Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Vyžrebovanie MY Cup-u

Čo vy na to?
ŠK Monta Plus Sásová
Milan Babiar, vedúci mužstva
Spomínate si na súboje prvého ročníka MY cup-u?
- Prekvapila nás vysoká i organizačná úroveň turnaja. Po tejto stránke nemám čo vytknúť. Priznám sa, stretli sme sa s mužstvami, ktoré nás dokonale preverili, ale asi najviac finálový súboj s Jakubom. Podľa prihlásených mužstiev by to tento rok mohlo byť ešte lepšie...
Ako obhajcu prvenstva na Vás čaká neľahká úloha.
- Neostáva nám nič iné ako zabojovať a pokúsiť sa obhájiť titul. Sásová je momentálne v hrubej príprave a aj keď výsledok turnaja pre nás nebude smerodajný radi by sme pohár opäť vyhrali.
O výkony ktorých hráčov sa budete opierať tentokrát?
- V priebehu roka sa mužstvo výrazne posilnilo aj hráčmi z vyšších súťaží. Verím, že na turnaji podajú kvalitné výkony všetci hráči, ktorí za nás nastúpia.
FK Šalková
Alexander Tuček, prezident klubu
Šalková bola vyžrebovaná do silnej skupiny... Na čom budete stavať na turnaji?
- Na našej dravosti, technike. Radi by sme sa ukázali v dobrom svetle, chceme si s chuťou zahrať. K dobrému výkonu by nám mali pomôcť brankár Milan Hrnčiar, Tomáš Tuček v útoku, Jaro Baran, Bajo Čtvrtníček a vlastne všetci hráči.
Koho tipujete na celkového víťaza turnaja?
- Je tam veľa mužstiev, ťažko povedať. Nech vyhrá ten najlepší... My sa pokúsime dostať na stupeň víťazov a keď nie, tak aspoň skončiť do piateho miesta.
Sokol Jakub
Dušan Bajs, vedúci mužstva
V minulom ročníku sa Jakub dostal až do finále, kam bude smerovať teraz?
- Minimálne by sme chceli zopakovať vlaňajší úspech.
Ako si spomínate sa vlaňajšie finále?
- Finálové stretnutie so Sásovou bolo zo začiatku vyrovnané, potom sa prejavili väčšie skúsenosti súpera.
Ktoré mužstvo tipujete za víťaza turnaja?
- Sásovú, ale podľa mňa to vysoko dotiahne aj Harmanec. Ich hráči sú zvyknutí na hru v telocvični.
Na výkony ktorých hráčov sa budete najviac spoliehať?
- Na kolektívny výkon celého mužstva.
Družstevník Baláže
Peter Heric, obranca
Ako si spomínate na minuloročné súboje?
- Dobre. Je to dobrý turnaj, škoda že sme prehrali v súboji o postup s Heľpou a do ďalších bojov sme nepostúpili iba vinou horšieho skóre.
Kto postúpi z tejto vyrovnanej skupiny?
- Postup? Podľa mňa Jakub a my.
Tatran Harmanec
Ján Štrbák, vedúci mužstva
Harmanec je jedným z nováčikov turnaja, ako si trúfate obstáť na ňom?
- Ťažko povedať. V kádri máme dosť chlapcov, ktorí hrávajú zimnú miniligu v malom futbale, a s nimi by sme radi postúpili aspoň do finálovej skupiny. Ťahúňmi mužstva budú Hudáček, Katko, Šimko, Kohút, Kiedžuch, Gregor i brankár Žabka. Budeme stavať na ich výkonoch.
Vaša skupina je najvyrovnanejšia zo všetkých šiestich. Koho favorizujete na zisk prvenstva?
- Vlani sme na turnaji neštartovali, takže je ťažké odpovedať... Možno to bude tak ako minule Sásová, alebo ďalší finalista – Jakub, hoci s nimi vedia chlapci odohrať vyrovnané stretnutia.
Tatran Podkonice
Vladimír Ivan, stredopoliar
Ako ste v mužstve spokojní s vylosovaním vašej skupiny?
- V pohode... Boli sme prekvapení, že sme boli ako nováčik medzi nasadenými mužstvami v druhom koši. Viac–menej nám žreb vyhovuje, kvalifikačných súperov dobre poznáme.
Ako si trúfate obstáť na turnaji a v čom budú vaše prednosti?
