Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Zázračné futbalové zmŕtvychvstanie v Lučatíne: Z 0:3 otočili domáci na 4:3!

I. trieda

Lučatín - Tatran Čierny Balog 4:3 (2:3)
Pre domácich to bol šok. V 28. minúte po fatálnych chybách v obrane bol ukazovateľ skóre 0:3! Behavejší a technickejší hostia dokonale využili šance, ktoré im ponúkli domáci. Lenže to ešte nikto netušil, čo sa bude diať. Najskôr domáci kanonier Zbyňovský znížil na 1:3 a tesne pred prestávkou krásnou krížnou strelou skóroval Mokroš. Do kabín teda išli domáci s jednogólovým mankom. Po zmene strán sa Lučatín od začiatku zahryzol do hostí a aktívnou hrou si vynútil priamy kop. Prostredný nedal šancu hosťujúcemu brankárovi a pohotovo skóroval. Potom sa hra prelievala z jednej strany na druhú. Šancu rozhodnúť však využili domáci futbalisti, keď volej Zbyňovského skončil za chrbtom Úradníka. Hostia mali do konca zápasu ešte veľmi veľa šancí, ale nedokázali dať gól ani do prázdnej brány.
Góly: Zbyňovský 2, Prostredný, Mokroš - Giertl, Kliment, Sitarčík, ŽK: Sedliak, Kováčik. Pred 150 divákmi rozhodoval Kosec. LUČATÍN: Mokroš - Ľ. Hruška, Hraško, Matej Mokroš, Uhrík, Selecký, Ivan Hruška, Lipa, Sedliak, Zbyňovský, Prostredný. TATRAN: Uradník - Kvietok st., Štulajter, Kováčik, Budovec, Kvietok ml., Koreň (76. Slavomír Švantner), Michal Švantner (87.Martin Kováčik), Sitarčík, Kliment, Giertl.

Jakub - Šalková 2:2 (1:1)
Góly: Bednár, Rubint - Baran 2, ŽK: Longaurer – Šimšík. Pred 150 divákmi rozhodoval Bučko. JAKUB: Murgaš - Viglašský, Čaba, Rubint, Dikacz, Balon, Ševčík, Maďar, Janík, Bednár, Longauer. ŠALKOVÁ: Hrnčiar - Kaščák, Čtvrtníček, Kalman, Ratica, Prostredník, Lübeck, Baran, Tuček, Šimčík, Binder.

Nemecká - Brezno 1:0 (0:0)
Zápas sa začal náporom domácich futbalistov, keď jasne dominovali na ihrisku a vytvárali si gólové šance, ktoré však zostali nepremenené. Azda najväčšiu spálil Šrot v 22. minúte, keď zo 7 metrov netrafil bránu. Domáci však nepoľavili v úsilí a naďalej dobíjali hosťujúcu bránu. Brezno sa v tejto fáze hry snažilo o rýchle protiútoky. Po zmene strán padol gól, keď v 47. minúte rozvlnil sieť za chrbtom hosťujúceho brankára Ľubomír Bartoš. Neskôr sa ukázalo, že to bol jediný a zároveň rozhodujúci. Hostia od 65. minúty prevzali iniciatívu a snažili sa vyrovnať. Ich šance však nemali gólový charakter a tak Nemecká získala veľmi cenné tri body.
Gól: 47. Ľubomír Bartoš, ŽK: Šrot, Lokša, Ružinský. Pred 180 divákmi rozhodoval Ríša. NEMECKÁ: Halgaš - Kováč, Ružínský, Soják, Šrot, Lokša (87.Kováčik), Miroslav Bartoš, Rosina, Jablonský (47. Koštiaľ), Pikula, Ľ. Bartoš. BREZNO: Kupec - Kňazík, Faško, Štulajter, Krajan, Medveď, Betka, Vozár, Greksa, Pacera, Amrich.

