Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Radolský sa zaujíma o našu súťaž

Nebolo to tak dávno, keď na Štiavničkách v druhom predkole pohára UEFA vybehol proti Dukle poľský Groclin Grodzisk pod taktovkou slovenského trénera Dušana Radolského.Nebolo to tak dávno, keď na Štiavničkách v druhom predkole pohára UEFA vybehol proti Dukle poľský Groclin Grodzisk pod taktovkou slovenského trénera Dušana Radolského. V 2. predkole európskeho pohára číslo dva vtedy Dukla vypadla, teraz Radolský s úsmevom hovorí: „Dnes by bolo lepšie, keby postúpila Bystrica, keďže som tu.“ Nový tréner futbalistov Dukly Banská Bystrica Dušan Radolský.
Ako si s odstupom času spomínate na dvojzápas pohára UEFA, kde ste viedli poľský Groclin Grodzisk práve proti Dukle? Tušili ste vtedy, že raz zasadnete na lavičku Dukly?
- (Smiech) Určite nie, hlavne keď sme postúpili. Samozrejme z môjho, aj vtedajšieho pohľadu trénera Grodziska som bol spokojný. Postúpili sme ďalej pohári UEFA a musel som vtedy pozerať na seba, že som tréner Groclinu. Takže z tohto pohľadu sú to dobré spomienky.
S Groclinom ste mali dobré výsledky, boli ste vicemajster Poľska a víťaz pohára. Čo sa stalo? Prečo ste skončili?
- Neviem, je to otázka skôr pre vedenie klubu. Už to mám za sebou a my tréneri sme určitým spôsobom pripravení. Podpisujeme zmluvu, a v druhej ruke už máme „zbalený kufrík“, pretože nikdy nevieme, čo urobia nevyspytateľní funkcionári a možno aj hráči. Vydržal som v Grodzisku dva a pol roka, čo je pre cudzinca v poľskej lige absolútny rekord. Bol som vyhlásený za najlepšieho cudzinca v poľskej lige, najlepším trénerom vojvodstva, v ktorom som pôsobil... Boli sme vysoko v pohári UEFA, druhí v lige, vyhrali sme poľský pohár, takže bolo to celkom vydarené pôsobenie. Raz však musel prísť deň, kedy som musel skončiť.
Nechceli ste do Dukly prilákať vašich slovenských zverencov v Grodzisku Sninského s Porázikom?
- V tej úvahe sme tak ďaleko neprišli, pretože majú ešte v Grodzisku zmluvu vyše roka. Sninský odišiel, ale určite nebol lacný, takže úvahy týmto smerom nešli.
S čím ste prišli do Bystrice? Čo chcete dosiahnuť? Ako chcete dokončiť sezónu?
- Myslím, že sme si dali jasné pravidlá. Chceme hrať, tak, aby sme aj získavali body. Na druhej strane chceme sformovať mužstvo a chcel by som, aby sa vytvorila hra, podľa koncepcie, ktorú chceme presadiť. Chcem, aby sa hráči ešte lepšie zohrali, a aby sme do novej sezóny mali jasno, kto na to má a kto nie. Ale určite budeme bojovať aj o výsledky, veď hráči majú sľúbené prémie...
Prekvapilo vás niečo po príchode do Banskej Bystrice?
- Milým prekvapením bolo, že aj samotní hráči si sami dávajú pokuty, pokiaľ je niečo zlé. Majú taký svoj poriadok.
Prečo si myslíte, že za trénera Dukly vybrali práve vás?
- To nie je otázka pre mňa. (smiech). Ja osobne mám však z jednania s vedením, najmä s pánom Kováčikom, veľmi dobrý pocit.
Molnárov, ani Daňekov štýl vedeniu nevyhovoval. Ich pohľad na vedenie mužstva bol odlišný. Cítite sa byť niekde v strede?
- Asi áno. Nechcem opakovať vašu novinársku frázu, ale vyznávam aj cukor, aj bič. Takže na jednej strane vyžadujem, a na druhej strane som ochotný byť s hráčmi v určitom partnerskom vzťahu.
Ako zatiaľ hodnotíte kolektív?
- Ešte sa stále spoznávame. určili sme si nejaké šatňové pravidlá, teda ešte to všetko nejako preciťujeme, oni skúšajú mňa, ja skúšam ich. Je to ešte priskoro hodnotiť.
Ako ste zatiaľ spokojný so zimnou prípravou?
- Myslím si, že sa teraz ešte nedá hodnotiť. Ale vstupné testy a prístup hráčov sa mi zatiaľ páčili, dúfam, že im to vydrží. To je dôležité.
Na koho najviac vsádzate v Dukle?
