Strelecké hody v Kremničke, v Rakytovciach suchoty

III. liga

Kremnička - Bytča 4:3 (3:1)
Už v 2. min sa dostal pred Horeckého Snitka, ale brankár hostí bol pozorný. Bytčania urobili prvú vážnejšiu akciu v 14. min a hneď boli efektívni. Gabaj ušiel po ľavej strane a presnou strelou k ľavej žrdi nedal Juračkovi šancu. V 25. min po centri Gabaja netrafil Kováč z dobrej pozícii. Z protiútoku vyrovnal hlavou Štrba. Hra domácich sa upokojila a svojou krídelnou hrou zatlačili Bytču do defenzívy. V 26. min unikol po ľavej strane Kollár a jeho center premenil hlavou Hurík na vedúci gól. V nadstavenom čase v prvom polčase zahrávali domáci rohový kop a Chudík hlavičkou pod brvno zaznamenal gól. Hosťujúce mužstvo urobilo v druhom polčase prvú ucelenú akciu v 62. min a tá znamenala zníženie stavu. Gajdošík šikovne využil chybné vybehnutie Juračku a pohodlne skóroval. O 4 minúty hostia znovu udreli. Odkop z obrany hostí prevzal na pravej strane v ofsajdovej situácii Chrenko a po jeho centri Gajdošík hlavičkou vyrovnal. Domáci všekty sily vrhli do útoku. V 72. min trestný kop Štrbu skončil na spojnici žrde a brvna. Vykúpenie obstaral pre domácich Kuzma v 75. min, ktorého prudká prízemná strela skončila v sieti brankára hostí.
Góly: 25. Štrba, 26. Hurík, 45. Chudík, 75. Kuzma - 62. a 66. Gajdošík, 14. Gabaj. ŽK: Širo, Chrenko. Rozhodoval Čiernik, 250 divákov.
KREMNIČKA: Juračka - Kuric, Sokol, Chudík, Kuzma, Snitka, Hurík, Vodecký (90. Mayer), Kollár, Tišliar (49. Nemec), Štrba. Tréner: J. Grík.

D. Kubín - Dukla B. Bystrica B 3:2 (1:0)
Domáci narazili na veľmi dobrého súpera, ktorý od úvodných minút potvrdzoval svoje ambície. Už v 11. min po hlavičke útočníka hostí vykopol loptu Čučka. Po rohovom kope Callu v 19. min Bača hlavou otvoril skóre. Hra prebiehala viac na polovici domácich, ale z protiútokov hrozili domáci. V 38. min pekný center Melicherčíka Dzúrik na päťke nedočiahol a v 45. min Melicherčíkova strela skončila vedľa. Do druhého polčasu vstúpili lepšie hostia a už v 49. min po trestnom kope Kulika vyrovnali na 1:1. Obdobná situácia sa zopakovala v 51. min, keď Bača z tresného kopu trafil do horného rohu a domáci opäť viedli. V 67. min mohla Dukla vyrovnať, ale Čučka loptu z čiary vyhlavičkoval. Tlak hostí sa stupňoval a odmenou za to im bol vyrovnávajúci gól, keď Hrbek vnikol do šestnástky a tečovanou strelou vyrovnal. Celozápasová bojovnosť a snaha domácich bola korunovaná v 90. min gólom Kubániho.
Góly: 19. a 51. Bača, 90. Kubáni - 82. Hrbek 49. Kulik. ŽK: Holub - Štúber, Kanda, Turňa, Gibala. Rozhodoval Repa, 500 divákov.
DUKLA B. BYSTRICA B: Straka - Štúber, Choma, Kanda, Očovan (74. Juska), Kulik, Turňa, Libič, Kovalčík, Bukač (56. Hrbek), Gibala (64. Šišiak). Tréner: S. Baláž.

Podbrezová B - Čadca
1:2 (1:1)
Vo Valaskej sa hralo bojovné stretnutie s dramatickými situáciami na obidvoch stranách. Už v 2. min domáci Boháčik z 10 m strelil do rúk brankára hostí. Hneď z protiútoku hostia prízemnou krížnou strelou, z rohu šestnástky získali Planetom vedenie. V nasledujúcich minútach narastal tlak domáceho mužstva. V 5. min Boháčik z 10 m prestrelil bránu hostí, ale z ďalšieho rýchleho útoku, prudký Šrobárov center usmernil Haviar do brány hostí. Domáce mužstvo malo do konca polčasu miernu prevahu, ale gólové príležitosti si nevypracovalo. V druhom polčase sa hra odvíjala medzi šestnástkami. Šťastnejší však boli hostia, keď po zahraní rohového kopu v 54. min, hlavičkou usmernil loptu Privarčák do šibenice domácej brány. V záverečnom tlaku hostia umnou hrou eliminovali útočnú snahu domáceho mužstva a tak tri body putovali do Čadce.
Góly: 5. Haviar - 54. Privarčák, 2. Planeta. ŽK: Belko - Gavlák. Rozhodoval Urda, 220 divákov.
PODBREZOVÁ B: Ihradský - Kitaš, Libič, Belko, Jančík, Gašpar, Haviar, Špulica, Šrobár, Boháčik (60. Turňa), Soják (60. Chrenovský). Tréner: P. Pilko.