Braväcovo - Jasenie 1:1 ( 1:1)
Domáci nastúpili s jednoznačným cieľom – ziskať tri body. Od úvodu sa s chuťou pustili do súpera a od 28. min. viedli, keď autorom gólu bol Brenkus. Potom sa hra vyrovnala, rožky začali vystrkovať aj hostia. V 40. minúte sa im podarilo vyrovnať Živorom. Po zmene strán bol scenár podobný ako v prvom polčase, avšak bez gólového efektu a tak sa zápas skončil spravodlivou deľbou bodov.
Góly: 28. Brenkus - 40. Živor, ŽK: Danove - Kordík, Sekáč, Gajdošík. Pred 180 divákmi rozhodoval Sitarčík. BRAVACOVO: Martinec - Jozef Srnka, Danove, Gašperan, Baliak, Brenkus, Zelený, Marek Srnka, Berky (40. Hálka), Radoslav Srnka, Zelenčík. JASENIE: Havran - Živor, Gajdošík (82.Čižmár), Slúštik, Kordík, Turňa (44. Gaboň), Kochan, Sekáč, Mistrík, Štulajter, Jakubec.

Mýto - Slovenská Ľupča
3:1 (1:1)
Skóre zápasu otvorili hostia, keď po chybe domácej obrany vsietil gól Urbančok.
Domácich to však vôbec nezlomilo, naopak zvýšili aktivitu a pohyb, čoho výsledkom bol vyrovnávajúci gól Martina Vrtala. Po zmene strán domáci pridali na obrátkach, vytvorili si aj veľmi pekné gólové šance, ktoré premenili a tak tri body zostali zaslúžene doma.
Góly: Martin Vrtal, Botoš, Smola – Urbančok, ŽK: Botoš – Sedliak. Pred 80 divákmi rozhodoval Jozef Sitarčík. MÝTO: Kupec – Husenica, Kerestény, Kňazík, Botoš, Kurek, Smola, Roháč, Michal Vrtal, Ostrihoň, Martin Vrtal (74. Molčan). SLOVENSKÁ ĽUPČA: Hlaváč- Lakomčík, Fridrich, Filadelfi, Mačkovič, Urbančok, Sedliak, Majer, Beňák, Lešták, Patráš (40. Vlček).

Hronec - Sásová 2:0 (0:0)
Domáci sa na šláger kola pripravili veľmi dobre. Početná divácka kulisa videla vynikajúci futbal minimálne na úrovni piatej ligy. Hronec sa vôbec nezľakol svojho súpera a od úvodných minút produkoval útočný futbal. Hosťom sa do prestávky ešte podarilo udržať čisté konto, no po zmene strán to už bolo o niečom inom. Domáci zvýšili tlak a svojim aktívnym pohybom a prihrávkami na jeden dotyk robili hosťom nie malé problémy. Snaha domácich bola korunovaná Kučerákovým gólom z pokutového kopu a o pár minút rozhodol o tom, že tri body zostávajú zaslúžene doma striedajúci Ridzoň. Hostia prehru zvládali veľmi ťažko.
Góly: Kučerák (z 11m), Ridzoň, ŽK: Sarvaš. Pred 420 divákmi rozhodoval Medveď. HRONEC: Radovič- Lesák, Kučerák, Juraj Sarvaš, Ján Sarvaš, Cibuľa (72.Ridzoň), Kocúr, Hasilla (82. Boroš), Repka, Pišoja, Trník. SÁSOVÁ: Dubovický - Striežovský, Spišiak, Dočkal, Praženica, Venglarčík (72. Kováč), Lipták, Bažík, Matuška, Ďuriš, Puliš.

Badín - Beňuš 0:1 (0:0)
1. Hronec 6 5 0 1 18 : 4 15
2. Sásová 6 5 0 1 22 : 11 15
3. Mýto 6 4 1 1 13 : 10 13
4. Jakub 6 3 2 1 19 : 13 11
5. T.Č.Balog 6 3 0 3 14 : 13 9
6. Lučatín 6 3 0 3 11 : 15 9
7. Jasenie 6 2 2 2 8 : 8 8