- Najnebezpečnejší budú domáci, ktorí budú podporovaní početnou diváckou kulisou. Domácich považujeme za jednoznačného favorita skupiny. My by sme radi skončili na druhom postupovom mieste. Naše prednosti? Dúfam, že divákom ukážeme kvalitný a kombinačný futbal.
Baník Ľubietová
Zdeno Urva, stredopoliar a kapitán mužstva
Ľubietová je ďalším nováčikom, ktorý sa predstaví na turnaji. S akými cieľmi?
- Dobre si zahrať futbal a skončiť na turnaji čo najlepšie.
Kto by mal patriť k oporám vášho mužstva?
- Základ bude tvoriť gro mužstva, ktoré potiahlo celú jesennú časť a radi by sme vyskúšali dvoch - troch nových hráčov.
Koho tipujete za víťaza vašej skupiny?
- Badín. Ten bude podľa nás aj celkovým víťazom turnaja.
Trénerovi Tajova Ivanovi Slávikovi nezáležalo na tom, koho budú mať v skupine. „Berieme to ako dobrú prípravu. Vyskúšame určite troch hráčov, turnaj chceme využiť na to, aby sa predstavili Richard Kopic a Rudo Zubek z Jakuba. Ďalších ešte nebudeme zverejňovať, sú v jednaní,“ povedal I. Slávik, ktorý predchádzajúci ročník hodnotí veľmi dobre po organizačnej, aj hernej stránke. Úsmev nestratil ani po žrebovaní, ktorý im do skupiny prisúdil susedov z Riečky. „Je to v našej doline atraktívne. S losovaním sme spokojní z toho hľadiska, že nebudeme mať veľkú pauzu medzi zápasmi. Mužstvá sú vyrovnané, Malachov má výborného brankára Dvorského, ktorý bol aj minule vyhlásený za najlepšieho brankára. Lopta je guľatá, vyhrať môže každý. Chceme postúpiť do finále a urobíme všetko preto, aby sa nám to podarilo.“
Róbert Balogh, manažér Badína
Družstvo z Badína je so žrebom spokojné. „Ideme s tým, že si zahráme futbal. Chceme postúpiť zo základnej skupiny a v play off hrať každý zápas naplno.“ Róbert Balogh na predchádzajúcom ročníku trénoval Jakub, s ktorým sa dostal do finále, teraz pôsobí v Badíne na funkcionárskom poste. „Nechceme nikoho podceňovať, veď ako povedal Dušan Balon, lopta je guľatá, stať sa môže všeličo. ale verím, že postúpime z prvého miesta. Chceme ísť čo najvyššie.“ Káder sa počas zimy posilnil o piatich hráčov. „Je na 90 % uzavretý, jedno – dve mená môžu vyskočiť, ale to nechcem predbiehať,“ dodal.
Jozef Vavrek, vedúci mužstva Malachov
Malachovské družstvo má podľa slov ich vedúceho problémy so slabšou kondíciou. „Máme však výhodu dobrého brankára. Verím, že to podrží a že by sme mohli postúpiť aj do finále,“ povedal Jozef Vavrek. „Turnaj je v období, kedy ešte len začíname prípravu, kondícia chýba. V hale treba viacej behať a mať dobrú kondičku,“ povedal a pripomenul skutočnosť, že hráči Malachova minulý rok odchádzali hlavne po kondičnej stránke. J. Vavrek hodnotí skupinu ako zaujímavú. „V Tajove sme remizovali, to by sme radi zopakovali. V Riečke sme síce prehrali, ale poznáme ich. Obavy máme z Nemeckej, nevieme čo hrajú,“ dodal J. Vavrek.
Peter Oroš, prezident klubu Sokol Nemecká
Prezident klubu z Nemeckej považuje vyžrebovanú skupinu za nevyspytateľnú. „Ale myslím si, že by sme mohli postúpiť. Celkovo za finalistu favorizujem Sásovú. Minulý ročník sme mali smolu – nepostúpili sme. Ale bolo to na výbornej úrovni. Tohto roku sme len nedávno začali trénovať pod vedením trénera Kováča.“ Ozývali sa hlasy, ktoré upozorňovali, že tréner chce z klubu odísť, ale nestalo sa tak. Peter Oroš nechcel prezrádzať mená možných posíl, potvrdil však, že na MY Cup-e chcú vyskúšať niektorých hráčov. Mali by byť z dorastu, ale niektorí aj z iných klubov.
