Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Z Banskej Bystrice si pohár odviezla Šaľa

Hádzanárky Šale sa stali tretíkrát víťazkami Slovenského pohára, keď vo finálom zápase v Banskej Bystrici zdolali Michalovce tesne 27:26.

Pritom východniarky boli na najlepšej ceste k víťazstvu, keď v druhom polčase štyrikrát viedli o tri góly. ,,Posledných desať minút sme sa obrali o víťazstvo. Nehrali sme takticky a disciplinovane, urýchľovali sme streľbu a strácali sme lopty. Splašili sme sa a záver sme nezvládli,“ skonštatoval smutný tréner Michaloviec Dušan Daniš.
Šalianky vsadili vo finále na bojovnosť, trénerka Darina Braunová svoj tím chválila. ,,Hádzaná sa hrá šesťdesiat minút. V prvom polčase sa oba tímy striedali vo vedení, začiatok druhého lepšie vyšiel Michalovciam. Naopak, my sme začali zle, strácali sme lopty. Ale kvitujem, že dievčatá záverečných desať minút zabrali. Dobre nám zachytala brankárka Fabiánová a dôležité góly strielala Vlčková s Fečovou. Michalovce boli veľmi kvalitným súperom, ktorý disponuje dobrými spojkami.“
Rozhodujúci gól vo finále strelila 180 sekúnd pred koncom rozbehnutá Marcela Vlčková, pre ktorú to bol desiaty zásah v zápase. ,,Myslím si, že je absolútne jedno, kto dal ten gól. Bojovali sme až do konca, v závere sme zapli v obrane. Rozhodol kolektív a naša bojovnosť,“ usmievala sa Marcela po zápase.
Banskobystrické hádzanárky ostali tesne pred finálovými bránami. V sobotu večer v semifinále zohrali s Michalovcami vyrovnanú partiu. Východniarky gólovo odskočili až v závere, keď zvýšili náskok na rozdiel sedem gólov. ,,Počas celého zápasu sme si vypracovali miernu prevahu. Zahrali sme lepšie v obrane, v útoku sme si vypracovali viac streleckých príležitostí, ktoré sme popremieňali a to sa odzrkadlilo aj na výsledku,“ poznamenal Dušan Daniš. ,,Myslím si, že nie všetky hráčky dali srdiečko do víťazstva a tam bol najväčší rozdiel, lebo bez srdca a bez života sa hádzaná nedá hrať,“ povedal sklamaný tréner B. Bystrice Štefan Kelemen. Príčiny chýbajúceho elánu a nasadenia už ďalej nerozoberal so slovami, že ,,kebyže to vieme, tak to vyriešime.“ Za víťaza Slovenského pohára Kelemen tipoval svoje bývalé družstvo Šaľu, čo mu napokon aj vyšlo.
Semifinále: ŠKP B. Bystrica - Iuventa Michalovce 27:34 (15:16), góly ŠKP: Kollárová 8/1, Szabová 2, Bencsöová 2, Hajíčková 1, Polláková 6, Chebanová 1, Rumanovská 2, Vidiečanová 4, Hrmová 1, Duslo Šaľa - Štart Trenčín 46:27, finále: Michalovce - Šaľa 26:27 (13:13).