Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Víťazná bodka Sásovej, Jakub a Šalková úradovali po prestávke

I. trieda

Brezno - Lučatín 2:2 (0:1)
Góly: Betka 2 - Štefanovie, Lipa . Pred 100 divákmi rozhodoval Ríša. BREZNO: Kupec - Ľupták (46. Štulajter), Faško, Macuľa, Greksa,Medveď, Pacera, Amrich (75. Abel), Betka (70. Daniš), Vozár, Kupec. LUČATÍN: Oboňa - Ľ. Hruška, Mokroš, Uhrík, Hraško, Selecký, Garaj, I. Hruška, Turčan, Štefanovie (50. Hlinka).

Jasenie - Sásová 2:4 (1:2)
V kvalitnom zápase sa striedali šance na jednej i druhej strane. Domáci neboli horším mužstvom, mali veľa príležitostí, avšak zlom nastal v 52. minúte, keď evidentný faul na domáceho útočníka hlavný arbiter stretnutia prehliadol, na druhej strane o tri minúty neskôr bez váhania nariadil pokutový kop. Od tohto okamihu hostia domácim ušli a do konca zápasu pridali ešte jeden gól.
Góly: 8. Demeter, 52. Turňa - 6., 55. a 88. Lipták (tretí z 11 m), 30. Kubina, bez kariet. Pred 110 divákmi rozhodoval Kosec. JASENIE: Havran - R. Kvačkaj, Gajdošík, Čižmár (30. Turňa), Sekáč, Kochan, Mistrík, Štulajter, Demeter, Gondáš (90. M. Kvačkaj), Weisenbacher. SÁSOVÁ: Dubovický - Striežovský, Dočkal, Praženica, Bažík, Lipták, Kováč, Ďuriš, Kubina, Zvalo (65. Turčan), Puliš.

Tatran Č. Balog – Sl. Ľupča 0:0
Premyslená a zabezpečená obrana hostí v prvom polčase nedovolila domácim - hoci si vytvorili tlak - skórovať ani z vyložených šancí. Dvom istým gólom zabránil výborný Hlaváč. Keďže hostia nepremenili problematický pokutový kop, zostal polčasový výsledok nerozhodný. Druhý polčas hostia hru otvorili, šance sa striedali na oboch stranách, navrch mali domáci. Dali vytúžený gól, avšak neplatil. Bol to zápas, v ktorom vynikli obaja brankári.
Pred 250 divákmi rozhodoval Piar. TATRAN: Úradník - J. Kvietok st., Štulrajter, Mich. Kováčik (46.Mar. Kováčik), Budovec, J. Kvietok ml., Koreň, Michal Sitarčík, Martin Sitarčík, Kliment, Giertl. S. ĽUPČA: Hlaváč - Lakomčík, Fridrich, Filadelfi, Mačkovič, Beer, Urbančok, Majer, Beňák, Lešták, Patráš.

Jakub - Mýto 5:0 (1:0)
Domáci futbalisti v poslednom zápase jesennej časti mali jednoznačný cieľ - zvíťaziť. Plejáda nepremenených šancí v prvom polčase už našťastie v druhom nepokračovala. Tak sa domáci mohli tešiť z vysokého víťazstva, ktoré uzavrel piatym gólom do siete súpera po štandardnej situácii symbolicky kapitán domácich.
Góly: 38. Janík, 60. Ševčík, 68. Náčin, 70. Maďar, 75. Balon, ŽK: Rubint, Longauer - Smola. Pred 150 divákmi rozhodoval Dian. JAKUB: Štrba (46. Murgaš) - Selecký, Balon, Rubint, Náčin, Kmeť, Ševčík, Janík (70. Pilát), Jeziorski ( 80. Lukačovič), Longauer. MÝTO: Kupec - Húsenica, Kerestény, Kňazík, Roháč, Kurek, Smola, Sarvaš, Vrtal, Ostrihoň, Matula.

Nemecká - Hronec 2:2 (0:0)
Za slnečného počasia sa hral v Nemeckej futbal veľmi dobrej úrovne. Domáci sa nezľakli zdatného súpera, no aj napriek tomu nedokázali strelci oboch mužstiev v prvom polčase skórovať. Po zmene strán mali loptu častejšie na kopačkách domáci, avšak prví otvorili skóre zápasu po chybnej rozohrávke v strede ihriska hostia.
Našťastie, netrvalo dlho a domácim sa podarilo vyrovnať kapitánom Ružinským. Keď sa už zdalo, že Nemecká nepustí hostí k ničomu, udrelo na druhej strane a hostia viedli. Záver zápasu mal infarktový priebeh. Najskôr domáci nepremenili v 88. minúte svoju prvú jedenástku na domácej pôde v jesennej časti, no v samotnom závere sa im predsa len podarilo vyrovnať, keď autorom gólu bol striedajúci, iba 18 ročný M. Kováč. Remíza je spravodlivá.
Góly: 63. Ružinský, 90. Kováč - 56. Ridzoň, 70. Repka, ŽK: Rosina - Repka. Pred 200 divákmi rozhodoval Sitarčík. NEMECKÁ: Halgaš - Ťažký, Ružinský, Soják, Koštiaľ, Kováčik (Bartoš), T. Kováč (65. Bobok), Rosina, Jablonský (80. M.Kováč), Pikula, Šrot. HRONEC: Radovič - Frimm, Kučerák, J. Sarvaš, Ján Sarvaš, Cibuľa, Ridzoň, Boroš, Repka, Pišoja, Tŕnik.

