Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Nováčikovia doma bez rešpektu – Lučatín aj Hronec bodovali naplno

I. trieda

Lučatín - Jakub 3:2 (0:1)
Hráči sa ešte len oťukávali a hostia sa už dostali do vedenia, keď v 3. minúte po spornom momente otvoril skóre zápasu Balon. Domáci sa nedali strhnúť nervóznou atmosférou stretnutia a zatlačili hostí na ich polovicu. Obrana hosťujúceho celku mala v tých chvíľach čo robiť, avšak domáci futbalisti sa do prestávky strelecky nepresadili. Po zmene strán to už bolo o niečom inom. Po faule hosťujúcej obrany na Zbyňovského nedal šancu Murgašovi domáci kanonier Prostredný. Potom sa hra vyrovnala a šance pribudli na oboch stranách. Za stavu 2:2 o všetkom rozhodol Zbyňovský, keď sa najlepšie zorientoval v skrumáži pred bránou Jakuba a upravil na konečných 3:2.
Góly: 52. a 73. Prostredný, 81. Zbyňovský - 3. a 74. Balon, ŽK: Ľ. Hruška, Sedliak, Oboňa - Janík, Porubský, ČK: Ľ. Hruška. Pred 150 divákmi rozhodoval Bučko. LUČATÍN: Oboňa - Ľ . Hruška, Mokroš, Hraško, Turčan (89. Štefanovie), Selecký, Garaj, Sedliak, I. Hruška, Prostredný, Zbyňovský. JAKUB: Murgaš - Vígľašský, Čaba (79. Jeziorski), Rubint, Janík, Balon, Ševčík (31. Náčin), Maďar, Porubský (68. Kmeť), Bednár, Longauer.

Nemecká - Šalková 1:2 (0:0)
V Nemeckej sa hral od začiatku zápasu rýchly futbal. Domáci zmenili spôsob hry a od defenzívneho systému prešli do ofenzívy, čo vyhovovalo aj hosťom. V 15. minúte po nastrelenej ruke kopali hostia pokutový kop, ktorý skončil na žrdi Halgašovej brány. Do prestávky si ešte obe mužstvá vytvorili veľa šancí, ktoré zostali nevyužité. Po zmene strán sa hostia ujali vedenia, keď v 47. minúte skóroval hlavou Tuček. Domáci pridali na obrátkach a vytvorili si veľký tlak. Avšak boli to hostia, ktorí z ojedinelého protiútoku rozhodli o výsledku, keď sa v 82. minúte presadil J.Šimčík. Domáci už iba skorigovali výsledok na konečných 1:2.
Góly: 90. Šrot - 47. Tuček, 82. J. Šimčík, ŽK: Klinčík, Bartoš - Kaščák, Prostredník. Pred 150 divákmi rozhodoval Jagnešák. NEMECKÁ: Halgaš - Ružinský, Koštiaľ, Klinčík (62. Šnírer), Soják, Rosina, Bartoš, Pikula, Šrot, Bobok. ŠALKOVÁ: Hrnčiar - Kaščák, Gerö, Čtvrtníček, Ratica, Tuček, Lübeck, Baran, Prostredník, J. Šimčík, Binder.

Hronec - Jasenie 1:0 (0:0)
V priemernom stretnutí bol prvý polčas vyrovnaný. Obe mužstvá hrali pozorne v obrane a šancí bolo pomenej. Druhý polčas už domáci nepustili hostí do vážnej akcie, diktovali tempo a bolo otázkou času, kedy padne úvodný gól. Diváci sa ho dočkali v 50. min., keď Cibuľa skóroval do prázdnej brány. Domáci pokračovali v tempe a z množstva šancí sa im už nepodarilo prekonať Harvana.
Gól: 50. Cibuľa, ŽK: Sarvaš, Cibuľa, Hasilla – Gondáš, Štulajter. Pred 380 divákmi rozhodoval Hutník. HRONEC: Radovič – Frimm, Kučerák, Juraj Sarvaš, Ján Sarvaš, Cibuľa (81. Ridzoň), Kocúr (88. Lesák), Hasilla (73. Boroš), Repka, Pišoja, Tŕnik. JASENIE: Harvan – Kvačkaj, Živor, Čižmár, Kordík, Slúštik (73. Jakubec), Kochan, Gondáš, Mistrík, Štulajter, Demeter.