Stanislav Ondrejko, tréner Strelník
Lodivod Strelník považuje A skupinu za najťažšiu. „Je v nej obhajca zo Sásovej a Šalková. Okrem Dúbravice tu všetci hrávajú malý futbal, čo minulý rok bolo aj vidieť. My máme iba jedného hráča malého futbalu. Z našej skupiny favorizujem Sásovú, ktorá podľa mňa obháji titul,“ povedal S. Ondrejko. Hráči Strelník brali prvý ročník ako dobrú skúsenosť. Na tomto ročníku by si za družstvo Strelník mal zahrať aj Marek Filadelfi, ktorý sa vrátil zo Slovenskej Ľupče. Tréner očakáva aj účasť Mareka Monca, ktorý bol na Cypre.
Karol Bubniak, predseda TJ Hronsek
Družstvo Hronsečanov to minulý rok dosiahlo až do finále. „V skupine sme mali pomerne silných súperov – Hronec, Braväcovo, Slovenskú Ľupču. Využili sme možnosť a boli sme spokojní aj s umiestnením. Do zostavy sme zapojili aj mladších chlapcov, ktorí dostali chuť a prihlásili sme sa aj tento rok,“ povedal predseda klubu Karol Bubniak, ktorý je s tohtoročným vylosovaním relatívne spokojný. „Samozrejme v hale nemožno nikoho podceniť. Favoritov treba hľadať v domácich, ktorí urobia všetko preto, aby postúpili do finále. Mužstvo Hronseka hráva aj malú ligu, verím, že tak ako minulý rok, urobia všetko preto, aby postúpili do finále.“ Pikantériou bude derby Badín – Hronsek, na ktorý sa mužstvo veľmi teší. K. Bubniak sa trochu obáva družstva z Podkoníc, ktoré nepozná, lebo minulý rok na turnaji nehrali. Družstvo z Hronseku vyskúša na turnaji dvoch – troch hráčov. Jedným z nich bude bývalý hráč Ján Solivaj. „Ešte vstúpim do jednania s jedným Bystričanom a uvidíme, či prejaví záujem hrať na turnaji,“ dodal.
Ľubomír Francisty, Slovan Beňuš
Družstvo z Beňuša sa minulý rok na turnaji MY Cup nezúčastnilo, o to viac sa tešia na tento ročník. „S vyžrebovaním skupiny sme spokojní, veď dve mužstvá sú v nej z nižšej súťaže. Braväcovo poznáme, bude to veľké derby. Medzi nami a Braväcovom sa zrejme rozhodne o postupujúcim zo skupiny,“ povedal Ľ. Francisty, podľa ktorého je ťažké tipnúť si celkového víťaza druhého ročníka. „Skôr technickejšie a skúsenejšie družstvá ako Sásová, Jakub a možno Šalková,“ dodal.
Jozef Srnka, Sokol Braväcovo
Jozefovi Srnkovi, ktorý je prezidentom a aj aktívnym hráčom, sa na predchádzajúcom ročníku veľmi páčilo. Z tohtoročným vyžrebovaním sú spokojní. „Mali by sme postúpiť, ale rovnako sme to predpokladali aj minulý rok a nepodarilo sa,“ povedal. Družstvo z Braväcovo sa obzvlášť teší na derby zápas s Beňušom, ktorých by chceli poraziť. „Všetci sa poznáme, dobre spolu vychádzame. Verím našim hráčom, že ich môžme poraziť.“ Jozef Srnka považuje za najväčšieho favorita druhého ročníka Sásovú a Jakub.
Ján Kubík, hospodár klubu Družstevník Šumiac
Hráči Šumiaca štartujú na MY Cup-e prvýkrát. Tešia sa na možnosť spestrenia zimnej prípravy a konfrontácie so silnejšími družstvami. Hospodár klubu Ján Kubík je s vyžrebovaním skupiny spokojný. „Približne sú tieto družstvá na rovnakej úrovni, zo skupiny najviac favorizujem Beňuš.“ Celkového víťaza si netrúfa tipovať, nepozná všetky družstvá, najviac si však na piedestáli vie predstaviť obhajcu zo Sásovej, alebo družstvo z Jakuba.
Jozef Kubanda, prezident klubu Závadka nad Hronom