Braväcovo - Badín 1:1 (1:0)
V existenčnom zápase patrí poďakovanie domácim fanúšikom, ktorí aj za tabuľkovo nelichotivej situácie prišli na zápas v hojnom počte a boli dvanástym hráčom mužstva. Domáci podali veľmi slabý výkon, no aj napriek tomu viedli, keď sa im podarilo streliť vedúci gól už v piatej minúte stretnutia. Dokonca strelili aj druhý gól, no ten neplatil. Po tomto spornom momente domáci prestali predvádzať futbal. Naopak hostia vycítili šancu, ktorú nakoniec aj využili a upravili výsledok na konečnú remízu.
Góly: 5. Radóc - 82. Machala, ŽK: Brenkus - Blaško, Galát. Pred 180 divákmi rozhodoval Vrbovský. BRAVÄCOVO: Petrinec - Radóc, Baliak, Srnka, Bubelíny, Zelený, J. Trnka, M. Trnka, Brenkus, Švančara, Ľupták (46. Berky), Zelenčík. BADÍN: Iliaš - Kováčik, Hric, Tešlár, Kvasna (76. Trizna), Dian (46. Masaryk), Hudec, Galát, Blaško, Bubeník, Machala.

Šalková - FK Beňuš
5:1 (1:1)
Od úvodných minút domáci dobre kombinovali. Peknou strelou Tučeka k ľavej žrdi hosťujúceho Kochana sa otvorilo futbalové divadlo. Snahu hostí vyrovnať naplnil ešte do polčasového hvizdu Kováčik. Šalkovský uragán nabral na intenzite až v druhom polčase. V 54. minúte z pokutového kopu bodoval Baran. Odrazenú loptu do siete vrátil v 57. minúte Binder a navlas rovnakú akciu premenil v 77. minúte s chuťou hrajúci Lübeck. Na konečných 5:1 upravil Ratica. Na posledné kolo jesennej časti súťaže prišlo svojich hráčov povzbudiť 110 divákov.
Góly: 11. Tuček. 31. Kováčik, 54. Baran (z 11m), 57. Binder, 77. Lübeck, 89. Ratica. Pred 110 divákmi rozhodovala Frontová. ŠALKOVÁ: Hrnčiar - Baran (65. Kaščák), Gerö, Kalman, Lübeck, Tuček, Paršo (71. Tóth), Čtvrtníček, Binder, Šimčík J., Ratica, BEŇUŠ: Kochan - Janko, Nosko, D. Kučerák, Kafrík, Kováčik, Berčín (54. Michalko), M. Šajgalík, J. Šajgalík, R. Kučerák, Kaločai

Zaujali
Štrba (Jakub), Havran (Jasenie), Úradník (Tatran Č. Balog), Hlaváč (Sl. Ľupča) - J. Kvietok ml., Mačkovič, Urbančok (Sl. Ľupča), Gajdošík (Jasenie), Bažík, Lipták (Sásová), Balon (Jakub), Lübeck, Čtvrtníček (Šalková).

1. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  2. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  3. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  5. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
  6. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
  7. Pomáhajte čítaním
  8. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?

Archeológ predstaví tajomstvá ukryté v meste pod Urpínom online

Záchranné archeologické výskumy v Banskej Bystrici uskutočnené v posledných piatich rokoch predstaví archeológ Martin Kvietok v Stredoslovenskom múzeu (SSM).

Archeológ Martin Kvietok

Železiarne Podbrezová nebudú zriaďovať samostatné testovacie miesto

Firma má minimálne výpadky zamestnancov v dôsledku ochorenia COVID-19 a zvláda ich riešiť bez väčších problémov.

Verejní zdravotníci sa na plošnom testovaní podieľajú nepriamo

Ich úlohou je posudzovanie priestorov určených na odber, spracovávanie údajov z testovania a kontaktovanie pozitívnych osôb.

Testovanie na nový koronavírus.

Banská Bystrica zverejnila zoznam odberných miest ( + Zoznam)

Mesto sa pripravuje na celoplošné testovanie obyvateľov, sú známe odberné miesta. Bude ich 68.