Rakytovce - Bánová
0:1 (0:0)
V stretnutí hostia po dvoch prehrách chceli dokázať, že patria do tretej ligy. Domáci si naopak mysleli, že víťazstvo získajú poľahky, čo však nebola pravda. Bánova 75 minút ovládala hru, nepustila domácich do žiadnej šance a po zbytočnej ruke domáceho Michaličku, keď lopta po priamom kope už smerovala von od brány. Hostia kopali pokutový kop, ktorý v 52. min Kubovich bezpečne premenil. Domácich ani strelený gól nezobudil a naďalej hrali bez pohybu a myšlienky. Prebrali sa až v poslednej štvrťhodine, keď zatlačili hostí do ich šestnástky, ale ani z vyložených niekoľkých šancí nedokázali dať gól.
Gól: 52. Kubovich (11m). ŽK: Michalička, Móres - Ďuratný L. Rozhodoval Putra, 150 divákov.
RAKYTOVCE: Vyskoč - Móres, Mala, Fojtík, Turčan (75. Turák), Schmidtmayer, Hric, Jopko, Hejčík (75. Strelka), Michalička, Hanes (31. Messerchmidt). Tréner: M. Targoš.

Žiar nad Hronom - Ružomberok B 1:2 (1:0). 23. Obert I. (11m) - 48. Sedlák, 65. Urban (11m). L. Mikuláš - T. Teplice 1:5 (1:3). 13. Húska (11m) - 7. Ždimera, 16. Jeťko J., 21. a 55. Privitzer, 75. Kempný. Zvolen - K. Lieskovec 6:0 (5:0). Góly: 2., 27., 30. a 88. Bohuš 4, 18. Mihál, 36. Kučera, K. N. Mesto - R. Sobota B 3:1 (3:1). Góly: 21. Molnár, 23. Padych, 30. Golian - 3. Filo.

Predohrávané 14. kolo
Rimavská Sobota B/Tornaľa – Dukla Banská Bystrica B 0:4 (0:3). Góly: 5. Bukač, 19. Šišiak, 34. a 61. Libič, ŽK: Turňa, Choma (Dukla B), rozhodoval Ligas, 250 divákov. Ružomberok B/Ľubochňa – Bytča 2:0 (1:0). Góly: 11. Urban (z 11 m), 55. Latiak. Turčianske Teplice – Bánová 7:0 (4:0). Góly: 14. a 24. Letrik, 22. Kempný, 27. Privitzer, 56. J. Jeťko, 81. Šavol, 84. Šimček. Kysucké Nové Mesto – Čadca 0:1 (0:0). Gól: 51. Baláž. Liptovský Mikuláš – Kysucký Lieskovec 2:1 (1:0). Góly: 30. Kašpar, 85. Húska - 72. Vojvoda (z 11 m). Žiar nad Hronom – Zvolen 1:1 (1:0). Góly: 10. Hric - 76. Kujan. Dolný Kubín – Podbrezová B 1:1 (1:0). Góly: 45. Plančo - 76. Chrenovský, ŽK: Chrenovský, Jančík, Belko (Podb), rozhodovala Likavcová, 300 divákov. Kremnička – Rakytovce 2:2 (0:0). Góly: 49. Tišliar, 79. Chudík - 54. Jobko, 59. Fojtík (z 11 m), ŽK: Kuric, Hurík, Chudík, Vodecký - Homola, rozhodoval Petrák, 250 divákov.
1. T.Teplice 6 5 1 0 28 : 3 16
2. Čadca 6 5 0 1 15 : 4 15
3. Kremnička 6 4 1 1 14 : 8 13
4. Ružomb B 6 3 2 1 9 : 6 11
5. D.Kubín 6 3 2 1 10 : 10 11
6. Žiar n/H 6 3 1 2 12 : 7 10
7. Bánová 6 3 1 2 9 : 12 10
8. Dukla B 6 2 1 3 13 : 11 7