- Skôr by som vsadil na kolektív, pretože jeden výborný hráč neutiahne sám celý kolektív. Bol by som rád, keby sme udržali aj trend reprezentantov ako Pečovský a Jakubko, či mladších, ktorí sú v „osemnástke“. Verím, že ich bude stále viac a že vytvoríme kolektív, ktorý bude bojovať jeden za druhého.
Máte už nejaké konkrétne posily do jarnej časti ligy?
- Myslím si, že Velický z Trenčína by už definitívne mal byť naším hráčom. Robili sme aj iné jednania, nespali sme, ale pritiahnuť hráčov sa nám často ich nezáujmom nepodarilo. Ale je to už za nami, teda nemá význam spomínať to.
Aký bol váš pohľad na hráčov, ktorí v Bystrici skončili?
- Myslím, že sa nepresadili, ale netvrdím, že Kožiak, Juska, Bukač sú zlí futbalisti. Uvoľnili sme ich a siahli sme po mladých, ktorí sa aj nachvíľu ukázali, či je to už Ďuriš, Rapčan, Konček, mladý brankár Petrík... Skúsime zamiešať skúsených s mladými, aby sa mali od koho učiť.
V našich novinách sme rozbehli súťaž „Pomôžme Radolskému!“ v ktorej vám ľudia radia optimálnu jedenástku Dukly. Nakoľko budete ochotný prihliadať na vôľu fanúšikov?
- Možno trafia tú istú, ktorú mám ja a potom prihliadnem. (smiech). Ale nebránim sa tomu. Treba počúvať aj názory fanúšikov, ktorí to možno vidia inak. Rád si ich vypočujem a prečítam si to, pretože sa necítim tak, že by som všetko vedel, alebo, že všetko čo spravím bude dobré. Možno príde zaujímavá myšlienka, ktorú si osvojím a zoberiem za svoju.
Je tam veľa hráčov, ktorí hrávajú v nižších súťažiach, napríklad aj z prvej triedy. Nakoľko by ste takýchto hráčov prijali do tímu?
- To teraz ťažko môžem povedať, lebo snažil som sa vybrať aj z reprezentantov, ktorých máme, či už z osemnástky, devätnástky, a našich odchovancov. Zobral som ich do zimnej prípravy, aby si to skúsili. Ale pokiaľ dostanem dobrý tip, že ma presvedčia, som ochotný pozrieť sa aj na prvú triedu, či hráč skutočne spĺňa predpoklady. Mám s tým už skúsenosti. Veľa krát bolo, že bol niekto ospevovaný, že ako by to tým ligistom ukázal. Keď prišiel na tréning, tak za dva dni sám odišiel, lebo videl, že na to nemá. Takže pohľad fanúšika je trošku skreslený. Aj keď sa to niekedy nezdá, rozdiel v kvalite by sa ukázal pri vzájomnom súboji ligového družstva s prvotriednym. Rozdiel v kvalite je vysoký.
Nižšie súťaže majú aj veľa verných fanúšikov. Chceli by ste ich prilákať na Duklu?
- Bol by som rád, keby sa aj súťaže riadili tak, že keď hráme doma ligu, aby nehrali zápasy na okolí. Nech sa napríklad hrá v nedeľu, alebo predpoludním, aby sa popoludní fanúšikovia, ale aj samotní hráči, zúčastňovali na našich zápasoch.
Nebojíte sa prísneho Bystrického fanúšika?
- Pred všetkým mám rešpekt, nie však strach. Čo sa týka fanúšikov, chcem sa stretnúť aj s nimi, pokiaľ budú mať záujem. Chcel by som im vysvetliť svoju filozofiu a pohľad na moju predstavu spolupráce. A kde vlastne na Slovensku nie je náročný fanúšik? Mám na nich prosbu, aby tých chlapcov nezatracovali. Keď boli druhí, chodilo sem 8 tisíc ľudí a potom odišli... Niektorí neboli skutoční fanúšikovia. Keď sa vyhráva tak chcú a rozumejú futbalu, keď sa naopak prehráva, nevedia posúdiť, že tam bolo 5 zranených hráčov, a nechodia na futbal, lebo že sa nič nehrá... Ale fanúšikovia, ktorí Duklu ľúbia nás určite neopustia. Dúfam, že ich bude čoraz viac. Bol som milo prekvapený že vo štvrtoligových Katowiciach majú na domácich zápasoch 10 tisíc ľudí, pričom vypadli z prvej ligy. Alebo v Szczeczine, kde chodilo na druhú ligu 17 tisíc ľudí. To vidím ako skutočné fanúšikovstvo. Fanúšik musí byť presvedčený, že jeho mužstvo bude hrať dobre. U nás túto kultúru ešte musíme pestovať.

