Víťazná premiéra trénera Prochotského, na Horehroní bez zápasového korenia

Corgoň liga

Dukla B. Bystrica
– Inter Bratislava 1:0 (1:0)
Žltočierni prejavili v úvodnom polčase väčšiu snahu po strelení gólu. Už v 62. sek dobre vystrelil Baláž, Zajac bol na mieste. Na druhej strane sa v dobrých pozíciách ocitol stopér Páleník, prvýkrát nedočiahol hlavou na center, druhý raz mu pokazil radosť Košický. Až po Leitnerovom rohu sa najlepšie zorientoval Semeník a strelil jubilejný stý gól. Z hostí v 16. min trafil Petrán z dvoch metrov Zajaca, Brezík v 38. min donútil Zajaca k robinzonáde a o minútu mu skočil do strely Páleník. Druhý gól domácich mohol dať Kožiak, Chalupkovu chybu však nedotiahol do konca.
Aj druhý polčas začali domáci pasívnejšie, až v 60. min trochu zamotali hlavy obrancom súpera. Interisti medzitým skúšali ohroziť Zajaca, chýbala finálna prihrávka. Až v 69. min Burza našiel Majtána, jeho hlavička minula bránu vojakov. Pred Košickým sa po Juskovej prihrávke objavil sám Gibala, trafil brankára. Záverečnú štvrťhodinu Inter pritlačil v snahe o vyrovnanie, no v 85. mal šťastie po Kulíkovom centri, keď osamotený Gibala nedočiahol na loptu a o minútu Pečovského prihrávku hlavičkoval vedľa. Stav nezmenil ani Kunzo v nadstavenom čase z priameho kopu.
Gól: 11. Semeník, ŽK: Páleník, Kulík - Šedivý, Burza, R. Kunzo. Pred 2206 divákmi rozhodoval Straka. DUKLA: Zajac - Očovan, Páleník, Veselý, Leitner - Libič (82. Kulík), Pečovský, Bažík, Juska - Semeník (57. Gibala), Kožiak (90. Kanda). INTER: Košický - Šedivý (74. Hodek), R. Kunzo, Chalupka (46. Majtán), Drahno - Burza, Petrán (70. Horváth), Paulík, P. Brezík, Baláž - Tomčák.

Hlasy po zápase:
Jozef Prochotský, Dukla: ,,V prvom polčase sme boli futbalovejší. Vzhľadom k tomu, že sme nedali druhý gól, sme do konca bojovali iba o víťazstvo. Stratili sme ľahkosť a navyše nám po zranení chýbal Semeník. Potom sa nenašiel hráč, ktorý by v útoku podržal loptu a neboli sme schopní využiť šance.“
Karol Brezík, Inter: ,,Zápas dvoch polčasov z našej strany. V prvom sme chceli ubrániť remízu, čo sa nepodarilo, lebo Semeníkov strážca pri ňom chýbal v rozhodujúcom momente a mohol mu potom poďakovať kyticou k stému gólu. V druhom polčase sme hrali dobre, mali sme šance, chýba nám však strelec. Domácich sme prevýšili, no nedali gól.“

Ostatné výsledky: Trenčín - Dubnica 2:0 (2:0), 40. Kamenský, 43. Baranyai, Ružomberok - Trnava 4:1 (3:1), 18. a 55. Jendrišek, 14. Sapara, 44. Nezmar - 30. Kopúnek, Žilina - Púchov 1:2 (1:1), 38. Šesták - 42. M. Bakoš, 72. Demjan, Artmedia Bratislava - Nitra 1:1 (1:1), 16. Borbély - 31. Kóňa.

- Tatran Prešov 0:0
Železiari takmer osem týždňov po zápase 1. kola Slovenského pohára opäť narazili na prešovský Tatran, ale v 10. kole II. ligy augustové víťazstvo nezopakovali. Bezgólová remíza hovorí jasnou rečou. V medzišestnástkovom futbale dominovala defenzíva nad ofenzívou, takže gólových príležitostí bolo ako šafranu. Aktívnejšie začali domáci, hostia neskôr hru vyrovnali. Prvú strelu do priestoru brány vyslal Prešovčan Zlacký, ale Hanáka neohrozila. Najväčšiu príležitosť zápasu mal v 41. min. domáci Boháčik, ktorý sa pred päťkou šikovne zbavil brániaceho hráča, ale zblízka nastrelil iba Stefanovičove nohy. Po zmene strán hostia hrozili najmä po brejkoch, ale domáca obrana bola tiež pozorná.
Pred 950 divákmi rozhodoval P. Šuniar. ŽK: Breznaník - Piter-Bučko, Iskra, Gegič, Zlacký. ŽP ŠPORT: Hanák - Ličko, Gašpar, Kentoš, Savič - T. Pančík, Kucka (81. Haviar), Majoroš, Breznaník - Chomistek (76. Murín), Boháčik. TATRAN: Stefanovič - Piter-Bučko, Andraščík, Kovalík, Staš - Viazanko, Hanko, Helbich, Gegič (90.+ Novák) - Iskra (90. Zlatohlavý), Zlacký (81. Belejík).

Hlasy trénerov:
Peter Fecko, Podbrezová: ,,Súper nás v prvom polčase trošku prehrával pohybom. V druhom polčase sme spresnili hru, viac sme sa snažili hrať dopredu, bol to futbal medzi šestnástkami. Výsledok je spravodlivý.“
Jaroslav Rybár, Prešov: ,,Videli sme kultivovaný druholigový futbal. Našej hre chýbalo akurát zakončenie, takže z tohto pohľadu je remíza spravodlivá.“

Ostatné výsledky: Senec - Báč 1:0 (0:0), 90. Awudu, R. Sobota - D. Streda 3:0 (2:0), 36. a 62. P. Sedlák, 22. Pisár, Šaľa - Michalovce 3:2 (1:0), 33. a 73. Vencel, 88. Lancz - 58. Jevľanov, 75. Šitov, Košice - Humenné 4:0 (2:0), 16. a 28. Krakovský (druhý z 11 m), 74. J. Majoroš, 90.+ Piatka, Trnava B - Lučenec 0:0, Zl. Moravce - Slovan Bratislava 2:2 (2:0), 12. Greguška, 31. P. Farkaš - 67. Obšitník (z 11 m), 73. M. Suchý, , 25. L. Janič, 57. Jacko.

4. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  7. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  8. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
  10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
  1. Chief of Slovak Telekom: We care about the future of Slovakia
  2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  3. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  4. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  5. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  6. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  7. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  8. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Počet nakazených prekročil hranicu 3 tisíc za jeden deň

ide o slovenský absolútny rekord s mimoriadnou dynamikou rastu 94 percent voči minulej sobote. V Banskobystrickom kraji to bolo 315 prípadov.

Dneškom sa zatvárajú aj zariadenia na južnej strane Chopku

Ide o reakciu na preventívne opatrenia v súvislosti s COVID - 19.

Chopok, v pozadí Ďumbier

Stredoslovenské múzeum mapuje súčasné obdobie pandémie

Stredoslovenské múzeum (SSM) v Banskej Bystrici spúšťa výzvu pre Banskobystričanov, ktorej cieľom je zachytiť aktuálnu situáciu v meste prostredníctvom spomienok či fotografií.