Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Šesťbodový víkend Hronseku, mužstvá na čele bez zaváhaní

II. Trieda BB

Ľubietová - Mičiná 1:2 (0:1)
Domáci by si za predvedený výkon, hlavne v druhom polčase, zaslúžili aspoň remízu. Zo zisku troch bodov sa však tešili hostia.
Góly: Bobor – J. Saktor, Marko. Pred 60 divákmi rozhodoval Dráždik. ĽUBIETOVÁ: Muránsky – Kútik (70. Turčan), Urva, Klinec, Bidlo, V. Sauka, Svintek, Majer, Benč (75. Dutka), Mochnáč, Bobor. MIČINÁ: Krnáč – M. Štubniak, Považanec, I. Marko, J. Štubniak, Betka, Ľupták, Zachar (85. M. Martinec), Saktor, B. Martinec, M. Marko.

Medzibrod - H. Pršany 2:0 (0:0)
Domáci v značne pozmenenej zostave sa prispôsobili hre súpera a dlho sa nevedeli presadiť. Až v 70. minúte po centri z pravej strany dal gól Martin Huťka. Hostia aj keď bez náhradníkov pôsobili snaživým dojmom.
Góly: 70. Mar. Huťka, 90. Kužma (vlastný). Pred 80 divákmi rozhodoval Koctúr. MEDZIBROD: Tonhajzer – Lehocký, Plavec, Holík (75. M. Zeman), Prievalský, Caban (60. Padúch), Mat. Huťka, Oravec, Mar. Huťka, Obuch, Pipich (60. V. Zeman). HOR. PRŠANY: Urgela – Rybarský, Kužma, Orovčík, Dudáš, Kapusta, Zmajkovič, Kanka, Miartuš, Liďák, Dobrota.

St. Hory - Malachov 3:2 (2:1)
Hostia zaskočili domácich hneď v úvode, keď po chybe obrany premenili následný pokutový kop. Potom na dlhú dobu prevzali iniciatívu domáci, ktorí boli lepším mužstvom a otočili stav stretnutia na 3:1. Hostia sa nevzdávali, boli blízko k vyrovnaniu, ale podarilo sa im už len znížiť na konečných 3:2.
Góly: 12. a 52. Filip, 35. Kováč – 6. Uhrík (z 11 m), 90. Roman (z 11 m). Pred 40 divákmi rozhodoval Zeman. ST. HORY: Jaroušek – Gavalda, Ulehla, Olejár (70. Lovás), Brhlík, Debnár, Štulrajter (75. Navrátil), Maďar, Filip, Kováč, Babjak. MALACHOV: O. Dvorský – Baculík, Dobrota, Klimo, Perončík (60. Murín), Daniš, Uhrík, Sanitra (70. L. Dvorský), Roman, Sečkár, Lebiedzik.

Podkonice - Riečka 2:1 (1:0)
V obojstranne tvrdo hranom zápase predviedli mužstvá technický futbal na úrovni I. triedy. Hostia nedokázali skórovať ani z vyložených šancí, čo domáci dokonale využili.
Góly: Kmeť, Ivan – J. Šimčík. Pred 80 divákmi rozhodoval Melcer. PODKONICE: Mikuláš – Turčan, M. Barla, Kvačkaj, L. Barla, M. Polóny, Pavlák, P. Polóny, Ivan, Kmeť, Faško (6. Valent, 89. Bôdzik). RIEČKA: Haring – M. Petráň, Snopko, I. Petráň, Širka (46. Kurčík), Straka, Sásik, Sanitrár, Seleštianský, Pataj, J. Šimčík.

Hronsek - Harmanec 2:0 (0:0)
V Prvom polčase sa hral dobrý kombinačný futbal z oboch strán. Viac šancí mali hostia ale vďaka domácemu brankárovi ostali nevyužité. Po prestávke pokračoval zápas v dobrom tempe, akcie sa striedali na oboch stranách. Domáci boli šťastnejší, keď dali v 65. minúte gól Šabo a pred koncom upravil na 2:0 Bursa.
Góly: 65. Šabo, 88. Bursa. Pred 60 divákmi rozhodoval Grúber. HRONSEK: Klimáček – Dobrík, Majer, Kíšik, Zelina, Novanský, Murgaš, Moravčík, Bursa, Šulek, Šabo. HARMANEC: Danko – Matejka, Čičmanec, Kohút, Vajs, Štefanec, Babjak (80. Žabka), Richter, Katko, Šimko, Hudáček.

Baláže - Tajov 2:3 (1:1)
Prvý polčas sa hral vyrovnaný futbal s niekoľkými šancami na obidvoch stranách. Hosťom sa podarilo otvoriť skóre v 17. minúte Muríňom, po skrumáži v domácej šestnástke. Domáci vyrovnali v 34. minúte Strečkom z priameho kopu. Po zmene strán, hneď v 48. minúte nachytal na hruškách domáceho brankára Vaterka nádhernou strelou z 30 metrov a poslal hostí opäť do vedenia, o niekoľko minút nato zvýšil z pokutového kopu Horný. Domácim sa podarilo v 76. minúte znížili tiež po strele z pokutového kopu, keď sa nemýlil Strečok. Tajov si disciplinovanou hrou v obrane nenechal víťazstvo ujsť.
Góly: 34. a 76. J. Strečok (druhý z 11 m) - 17. Muríň, 48. Vaterka, 63. Horný (z 11 m). Pred 100 divákmi rozhodoval Grúber. TAJOV: Adam – Patrnčiak, Horný, P. Kollár, Solivajs, Vaterka, Mažgút, Pipka, Murgaš (70. Eliáš), Ursíny, Muríň.

Ostatné výsledky: Dúbravica - Hiadeľ 3:0 (2:0)

Výsledky predohrávaného 14. kola: Tajov - Hor. Pršany 6:0 (3:0), Horný 3, Muríň, Eliáš, Mažgút, St. Hory - Harmanec 2:3 (2:2), Ulehla, Debnár - Matejka, Martiška, Murgaš, ČK: Antoš - Murgaš, Gregor, Baláže - Hiadeľ 7:2 (4:1), Vavrek 2, Mesík 2, Tišliar, Čunderlík, P. Strečok - Koman, M. Štefanovie, Podkonice - Dúbravica 2:3 (1:2), Bôdzik, Kmeť (z 11 m) za domácich, Ľubietová - Hronsek 0:2 (0:0), Šulek, Potančok, Strelníky - Medzibrod 1:2 (1:2), J. Matyó (z 11 m) - Kelemach (z 11 m), Ma. Huťka, Malachov - Mičiná 1:0 (0:0).

Zaujali
brankár: Klimáček (Hronsek), obrancovia: Plavec (Medzibrod), Olejár (St. Hory), Kíšik (Hronsek), Strečok (Baláže), záložníci: Ľ. Brodek (Hiadeľ), Svintek (Ľubietová), Miartuš (Hor. Pršany), Ivan (Podkonice), M. Barla (Podkonice), Babjak (St. Hory), Roman (Malachov), útočníci: Saktor (Mičiná), Valent (Podkonice), Moravčík (Hronsek), Katko (Harmanec).