš - Ťažký, Ružinský, Soják, Bobok (59. Kováč, Lokša, Miroslav Bartoš, Rosina, Jablonský, Pikula (76. Ondrej Bartoš), Ľubomír Bartoš.

Beňuš - Hronec 1:3 (1:1)
V dobrom zápase sa hostia ujali vedenia už v prvej minúte stretnutia, keď po rohovom kope skóroval Tŕnik. Po tejto úvodnej sprche domáci pritlačili hostí a postupne si začali vytvárať aj šance. Odmenou za snahu bol gól z 32. minúty, ktorého autorom bol Kováčik. Po zmene strán pokračoval bojovný futbal a žrde zvonili na jednej i druhej strane. Nakoniec hostia v rozpätí desiatich minút dali dva rýchle góly a zaslúžene zvíťazili.
Góly: 32. Kováčik - 1. a 70. Tŕnik, 80. Kučerák. Pred 150 divákmi rozhodoval Gajdoš. BEŇUŠ: Kochan - Plieštik, Scherer, D. Kučerák, Knižka, Kováčik, Berčík, Šajgalík, Janko, Stančík, R. Kučerák. HRONEC: Radovič - Frimm, Kučerák, Juraj Sarvaš, Ján Sarvaš, Cibuľa, Lizoň, Hasila, Repka, Pišoja, Tŕnik.

Brezno - Braväcovo 2:1 (1:1)
Domáci vstúpili do zápasu ako sa patrí a už v úvode stretnutia viedli 1:0, keď autorom gólu bol Betka. Potom sa hra vyrovnala z čoho pramenil aj vyrovnávajúci gól hostí - presadil sa Zelenčík. Po zmene strán domáci zvýšili aktivitu a dôraz v osobných súbojoch, vytvorili si šance, tlak a odmenou bol vedúci gól, ktorého autorom bol Vozár. Brezňania síce nepodali oslnivý výkon, no treba brať na zreteľ, že hrali dva majstrovské zápasy v priebehu troch dní.
Góly: Betka, Vozár – Zelenčík. Pred 250 divákmi rozhodoval Bučko. BREZNO: Kupec - Lupták, Faško, Štulajter, Krajan, Medveď, Betka, Vozár, Greksa, Pacera, Amrich. BRAVäCOVO: Petrinec – J. Srnka, Danove, Radec, R. Srnka, Brenkus, Zelný, M. Srnka, Berky, Lupták, Zelenčík.

Jasenie - Jakub 1:3 (1:3)
Hostia boli po celý zápas lepším mužstvom ako po taktickej, tak aj fyzickej stránke. Veľmi rýchlo získali dvojgólový náskok, ktorý sa však domácim podarilo skorigovať v 33. minúte na 1:2. Keď už visel vyrovnávajúci gól na vlásku, udrelo na druhej strane. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil - hostia kontrolovali priebeh zápasu a zaslúžene zvíťazili.
Góly: Štulajter - Janík, Ševčík, Bednár. Pred 120 divákmi rozhodoval Sitarčík. JASENIE: Havran - Roman Kvačkaj, Slúštik (80. Matej Kvačkaj), Gajdošík, Kochan, Kordík, Jakubec Peter (46. Turňa), Mistrík, Štulajter, Weisenbacher, Gondáš (25. Kochan). JAKUB: Štrba - Čaba, Janík, Rubint, Da. Balon, Dikacz, Ševčík (90. Porubský), Maďar, Bednár, Lettrich, Račák (85. Náčin),

Ostatné výsledky: Slovenská Ľupča - Badín 3:2 (1:1), dohrávka 1. kola: Brezno - Jasenie 1:0, Vozár.

zaujali
brankári: Mokroš (Lučatín), Havran (Jasenie), obrancovia: Húsenica (Mýto), Kordík (Jasenie), záložníci: Botoš (Mýto), Bažík (Sásová), Matuška (Sásová), Ľ. Bartoš (Nemecká), R. Kučerák (Beňuš), Vozár (Brezno), Betka (Brezno), Dikacz (Jakub), Balon (Jakub), útočníci: Ďuriš (Sásová), Pikula (Nemecká), Pišoja (Hronec), Tŕnik (Hronec), Zelenčík (Braväcovo), Bednár (Jakub), Giertl (Tatran Č. Balog).

7. Helske očarila nemeckých dôchodcov
  8. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
  9. Tento rok by mal 70: Legenda Karola Duchoňa ožije u vás doma
  10. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie
  1. Darček? Špičková autonavigácie Mio Spirit 8670 Full EÚ Lifetime!
  2. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
  3. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?

Národná diaľničná spoločnosť pripravila opravu mosta na R1 v Banskej Bystrici

Most na rýchlostnej ceste R1, ktorý je súčasťou mestskej estakády v Banskej Bystrici, prejde veľkou opravou.

Železiari na východe neuspeli, o všetkom rozhodol jeden gól

Futbalisti Podbrezovej vo svojom druhom tohtotýždňovom vystúpení vyšli strelecky naprázdno.