Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Rezerva Dukly poskočila vyššie, béčko Podbrezovej kleslo

III. liga

Rakytovce - L. Mikuláš 4:2 (2:2)
Zápas sa vyznačoval obojstrannou nepresnosťou. Domáci zvládli úvod zápasu, keď za 21 minút bolo už 2:0. Najprv v 13. min centrovanú loptu od Malu Jobko hlavičkou umiestnil, no brankár ju vyrazil, ale Fojtík už dorážkou strelil prvý gól. V 21. min Turčan poslal do brejku Fojtíka a ten povedľa brankára zvýšil na 2:0. Hostia sa od tejto chvíle snažili skorigovať výsledok, čo sa im aj podarilo, keď po chybách obrany Kašpar a Húska upravili na polčasových 2:2. Druhá časť bola podobná prvej, s tým rozdielom, že domáci strelili dva góly a hostia ani jeden.
Góly: 13., 21. a 76. Fojtík, 74. Schmidtmayer - 23. Kašpar, 45. Húska. ŽK: Homola - Húska, Bezák. Pred 140 divákmi rozhodoval Kapusta. RAKYTOVCE: Vyskoč - Homola, Mores, Mala (46. Messerschmidt), Fojtík, Turčan, Schmidtmayer, Hric, Jobko, Michalička, Strelka (46. Turák).

Kremnička - Žiar nad Hronom 2:2 (1:0)
V súboji dvoch mužstiev, ktoré sa dobre poznajú, začali lepšie domáci. Už v 5. min unikol Keller, v šestnástke sa zbavil obrancu a jeho center Mati poslal do siete - 1:0. Hostia odpovedali strelou T. Oberta z 20-tich metrov, ale Juračka s ňou nemal problémy. V 30. min po rohovom kope Chudík mieril tesne nad. V 36. min zahrával Sokol priamy kop z 20-tich metrov, ale Chalupka sa nenechal prekvapiť. V druhom polčase hostia spresnili prihrávky a vytvorili si územnú prevahu. V 59. min zahrával priamy kop Ceplák zo 40-tich metrov a loptu poslal rovno na hlavu Páleníka, ktorý nepokrytý prekonal Juračku - 1:1. Hostia sa dlho netešili. Už o tri minúty Karásek poslal dlhú loptu pred šestnástku, Keller vyhral hlavičkový súboj a lopta sa dostala k Štrbovi, ktorý so šťastím prekonal Chalúpku. Ani Kremnička však dlho neudržala vedenie. V 67. min domáca obrana po rohovom kope nedôrazne odvrátila loptu, ku ktorej sa dostal I. Obert a s prispením nerovného terénu prekonal Juračku. V závere mohol rozhodnúť Chudík, lopta len tesne minula bránu. Vo finálnej fáze obom mužstvám chýbal pokoj a tak sa pohronské derby skončilo zmierlivo 2:2.
Góly: 5. Mati, 62. Štrba - 59. Páleník, 67. I. Obert, ŽK: Keller, Hurík. Pred 200 divákmi rozhodoval Pocklan. KREMNIČKA: Juračka - Chudík, Karásek, Snitka (77. Kollár), Hurík, Mati, Tišliar, Keller, Kuric, Sokol, Štrba.

Podbrezová B - K. N. Mesto
1:2 (1:0)
Už v 1. min vnikol do šestnástky hostí Haviar, zbavil sa obrancov, ale jeho strela tesne minula pravú žrď brány hostí. V 3. min zahral roh Špulica a jeho center hlavičkou Boháčik usmernil pod brvno. V ďalších minútach bola hra plná bojovnosti, ale gólové príležitosti mali obe mužstvá len v závere polčasu. V 39. min brankár hostí chytil Špulicovu bombu z vnútra šestnástky. Prvú priamu strelu zo šestnástky na bránu domácich vyslali hostia v 44. min. V 45. min Belkovu prízemnú strelu z päťky chytil brankár hostí. V druhom polčase domáce mužstvo premárnilo množstvo vyložených gólových príležitostí, čo využili hostia. Najprv v 70. min Šebík nastrelil brvno, v 75. min Padych z päťky vyrovnal na 1:1. V predĺžení Mičica z trestného kopu z 30-tich metrov strelil víťazný gól hostí, keď oslnený domáci brankár v protisvetle na loptu vôbec nereagoval.
Góly: 3. Boháčik - 75. Padych, 90.+ Mičica. ŽK: Turňa, Špulica - Šebík, Vlček, Janiš. Pred 200 divákmi rozhodoval Kubačka. PODBREZOVÁ B: Perniš - Kitaš, Boháčik, Belko, Kucka, Hudík, Chrenovský (73. Gonos), Šrobár, Haviar, Turňa.

Čadca - Dukla B. Bystrica B
0:3 (0:1)
Prvý polčas bol pred dobrou diváckou kulisou obojstrane rozháraný. Už v 4. min po úniku Šidla spálil šancu Planeta, potom sa peknou strelou prezentoval Mlakyta. Na druhej strane poslali hostia na bránu dve strely. V 15. min Macáškovu bombu vytlačil Boroš na rohový kop. V 18. min kopali vojaci štandardnú situáciu a Bukač trafil do siete - 0:1. Domáci zvýšili tlak a mali sériu rohových kopov, no bez efektu. V 33. min mal šancu Baláž, no zaváhal a ani strela Privarčáka nenašla cieľ. Domáci sa v závere polčasu snažili o vyrovnanie, no obrana hostí sa nedali prekvapiť. Po obrátke prišiel domáci tlak, keď najskôr hostia úspešne riešili závar pred bránou. Potom bomba Časnochu išla tesne nad a sľubná strela Baláža minula bránu. V 64. min po rýchlom protiútoku strela Bukača opäť skončila v bráne - 0:2. Ten istý hráč v 77. min zavŕšil hetrik, keď pridal aj tretí gól.
Góly: 18., 64. a 77. Bukač. ŽK: Mlakyta, Baláž, Macášek - Kanda, Štuber, Kovalčík. Pred 100 divákmi rozhodoval Čiernik. DUKLA B: Boroš - Štuber, Krivjančin, Úškrt, Choma, Kanda, Rusnák (88. Chrappa), Kovalčík (80. Levický), Svintek, Bukač (88. Šišiak), Hrbek.

Ostatné výsledky: Zvolen - Turčianske Teplice 1:4 (0:2), 90. Kučera - 22., 68. a 78. Privitzer, 9. J. Jeťko, K. Lieskovec - Ružomberok B 3:1 (1:1), 34. Kubala, 55. Matúš, 67. Kaprálik vl. - 5. Baran, D. Kubín - R. Sobota B 6:0 (1:0), 47. a 76. Dzúrik, 34. Callo, 55. Kubáni, 86. Melicherčík, 54. Bodnár vl., Bánová –Bytča 2:0 (0:0), 60. Frátrik, 68. Sedliaček (z 11 m).

1. T.Teplice 13 10 1 2 43 : 8 31
2. Čadca 13 9 1 3 27 : 13 28
3. Kremnička 13 8 4 1 28 : 14 28
4. Bánová 13 8 2 3 21 : 16 26
5. Ružomb B 13 6 4 3 25 : 18 22
6. D.Kubín 13 6 3 4 23 : 22 21
7. Rakytovce 13 6 2 5 28 : 24 20
8. Dukla B 13 5 3 5 33 : 19 18