Pre prezidenta zo Závadky nad Hronom je turnaj výnimočný aj tým, že sa postaral o to, aby mohol byť tentokrát aj na Horehroní. „Veľmi sa na turnaj teším. Skupinu máme ťažkú, ale dnes sa nedá vyberať si,“ povedal Jozef Kubanda. Za víťaza skupiny považuje jednoznačne Tatran Čierny Balog. Družstvo Závadky by sa chcelo s Heľpou pobiť o druhé miesto. Na celkového víťaza J. Kubanda tipuje družstvo Tatrana Č. Balog a Sásovú. Na turnaji si Závadka chce vyskúšať aj nových hráčov, najboľavejšou je podľa J. Kubandu brankárska pozícia.
Pavol Pančík, prezident Slovana Pohronská Polhora
Ambiciózne družstvo z Pohronskej Polhory, ktoré sa na predchádzajúcom ročníku nezúčastnilo, chce tento rok ukázať svoju silu. „Máme mladý kolektív a môžme sa každému pozrieť do očí. Najťažším súperom v základnej skupine bude asi Braväcovo. Ale aj naši chlapci by zo skupiny mohli postúpiť,“ povedal sebavedomo prezident klubu Pavol Pančík. Za najväčšieho favorita turnaja považuje Tatran Č. Balog. „Môže to však byť klamlivé, veď každý zápas je iný,“ dodal. Pohronská Polhora si chce na turnaji vyskúšať mladé posily Bátoryho a Kupca.
Ján Bella z Dolnej Lehoty
Lehoťania, ktorí sa minulý rok nezúčastnili, sú s vyžrebovaním spokojní. „Vyhovuje nám to,“ povedal Ján Bella, ktorý však nechce tipovať postupujúceho z ich skupiny. „Nerád tipujem,“ dodal s úsmevom. Za jedného z favoritov na celkový triumf považuje Tatran Č. Balog. Dolná Lehota nezískala žiadne posily, preto turnaj na vyskúšanie nových mien nevyužijú. „Mladým sa hrávať nechce, u nás hrajú len starší,“ dodal sklamane Ján Bella.
Ľubomír Štulrajter, prezident Tatrana Č. Balog
Futbalisti Čierneho Balogu sa na predchádzajúci turnaj prihlásili na poslednú chvíľu, preto si mnoho hráčov nestihlo vybrať dovolenku. Tentokrát by to malo byť lepšie. Prezidentovi klubu na vylosovaní skupiny nezáleží. „Je jedno s kým hráme. Trúfame si na postup, trénujeme už od januára,“ povedal Ľ. Štulrajter, ktorý na celkové prvenstvo tipuje niektorý z klubov v blízkosti B. Bystrice. To, že niektorí favorizujú aj Č. Balog je pre neho príjemným prekvapením.
Vladimír Durajda, manažér klubu ŠK Heľpa
Heľpania sa zúčastnili na predchádzajúcom ročníku, z ktorým však neboli po organizačnej stránke na 100 % spokojní. Tohtoročné vyžrebovanie im vyhovuje. „Hra je hra, nemôžeme si vyberať, hrať musíme proti každému,“ povedal manažér Vladimír Durajda, ktorý na celkové prvenstvo tipuje Sásovú, alebo Jakub.
Ladislav Bruoth predseda klubu Zornička Riečka
Riečancom žreb prisúdil do skupiny večného rivala z Tajova, tiež Malachovčanov a Nemeckú. „Je to dosť silná skupina, cítim, že najviac nás potrápi Tajov,“ povedal Ladislav Bruoth, ktorý za najväčšieho favorita považuje Sásovú, Jakub. Riečania v zimnom období nezískali žiadne posili, preto nastúpia s jesenným kádrom.
Milan Strečok, predseda klubu Družstevník Jasenie
Chlapci z Jasenia si MY Cup vyskúšajú po prvýkrát. Predseda klubu sa obáva hlavne Jakuba, ktorého favorizuje na postup zo skupiny. „Nemáme veľké halové skúsenosti, veľké šance na postup nevidím.“ Najväčším ašpirantom na titul je podľa neho Sásová. Jasenie si na turnaji vyskúša nových hráčov Čatloša z Revúcej a možno aj Petra Dunajského, ktorý má záujem vrátiť sa do mužstva.
Vyžrebovanie mužstiev do skupín a hracie časy

