Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Policajtky zlomila únava, šťastie a tvrdý súper

Minimálne tristo maďarských fanúšikov vytvorilo v banskobystrickej športovej hale na Štiavničkách v odvete Pohára PVP búrlivú atmosféru.

V úvodných minútach sa zdalo, že sa hrá vo Váci a hádzanárky maďarského tímu pokračovali vo vedení z domáceho súboja. Až presné zásahy Kollárovej a Rumanovskej presunuli vedenie a decibely na bystrickú stranu.
,,Veľmi ťažký zápas. Ocitli sme sa v kritickej situácii, keď nás Bystrica ničila dobrou taktikou a cieľavedome išla za cieľom. V druhom polčase sme mali veľké šťastie a môžeme ďakovať brankárke, že sme postúpili. Teším sa, že sme prešli cez ťažkého súpera,“ poveda tréner Vácu János Hajdu.
Z policajtiek sa najviac strelecky darilo Pollákovej, autorke ôsmich gólov. ,,Cez prestávku sme cítili veľkú šancu prejsť. V druhom polčase sa však niečo v nás zlomilo a stále si neviem vysvetliť, čo. Napriek tomu sme sa stále snažili vyhrať potrebným rozdielom. Dala som najviac gólov, na druhej strane som niekoľko šancí nepremenila. Ťažko sa mi teraz hovorí, prečo. Spojilo sa viac faktorov. Únava, ťažký súper, tvrdá obrana,“ povzdychla si Alžbeta Polláková.
Monika Kollárová ešte pod dievčenským menom Lapinová zažila krásne časy banskobystrickej hádzanej pred šiestimi rokmi, keď sa dostala aj do finále Pohára EHF. ,,Úvod druhého polčasu, keď sme mali šesťgólový náskok, bol veľmi dobrý. Stačili tri góly na postup, lenže potom sme sa už tešili, že to pôjde. Zahodili sme veľa šancí a prišla nervozita, keď sa nám nedarilo. Veľmi som sklamaná,“ so slzami v očiach povedala Monika Kollárová.
Pred odvetným zápasom sa Martina Rumanovská vyjadrila, že sa musia vyvarovať chyby z prvého súboja, keď sa tlačili cez stred obrany a málo využívali krídelný priestor. V druhom polčase urobili to isté. ,,Je to náš veľký problém. V strede boli vysoké Veszeliová a Hornyaková a nedokázali sme sa presadiť. Najväčšia chyba však bola, že sme vysoko prehrali vo Váci. Doma, keď sme viedli o šesť gólov sa od nás odklonila šťastena, trikrát sme trafili žrď a akoby nám chýbali sily,“ dodala M. Rumanovská.
,,Niekedy víťazstvo znamená prehru. Mrzí ma, že v polovici druhého polčasu sme zahodili vyložené šance. Keby sme ich premenili, tak príde zvrat, lebo kolega už prestriedal a ich koncepcia bola nabúraná. Nepostúpili sme, čo ma mrzí. Na druhej strane sme ukázali divákom hádzanú, ktorú chceme produkovať a hrať o prvé miesto v WHIL,“ povedal tréner ŠKP Š. Kelemen.

Banskobystričanky nezvládli záver
Hádzanárky Bystrice nastúpili do odvety Pohára PVP s veľkou snahou vymazať deväťgólový náskok maďarského Vácu z prvého zápasu. Úvodný polčas postupovali podľa želaného scenára, keď postupne získavali herne aj výsledkovo navrch. Maďarky síce prvých osem minút viedli, ale potom sa chytila brankárka Ivánková a v 9. min upravila Bencsová na 4:3. Po nej pridali po dva góly Kollárová s Rumanovskou, z hostí kontrovala len Veszeliová zo sedmičiek. Päťgólový náskok domácich v prestávke vyznel veľmi optimisticky, zvlášť, keď v 30. sek druhého polčasu zvýšila Polláková na 16:10. Maďarky však nepadli do kolien a vzpruhou im bola brankárka, ktorej aj dvakrát pomohla žrď. V 42. min znížili na rozdiel dvoch gólov (19:17), keď sa chytila Oriová, ktorá za osem minút sama trafila päťkrát do siete a do 48. min udržala iba dvojgólovú stratu. V 50. min sa ešte policajtky zmobilizovali, viedli 24:20, v závere im však chýbali sily na definitívne zlomenia súpera, ktorý nakoniec upravil na rozdiel gólu. (mig)

ŠKP B. Bystrica - NKSE Vác 28:27 (15:10)
Góly: Polláková 8/1, Kollárová 7/1, Szabová a Rumanovská 3, Bencsová, Hajíčková a Styková 2, Vidiečanová 1 - Oriová 8, Veszeliová 7/5, Faraszová 4, Sterbiková a Hornyaková 3, Klaszová 2. Rozhodovali: Guško a Repkin (Bielor), trestné hody: 3/2 - 5/5, vylúčené: 1:4. Divákov: 650.

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  2. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  3. Vitajte v postapokalyptickom svete
  4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  7. Päť chýb pri zateplení strechy
  10. Prebudili ste sa už v sude, sene alebo teepee? Je to zážitok!

V kraji sú na tom najhoršie okresy Banská Bystrica a Brezno

Včera zistili na Slovensku viac ako 2 200 nakazených. 210 z toho v Banskobystrickom kraji. 56 v okrese Banská Bystrica a 45 v okrese Brezno.

Bystrickí leteckí záchranári pomáhali pilčíkovi, na ktorého spadol strom

Po ošetrení ho previezli do Rooseveltovej nemocnice.

Na pomoc privolali záchranársky vrtuľník.

V Banskej Bystrici sa počíta so 60 odberovými miestami po celom meste

Mesto Banská Bystrica počíta v súvislosti s chystaným celoplošným testovaním na nový koronavírus zhruba so 60 odberovými miestami.

Odberové miesto na testovanie pacientov na ochorenie COVID-19 pred Infekčným pavilónom na Kramároch v Bratislave.