Sl. Ľupča - Beňuš
3:2 (1:0)
Domáci nastúpili na zápas s jasným cieľom zvíťaziť, čomu podrobili aj svoju hru. Hrali aktívne a vytvárali si množstvo šancí. Celý zápas mali réžiu vo vlastných rukách, ale za stavu 3:0 zbytočne poľavili a dovolili hosťom skorigovať stav na prijateľný výsledok.
Góly: Filadelfi, Beer, Lakomčík - B. Janko, Kučerák. ŽK: Fridrich, Vaník - Stančík, Kučerák. Pred 150 divákmi rozhodoval Dírer. SLOVENSKÁ ĽUPČA: Hlaváč - Lakomčík, Fridrich, Filadelfi, Mačkovič, Beer, Vaník, Majer, Beňák, Lešták, Patráš. BEŇUŠ: Kochan - Plieštik, Gašperan, Libič, Knižka, Kováčik, Berčík, Šajgalík, B. Janko, Stančík, Kučerák.
Braväcovo - Tatran Č. Balog
2:2 (1:1)
Pred výbornou kulisou sa hral futbal veľmi dobrej úrovne. Domáci sa ujali vedenia, no hostia neponechali nič na náhodu a umnou hrou otočili výsledok aj hru v svoj prospech. Nakoniec domáci futbalisti zaslúžene remizovali s favoritom, keď po ukážkovo kopnutom priamom kope vyrovnal na konečných 2:2 najmladší hráč na ihrisku M. Srnka.
Góly: M.Srnka 2 - Štulajter, Kvietok, ŽK: Gašperan, Zelenčík, Zelený - Kováčik, Koreň. Pred 250 divákmi rozhodoval Gajdoš. BRAVACOVO: Martinec - Radóc, Danove, Gašperan, R. Srnka ( 30. Berky), Zelený, M. Srnka, Brenkus, Švančara, Zelenčík (84. Ľupták), Baliak. TATRAN: Úradník - Kvietok, Štulajter, Kováčik, Budovec, Kvietok, Koreň, Švantner, Sitarčík, Kliment, Giertl

Mýto - Sásová 1:1 (0:0), Matuška (za hostí), ČK: Puliš, 120 divákov, SÁSOVÁ: Dubovický - Striežovský, Spišiak, Ďuriš, Praženica, Venglarčík, Bažík, Lipták, Puliš, Kubina, Matuška, Badín - Brezno 2:0 (0:0)

Zaujali:
Martinec (Braväcovo), Radovič (Hronec), Hrnčiar (Šalková), Oboňa (Lučatín) - Prostredný, Zbyňovský (Lučatín), Balon, Murgaš (Jakub), Pišoja (Hronec), Patráš, Mačkovič, Beňák (Sl. Ľupča), Šajgalík (Beňuš), M. Srnka (Braväcovo), Kvietok, Štulajter (Tatran Č. Balog).

1. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  2. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  4. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  5. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
  6. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
  7. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  8. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  10. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  8. Hygge ako životný štýl
  9. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.

Odberné miesto na covid.

Aktuálne je tu hospitalizovaných 77 pacientov, 15 z nich potrebuje umelú pľúcnu ventiláciu.

34m

Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) je pripravený na očkovanie proti ochoreniu COVID-19 nasadiť 25 vakcinačných tímov.

Strategický dokument s koncepciou kostrovej siete cyklistických trás v kraji si chce nechať vypracovať Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK).

Mesto Brezno cez víkend zriadilo 20 odberných miest, k dispozícii bola aj mobilná jednotka. Na testovaní sa v sobotu zúčastnilo 5267 ľudí, z toho 30 bolo pozitívnych, v nedeľu 2904, 29 bolo pozitívnych.