Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Zimná liga v malom futbale

Zimná liga pokračovala v sobotu zápasmi 3. kola. V A skupine obhajca prvenstva pokračuje vo víťaznom ťažení a opäť zvíťazil, aj keď najtesnejším rozdielom.

Dobrú formu si udržiavajú hráči Brusna, keď už druhýkrát po sebe zaznamenali dvojciferné víťazstvo. Tentokrát si to „zlýzla“ Iskra. V skupine C sa Otava rozišla zmierlivo so Žihadlami, Ruská ruleta si hravo poradila v obidvoch zápasoch a Martial nečakane zdolal Simačekov. V skupine B víťazili papieroví favoriti, aj keď v troch prípadoch to bolo najtesnejším rozdielom.

Skupina A:
Iskra – Brusno kúpele 4:13 (0:4), Darida 2, Harmaniak, Maďar – Markuš 4, Tomčík 4, Tiller 2, S. Pecník, Očenáš, Striež.
Iskra hrajúca v značne oklieštenej zostave nemohla stačiť na v pohode hrajúceho súpera, ktorý ju zdolal dvojciferným počtom gólov.
Gardena – Exel 4:3 (2:2), Ňáčik 2, Tomčík, Stračina – Lešták 2, Valentíny.
Vo výbornom zápase sa skóre menilo ako na hojdačke, keď Gardena najskôr viedla 2:0, aby na začiatku 2. polčasu už prehrávala 2:3. Nakoniec ostalo všetko podľa papierových predpokladov, lebo obhajca dvomi gólmi strhol víťazstvo na svoju stranu.

Skupina B
Absolut – Real Madrid 5:4 (1:1), Škovran 2, Oršula 2, Bobák – Uhrín 2, M. Šimčík, Ursíny.
Biely balet opäť nezvíťazil, hoci v 2. polčase viedol už 4:2 a zdalo sa, že má tri body v suchu. Záver stretnutia však vyznel v prospech Absolutu, ktorý tromi gólmi otočil výsledok tohto zaujímavého stretnutia.
Sokol – Young Boys 6:5 (2:2), Patráš 4, Ševčík 2 – Matoušek 3, Bubeník 2.
Skóre sa menilo ako na hojdačke, keď Sokol viedol 2:0 a potom 4:2, aby v závere prehrával 4:5. Dráma gradovala v poslednej minúte zápasu, keď najskôr Bubeník v čistej šanci trafil žrď a z následného protiútoku Patráš rozhodol o víťazstve Sokola.
Celtic – Mistrál 11:7 (8:1), Kučera 3, Štelcl 3, Rusnák 3, Mar. Majling 2 – Cimerman 3, Urgela 2, Vozár 2.
Celtic mal výborný 1. polčas, keď dal svojmu súperovi 8 gólov a prakticky rozhodol o výsledku zápasu. V druhej časti hry potom Mistrál aspoň skorigoval preňho vysoko nepriaznivý výsledok.
Lentilky – Iron 6:4 (3:1), Kiedžduch 2, Šimko 2, Gregor, Hudáček – Hippík 2, Kán, Dubovický.
Úvodný gól stretnutia dal síce Iron, no potom sa presadzoval minuloročný finalista rýchlou kombinačnou hrou a zaslúžene zvíťazil.

Skupina C
Žihadlá – Otava 7:7 (4:4) Mazár 2, Martinka 2, Kredátus 2, Duda – Homola 4, Ľ. Bulla 2, Stanko.
Senátori mali skvelý úvod stretnutia a už v 5. minúte viedli 3:0. Všetko sa vtedy zdalo jasné, ale Žihadlá boli proti prehre a vybojovali si zaslúžený bod.
Martial – Šimaček 4:3 (1:2), Klesniak 2, Bacúšan, Sedílek – M. Kotorík, Veverka.
Simaček opäť nezvládol zápas napriek tomu, že do polčasu viedol 2:1. Druhá časť totiž patrila Martialu, ktorý tromi gólmi strhol víťazstvo na svoju stranu.
Ruská ruleta – Monaco 7:1 (1:1), Snitka 4, Dragošek, Hakel, Zmajkovič – Kyzúr.
Ruská ruleta opäť potvrdila svoju kvalitu a bez problémov zdolala Monacké kniežatá napriek tomu, že polčasový stav bol remízový 1:1.
Ruská ruleta – Hendikep 11:0 (5:0), Hakel 3, Belko 3, Snitka 3, Filadelfi 2.
Jednoznačná záležitosť „favorita“, ktorý mal počas celého stretnutia jasnú hernú prevahu.

8. Hendikep 3 0 0 3 4 : 26 0
Ďalší program – 17. decembra, skupina C: Simaček – Monako (12.00), Žihadlá – Martial (12.40), skupina B: Lentilky – Real Madrid (13:25), Absolut – Celtic (14.05), Iron – Sokol (14:50), Mistrál – Young Boys (15.30), skupina A: Brusno kúpele – Erland (16:15), 3-skáči – Pánska jazda (17.00), Iskra – Exel (17.40), Gardena – Flamengo (18.20).

Pozvánka
Dňa 25. decembra (nedeľa) sa uskutoční tradičný vianočný turnaj v malom futbale. Organizátor tohto podujatia rozdelí 10 mužstiev do dvoch 5 členných skupín, v ktorých sa odohrá systém každý s každým. Prvé dve mužstvá postúpia do zápasov o konečné víťazstvo. Mužstvá, ktoré majú záujem štartovať na vianočnom turnaji, môžu kontaktovať organizátora Dušana Balona na tel. čísle: 0905 784 393 najneskôr do 20. decembra.