Štvrtok, 21. február, 2019 | Meniny má Eleonóra

Lídri zakopli, Riečka s Harmancom nešetrili gólmi

II. trieda BB

Ľubietová - Malachov 1:3 (0:1)
Hŕstka divákov sledovala zápas podpriemernej úrovne. To, čo predvádzali obidve mužstvá, nemalo s futbalom nič spoločné. Nakoniec zvíťazili šťastnejší hostia a odviezli si z Ľubietovej tri body.
Góly: 43. Sečkár, 73., 88. Lebiedzik, 90. V. Sauka. Pred 20 divákmi rozhodoval Hikker. ĽUBIETOVÁ: Muránsky - Kútik, Kolík, L. Majer, Mochnáč, V. Sauka, Svintek, M. Sauka, L. Bidlo, Bobor (46. Turčan), Sedláček (70. J. Bidlo). MALACHOV: O. Dvorský, Čief, Cimerman, Klimo, Dobrota, Moravčík, Uhrík, Sanitra, Murín, Sečkár, Lebiedzik.

Strelníky - Podkonice 1:1 (0:0)
V úvode domáci nastrelili brvno a zdalo sa, že prvý polčas bude v znamení tlaku domáceho mužstva. Do konca prvého polčasu sa hra vyrovnala zásluhou tvrdej hry hostí a pomalej a nepresnej rozohrávky domáceho mužstva. V 53. minúte striedajúci L. Barla krížnou strelou prekonal domáceho gólmana R. Majera. Ku koncu zápasu si domáci vytvorili územnú prevahu a L. Čiefa zastavili hostia len za cenu faulu. Dušan Boroš v 82. minúte nariadený pokutový kop premenil a upravil na konečných 1:1. Do konca zápasu už gól nepadol a mužstvá si tak zapísali do tabuľky po bode. S remízou mohli byť obe mužstvá spokojné.
Góly: 53. L. Barla, 82. Boroš (z 11 m). Pred 50 divákmi rozhodoval Caban. STRELNÍKY: R. Majer - Mi. Majer, Boroš, R. Majer, D. Majer, Matyó, L. Čief, Mi. Majer, Kapusta, Mi. Moncoľ, Ma. Moncoľ. PODKONICE: Mikuláš - Turčan, M. Barla, Pančík, Faško, Ivan, Pavlák, Vajda, Polóny, Bodzik, Z. Barla.

Medzibrod - Baláže 1:1 (0:0)
V priemernom a vyrovnanom zápase začali domáci aktívnejšie. Postupne sa hra vyrovnala a remíza je preto spravodlivá.
Góly: 60. Karcel - 70. Kelemach. Pred 60 divákmi rozhodoval Dráždik. MEDZIBROD: Strážovec - Prievalský, Obuch, Mi. Huťka, Lehocký, Mat. Huťka (55. Padúch), Hirka, Zeman, Caban (70. Tonhajzer), Kelemach, Mar. Huťka. BALÁŽE: Kučera - P. Strečok, Čermák, J. Strečok, Heric (75. Kostiviar), Kenický, Slobodník, Tišliar, Karcel, Jablonovský, Čunderlík.

Hronsek - St. Hory 1:3 (1:1)
V prvom polčase sa hral futbal priemernej úrovne. Aktívnejších domácich pribrzdil vlastný gól po strele hosťujúceho hráča. V 27. minúte Šulek po samostatnej akcii vyrovnal. Do polčasu si obe mužstvá vytvorili ešte po jednej šanci, ale nevyužili ich. V druhej časti hry domáci nepochopiteľne poľavili. Hostia prevzali iniciatívu a zaslúžene vyhrali.
Góly: 12. Potančok (vlastný) - 27. Šulek, 58. Debnár, 70. Antoš, ŽK: Pikula, Potančok, R. Filip. Pred 30 divákmi rozhodoval Gajdoš. HRONSEK: Klimáček - Majer (46. Moravčík), Kišík, Herkel, Zelina, Potančok, Pikula, Murgaš, Bursa, Šulek, Šabo (70. Garaj). ST. HORY: Jaroušek - Antoš, Ulehla, Lovás (46. Olejár), Štulrajter, Debnár, Kováč, Maďar, R. Filip, Babjak, Gavalda.
Dúbravica - Tajov 2:0 (0:0)
Domáci nastúpili do zápasu ľahkovážne, čo hostia v prvom polčase využili a aj s desiatimi hráčmi v poli hrali vyrovnanú partiu. V druhom polčase domáci zapli na vyššie obrátky a vytvorili si viac šancí, ktoré však nevyužili a zahodili aj nemožné. Po dvoch strelených góloch sa domáca hra upokojila a Dúbravica nakoniec doviedla zápas do víťazného konca. Tajov aj napriek tomu, že nastúpil s desiatimi hráčmi podal výborný výkon.
Góly: 68. a 75. Habány, ŽK: Kováč, Ursíny, Murgaš. Pred 100 divákmi rozhodoval Golian. DÚBRAVICA: Chramec - Krahulec, Ľ. Pinka, Drako (70. Bubelíny), Kohút, Mala (80. Šági), Habány, Makan (65. Dorotovič), Majer, P. Pinka, Kováč. TAJOV: Adam - Murín, Solivajs, Mažgut, Horný, Kollár, Greško, Murgaš, Ursíny, Eliáš.