Skryť Vypnúť reklamu


Ako ľudia zatiaľ radili Dušanovi Radolskému. Koho by mal vybrať do zostavy Dukly Banská Bystrica?
Priebežný počet hlasov:
Brankár: Boroš 4 hlasy, Zajac 2, M. Pažout 1, Juračka 1, P. Mojžiš 1, Hanák 1,
Stopér: Veselý 7, Kentoš 5, E. Kulfas 1, Rybársky 1, Karásek 1, T. Ondrejka 1, Svintek 1, Páleník 1, V. Plavucha 1, R. Kollár 1
Pravý obranca: F. Kunzo 3, Vyskoč 2, J. Vidiečan 1, Tóth 1, Pančík 1, Praženica 1, M. Náčik 1
Ľavý obranca: Pančík 3, Tóth 2, M. Trizna 1, Greško 1, Pečovský 1, J. Kaščák 1, Páleník 1
Stredový hráč: Ma. Bažík 7, Pančík 3, Pečovský 1, Leitner 1, Fojtík 1, R. Galát 1, M. Sovič 1, Libič 1, J. Šimčík 1, M. Tomčík 1, Vodecký 1, Dian 1
Pravé krídlo: Pečovský 5, Hasilla 1, P. Mažgut 1, Wozniak 1, R. Ševčik 1, Libič 1
Ľavé krídlo: Leitner 4, J. Vician 1, Greško 1, Penksa 1, Babnič 1, M. Kovalčík 1, D. Kohút 1
Pravý útok: Semeník 4, Jakubko 3, M. Jobko 3
Ľavý útok: Jakubko 4, Semeník 4, M. Pančík 1, P. Venglarčík 1 (alb)

Skryť Vypnúť reklamu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 2. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 3. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 4. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 5. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
 6. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
 7. Pomáhajte čítaním
 8. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
 9. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
 10. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 1. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
 2. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
 3. Pomáhajte čítaním
 4. Duálnu prax v dm nahradilo počas pandémie online vzdelávanie
 5. Chief of Slovak Telekom: We care about the future of Slovakia
 6. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 7. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 8. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
 9. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
 10. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
 1. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 28 861
 2. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 22 427
 3. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 16 333
 4. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 12 939
 5. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 852
 6. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 11 743
 7. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 11 002
 8. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 10 825
 9. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 807
 10. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 9 725
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Banská Bystrica - aktuálne správy

Archeológ predstaví tajomstvá ukryté v meste pod Urpínom online

Záchranné archeologické výskumy v Banskej Bystrici uskutočnené v posledných piatich rokoch predstaví archeológ Martin Kvietok v Stredoslovenskom múzeu (SSM).

Archeológ Martin Kvietok

Železiarne Podbrezová nebudú zriaďovať samostatné testovacie miesto

Firma má minimálne výpadky zamestnancov v dôsledku ochorenia COVID-19 a zvláda ich riešiť bez väčších problémov.

Verejní zdravotníci sa na plošnom testovaní podieľajú nepriamo

Ich úlohou je posudzovanie priestorov určených na odber, spracovávanie údajov z testovania a kontaktovanie pozitívnych osôb.

Testovanie na nový koronavírus.

Banská Bystrica zverejnila zoznam odberných miest ( + Zoznam)

Mesto sa pripravuje na celoplošné testovanie obyvateľov, sú známe odberné miesta. Bude ich 68.

Ilustračná fotografia.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Ako sa penzistom zvýšia dôchodky

Aj od januára budúceho roku môžu dôchodcovia počítať so zvyšovaním penzií o valorizáciu. V tom istom mesiaci sa zvýšené dôchodky začnú aj vyplácať.

Epidemiológovia v Trenčíne vyšetrujú ohniská nákazy v dvoch závodoch

V rámci Slovenska prevažuje reťazové šírenie ochorenia v rodinách.

Agrokomplex musí po desaťročiach odstrániť svoj ikonický nápis

Konštrukciu vytvorili v roku 1974. Jej súčasťou bol aj klas.

Tu sú výsledky víkendového testovania na Orave. Prečo ste boli vy?

Za tri dni otestovali odberové tímy 91 505 ľudí. Do karantény poslali 3 904 infikovaných.

Už ste čítali?