Streda, 20. február, 2019 | Meniny má Lívia

Rakytovce vyhrali a nedopriali Bytči prvú radosť

III. liga

Bánová - Podbrezová B 3:0 (0:0)
Hostia už v 2. min naznačili, že neprišli na výlet a riadne zamotali hlavu domácim obrancom, keď Haviar po rohu tesne minul bránu. Potom sa začali presadzovať domáci, keď v 8. min po akcii na jeden dotyk Frátrikov center preletel pozdĺž brány hostí. V 20. min prišla veľká šanca domáceho Sluku po centri Mojíka, ktorá skončila tesne vedľa. V 44. min po rohu stiahli hostia Vajdu v pokutovom území, ale pokutový kop Kubovich zahodil. Celý prvý polčas sa hral svižný futbal, keď hostia zo zabezpečenej obrany vyrážali do nebezpečných protiútokov. Po prestávke sa desať minút tlačili dopredu i hostia. V 61. min Mojík prešprintoval celé ihrisko a prihral Stalmáškovi do čistej šance, ale ten zahodil. V 68. min po centri Vajdu a hlavičke Sedliačka strelil Stalmášek vedúci gól domácich. O tri minúty prihral Ďurica Podmanickému a ten prešiel všetko, čo mu stálo v ceste a domáci vedli už 2:0. V 82. min trestný kop z ľavej strany zahral Sedliaček na hlavu Stalmaška a bolo 3:0. Potom ešte zahodili šance domáci Stalmášek a Sluka.
Góly: 68. a 82. Stalmášek, 71. Podmanický. ŽK: Frátrik, D. Ďuratný - Boháčik, Gašpar, Turňa, Belko. Pred 500 divákmi rozhodoval Szabo. PODBREZOVÁ B: Ihradský - Kitaš, Libič, Belko (77. Hudík), Boháčik, Gašpar, Chrenovský, Špulica (67. Soják), Šrobár (83. Samuelčík), Haviar, Turňa.

Bytča - Rakytovce 0:2 (0:1)
Zo strany domácich to bol opäť nevydarený a smoliarsky zápas, v ktorom hostia vyťažili z minima maximum. Prvú šancu mal v 11. min Gabaj, keď jeho priamy kop Vyskoč s námahou vyrazil na roh. V 18. min našiel Chrenko peknou prihrávkou v šestnástke Gajdošíka, no jeho tvrdá strela z 10 m nenašla cieľ. Najväčšiu šancu spálil v 25. min Gajdošík, keď šiel sám na brankára hostí, trafil len jeho nohy. Stará futbalová pravda nedáš - dostaneš sa potvrdila o dve minúty, keď po rohovom kope hlavou so šťastím skóroval Michalička. Ani v druhom polčase sa nič nezmenilo, domáci hrali komplikovane, kazili veľké množstvo prihrávok. S postupujúcim časom predsa len pritlačili hostí a vytvorili si i šance. Dve sľubné príležitosti mal opäť Gajdošík, chýbali centimetre. Keď sa neujali ani strely Čikotu a Gabaja, prišla jediná šanca hostí polčasu do odkrytej obrany a Hanes presnou strelou pod brvno rozhodol o výsledku zápasu.
Góly: 27. Michalička, 70. Hanes. ŽK: Hejčík, Michalička, Strelka. Pred 200 divákmi rozhodoval Staník. RAKYTOVCE: Vyskoč - Homola, Móres, Mala, Hric (88. Schmidtmayer), Jobko, Hejčík, Michalička, Strelka (64. Fojtík), Hanes (85. Turčan), Messerschmidt.

Dukla B. Bystrica B
- Kremnička 1:1 (0:1)
V derby zápase sa potvrdilo, že mužstvo Kremničky má výbornú defenzívnu činnosť. Svojou obrannou hrou nedovolilo domácim premeniť nátlakovú hru k získaniu jednogólového vedenia. Už v 2. min Kanda strelou z 20 m ohrozil Juračku, ale jeho strela išla tesne vedľa. Po centri z pravej strany sa ocitol Štrba sám pred Dorotovičom, ale neskóroval. V 12. min po peknej akcii zakončoval krížnou strelou z 10m Hrbek, ale Juračka bravúrne vyrazil na roh. V 30. min po faule pred šestnástkou zahrával trestný kop Štrba, ktorý presnou strelou vedľa múru otvoril skóre stretnutia - 0:1. Dukla B neustávala v útočení, ale obrana hostí odvrátila všetky nebezpečné, centrované lopty a čo aj prešlo cez obranu, to vyriešil Juračka. V druhom polčase sa hostia zamerali na ubránenie výsledku a rýchle protiútoky. Domáci zvýšili tlak, pohyb a vytvárala si šance. V 49. min Levického center vytlačil Juračka nad brvno. Hlavičky Chomu, Bukača a strely Bukača a Jusku išli tesne vedľa. V 82. min z pravej strany prudko centroval Bukač a lopta skončila v Juračkovej sieti. V 90. min po centri Šišiaka, Gibala hlavičkoval do žrde Juračkovej brány. Zápas sa skončil spravodlivou remízou.
Góly: 82. Bukač - 30. Štrba. ŽK: Priadka, Kuric. Pred 220 divákmi rozhodoval Medveď. DUKLA B: Dorotovič - Štuber, Choma, Kanda, Levický, Očovan (79. Šišiak), Juska, Libič, Gažík, Bukač, Hrbek (70. Gibala). KREMNIČKA: Juračka - Chudík, Karásek, Priadka (67. Mati), Hurík (52. Nemec), Kuzma, Kollár (90. Murgaš), Keller, Kuric, Sokol, Štrba.
Ostatné výsledky: Ružomberok B - D. Kubín 5:0 (5:0), 5. a 44. Božok, 3. Maslo, 36. Pilár, 41. Latiak, K. N. Mesto - L. Mikuláš 1:0 (1:0), 45. Golian, Čadca - Zvolen 3:1 (2:0), 8. a 42. Privarčák, 69. Planeta (11m) - 71. Borgoň (11m), R. Sobota B - K. Lieskovec 1:2 (1:1), 30. Šaliga (11m) - 17. Matúš, 87. Marčan, Turčianske Teplice - Žiar nad Hronom 2:0 (0:0), 68. J. Jeťko, 87. Privitzer.

2. Slovensko má zasiahnuť robotizácia
  3. Viete, aké sú najlepšie možnosti sporenia pre mladých?

Pieskom hovoria aj raj sekeromlatov. Raz sa sem možno vrátia motýle

Osade Piesky neďaleko Španej Doliny hovorili domáci obyvatelia aj Sandberg, či Zamperk. Jednoducho Pieskový vrch, ktorý si poslovenčili do zvláštnej podoby Zamperk.