Hiadeľ - Riečka 0:6 (0:2)
Domáci nastúpili bez šiestich hráčov základnej zostavy a aj do brány sa musel postaviť hráč M. Fúdor. Hostia boli kombinačne lepší. Domáci urobili veľké množstvo chýb, za ktoré tvrdo pykali a už po prvom polčase prehrávali rozdielom dvoch gólov. V druhom polčase sa hra vyrovnala, ale hrubých chýb sa domáci nevyvarovali a opäť inkasovali. Domáci po štvrtom góle pôsobili odovzdaných dojmom. Hostia boli jednoznačne lepší a zaslúžene vyhrali.
Góly: 2 Sásik, 2 Hromada, Šporka, Seleštiansky. Pred 30 divákmi rozhodoval Melcer. HIADEĽ: M. Fúdor - Mlynarčík, Srniak, Vetrák, R. Fúdor, Filipko, Vajs, Lipa, Sedliak (46. Štefanovie), Brna, Golian. RIEČKA: Haring - Petráň, Snopko, Seleštiansky, Kollár, Pataj, Straka, Sásik, Šporka, Hromada, Sanitrár.

Harmanec - Dukla C-Mičiná
5:0 (3:0)
Domáci vstúpili do zápasu veľmi dobre, čo sa prejavilo na počte strelených gólov už v prvom polčase. Neskôr sa hra vyrovnala, ale hostia nedokázali vážne ohroziť brankára Danka. V druhom polčase domáci využili ďalšie šance a strelili 2 góly. Do konca stretnutia domáci už iba kontrolovali hru a zaslúžene vyhrali.
Góly: 10. a 15. Hudáček, 25. a 65. Šimko, 80. Kiedžuch. Pred 80 divákmi rozhodoval Pastorek. HARMANEC: Danko - Matejka, Katko, Kohút, Floch (70. Lovás), Babjak, Kiedžuch, Čičmanec, Hudáček, Murgaš (75. Martiška), Šimko (75. Slančík).

Zaujali:
Kútik (Ľubietová), Lebiedzik (Malachov), Boroš (Strelníky), Obuch (Medzibrod), Jablonovský (Baláže), Ulehla (St. Hory), Majer, P. Pinka (Dúbravica), Vetrák (Hiadeľ), Šporka (Riečka), Saktor (Mičiná).

1. Premýšľate o aute do 10 000 eur? Poradíme vám, ako nenaletieť
  2. Počuli ste už o integrovane pestovanej zelenine?
  3. Šesťročné dlhopisy teraz s výnosom až 7 % p.a.
  10. Predpremiéra vynoveného VW Passat: Viac IQ, viac online
  1. Šesťročné dlhopisy teraz s výnosom až 7 % p.a.
  2. Štefánka by Pulitzer
  3. Počuli ste už o integrovane pestovanej zelenine?
  4. Konferencia - EU support for research
  5. Slovensko má zasiahnuť robotizácia
  6. Viete, aké sú najlepšie možnosti sporenia pre mladých?

Pieskom hovoria aj raj sekeromlatov. Raz sa sem možno vrátia motýle

Osade Piesky neďaleko Španej Doliny hovorili domáci obyvatelia aj Sandberg, či Zamperk. Jednoducho Pieskový vrch, ktorý si poslovenčili do zvláštnej podoby Zamperk.