Dukla nepochodila v Liptove, Podbrezovčania v Novohrade

Corgoň liga
MFK Ružomberok - Dukla Banská Bystrica 2:0 (2:0)
Ružomberok bol v prvom polčase pánom na ihrisku. Výrazne mu k tomu dopomáhala Dukla, ktorá si v tejto časti hry nevypracovala jedinú šancu. Jej hráči hrali bez iskry a bojovnosti a pôsobili priam nefutbalovo. V 7. minúte Laurinc hlavičkoval pol metra vedľa ľavej žrde banskobystrickej brány. Skóre otvoril v 13. minúte Žofčák, keď po milimetrovej prihrávke Jendrišeka obstrelil Boroša. O dve minúty neskôr Kotrysov „koníček“ preskočil svätyňu hostí. V 34. min sa zaskvel výborne hrajúci Jendrišek. Po prihrávke Žofčáka, čomu predchádzala fatálna chyba Kulíka, nádhernou strelou z vnútra veľkého obdĺžnika zvýšil na 2:0. Od 59. min hrali hostia bez vylúčeného Páleníka, ktorý po druhej žltej karte uvidel vzápätí červenú. V 60. min sa v gólovej pozícii ocitol Juska, jeho prízemná strela obtrela ľavú žrď Hajduchovej brány. O niekoľko sekúnd na to mal tutovku na kopačke Žofčák. V 77. sa Kotrysov výjazd dopredu takmer skončil gólom. V druhom polčase to už pod Čebraťom bola vyrovnaná partia s občasným vzruchom aj na polovici domácich. Ružomberok si víťazstvo plne zaslúžil, predovšetkým za výborný výkon v prvom polčase.
Góly: 13. Žofčák, 34. Jendrišek, ŽK: 82. Žofčák - 12. Páleník (B. Bystrica), 78. Jakubko, 90+. Juska, ČK: 59. Páleník (B. Bystrica). Pred 3217 divákmi rozhodoval Hriňák. MFK: Hajdúch - Pospíšil (87. Siva), Dvorník, Laurinc, Kotrys - Zošák, Sapara, T. Sedlák (74. Urban), Žofčák - Nezmar, Jendrišek. DUKLA: Boroš - Wozniak, Páleník, Veselý, Leitner (59. Juska) - Vyskoč (19. Kulík), Pečovský, Bažík, M. Pančík ml. (83. Kanda) - Semeník, Jakubko.

Hlasy trénerov
František Komňacký, Ružomberok: ,,V prvej polovici úvodného dejstva sme mali viacero šancí. Dve z nich sa skončili gólom, čo napokon rozhodlo o našom víťazstve. Po zmene strán súper ukázal svoju kvalitu, predovšetkým v strede ihriska. Som rád, že sme získali ďalšie tri body, čo je pre nás povzbudením do ďalších kôl.“
Václav Daněk, B. Bystrica: ,,Úvodných dvadsať minút sme hrali pod svoje možnosti. Celkovo v prvom polčase hráčom chýbal pohyb i invencia. V druhom polčase to bolo z našej strany lepšie. Dobre zahral Pečovský, ten však dobré výkony podáva štandardne a dlhodobo.“ (sita)
Ostatné výsledky: Artmedia Bratislava - Trenčín 3:0 (0:0), 57. Hartig, 64. Halenár, 89. Vaščák, Púchov - Trnava 1:3 (0:2), 78. Peter Majerník - 3. a 55. Kožuch, 24. Kriss, Dubnica - Nitra 0:1 (0:0), 46. Grajciar, Žilina - Inter Bratislava 5:2 (3:0), 26. Jež, 32. Straka, 45.+ Barčík, 60. P. Straka, 70. Vršič - 67. P. Brezík, 89. M. Tomčák.

II. liga
LAFC Lučenec - ŽP Šport Podbrezová 4:2 (3:1)
Futbalisti Podbrezovej začali aktívnejšie, no v 10. minúte udreli domáci. Predĺžený center Csányiho poslal do siete hlavou Püspöky. O tri minúty dostali hostia ďalší úder pod pás z kopačky Lavríka – 2:0. Hostia odpovedali až v 24. minúte Matovičom, ktorý z dvoch metrov netrafil prázdnu bránu. O štyri minúty však domáci opäť udreli. Hanák fauloval v šestnástke Lavríka a nariadený pokutový kop s prehľadom premenil Püspöky – 3:0. Hostia mali ďalšiu tutovku v 33.minúte, keď z prázdnej brány po Kentošovej hlavičke vykopával Balaško. Hostia sa dočkali v 38. minúte. Tentoraz Kentoš mieril hlavou do čierneho – 3:1. Po zmene strán vyšiel LAFC-u úvod a Kamendyho center tečoval za Hanákov chrbát Doležel. O tri minúty ten istý muž z 10 metrov mieril len do náručia brankára Podbrezovej. Hostia sa však nevzdávali a až do konca sekundovali vo forme hrajúcim domácim futbalistom bojovným výkonom a dočkali sa odmeny. V 77. minúte vymietol z 20 metrov Majoroš Michalíkovu šibenicu – 4:2. Domáci však víťazstvo už z rúk nepustili a od výborného lučenského obecenstva za ďalšie tri body si vyslúžili po stretnutí niekoľko minútový potlesk.
Góly: 10. a 29. Püspöky (druhý z 11m), 13. Lavrík, 58. Doležel - 38. Kentoš, 77. G. Majoroš, ŽK: 27. Hanák . Pred 2930 divákmi rozhodoval Hracho. LAFC: Michalík – Csányi, Ilko, Balaško, Pušpoky – Lavrík (30. Vaculčiak, 81. Berky), Pečálka, Drugda (74. Ádám), Kamendy – Ľupták, Doležel. ŽP ŠPORT: Hanák – Gonos (46. Geri), Kentoš, Kucka, Matovič – Pančík (67. Haviar), Majoroš, Gajdošík, Breznaník – Chomistek, Murín (46. Boháčik).
Ostatné výsledky: Lipany - Košice 0:1 (0:1), 44. Drobňák, Báč – Zl. Moravce 0:0, Humenné - Šaľa 2:2 (1:0), 38. a 52. Frajkor - 56. a 85. Lancz, Prešov – D. Streda 3:1 (2:1), 19. a 42. Zlacký, 67. Gegič - 22. Olejník, Slovan Bratislava - Michalovce 0:0, Trnava B – R. Sobota 0:1 (0:0), 60. Albert, Nitra B - Senec 3:4 (1:2), 45. a 70. Dobiáš, 50. Ferenczy - 2. Ľ. Michalík, 32. Guldan, 57. Moughfire, 83. E.Takáč.

1. Košice 7 6 1 0 21 : 4 19
2. Senec 7 5 1 1 17 : 10 16
3. Slovan 7 5 1 1 9 : 4 16
4. Šaľa 7 4 2 1 19 : 9 14
5. Lučenec 7 4 1 2 12 : 7 13
6. Prešov 7 4 1 2 9 : 6 13
7. Michalovce 7 3 3 1 13 : 8 12
8. Z.Moravce 7 3 2 2 7 : 4 11