Skryť Vypnúť reklamu

Skupina A (28. januára 2005, športová hala v Badíne)
10.00 Sásová – Šalková 12.25 Šalková – Dúbravica
10.45 Strelníky – Dúbravica 13.20 Sásová – Dúbravica
11.40 Sásová – Strelníky 14.05 Šalková – Strelníky
Skupina B (28. januára 2005, športová hala v Badíne)
15.00 Tajov – Nemecká 17.25 Nemecká – Riečka
15.45 Malachov – Riečka 18.20 Tajov – Riečka
16.40 Tajov – Malachov 19.05 Nemecká – Malachov
Skupina C (28. januára 2005, športová hala v Závadke n/Hr.)
09.00 Beňuš – Braväcovo 11.25 Braväcovo – Pohr. Polhora
09.45 Šumiac – Pohr. Polhora 12.20 Beňuš – Pohr. Polhora
10.40 Beňuš – Šumiac 13.05 Braväcovo – Šumiac
Skupina D (28. januára 2006, športová hala v Závadke n/Hr.)
14.00 Tatran Č. Balog – Heľpa 16.25 Heľpa – Dolná Lehota
14.45 Závadka – Dolná Lehota 17.20 Tatran Č. Balog – Dolná Lehota
15.40 Tatran Č. Balog – Závadka 18.05 Heľpa – Závadka
Skupina E (29. januára 2005, športová hala v Badíne)
10.00 Jakub – Jasenie 12.25 Jasenie – Harmanec
10.45 Baláže – Harmanec 13.20 Jakub – Harmanec
11.40 Jakub – Baláže 14.05 Jasenie – Baláže
Skupina F (29. januára 2005, športová hala v Badíne)
15.00 Badín – Podkonice 17.25 Podkonice – Hronsek
15.45 Ľubietová – Hronsek 18.20 Badín – Hronsek
16.40 Badín – Ľubietová 19.05 Podkonice – Ľubietová

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Výpredaj zásob. Bezpečný nákup s garanciou dodania až k vám
 2. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
 3. Viete, ako správne umyť ovocie? Čistá voda stačiť nemusí
 4. Ako spoznať ekologickejšie potraviny? Radí odborník
 5. Ochrana prírody na Slovensku má nové ocenenie
 6. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
 7. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
 8. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 9. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 10. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 1. Neprekonaný VAM systém, ktorý zabráni krádeži vášho auta
 2. Výpredaj zásob. Bezpečný nákup s garanciou dodania až k vám
 3. Garmin predstavuje Lily, svoje najmenšie inteligentné hodinky
 4. Babylon Berlín: Najdrahší nemecký seriál
 5. Potravinové intolerancie bude KRAJ riešiť aj tento rok
 6. Viete, ako správne umyť ovocie? Čistá voda stačiť nemusí
 7. Závod zamestnáva 500 ľudí. Tatravagónka v Trebišove má 50 rokov
 8. Spoločnosť BILLA v novom e-booku radí, ako sa stravovovať zdravo
 9. Počas koronakrízy vzrástli obavy z dopadov práceneschopnosti
 10. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
 1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 20 036
 2. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 18 724
 3. Viete, ako správne umyť ovocie? Čistá voda stačiť nemusí 18 265
 4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 18 065
 5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 8 003
 6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 7 685
 7. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci 7 340
 8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 7 238
 9. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 7 217
 10. Ohlúpli sme počas Covid roka? 7 076
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Banská Bystrica - aktuálne správy

V národnej kultúrnej pamiatke priblížia históriu veže, bude v nej aj podlažie venované generálovi M. R. Štefánikovi.

4 h

V novom zariadení vznikne osem pracovných miest.

5 h
Ondřej Chvěja (FK Pohronie)

Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica v ďalšom prípravnom zápase prehrali s FK Pohronie 2:3.

9 h
Ilustračné foto

Mnohým ľuďom sa cez registračný formulár nedarí prihlásiť, dovolať sa na infolinku je skoro nemožné.

11 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Zvolen patrí medzi lepšie okresy.

26. jan

Pokiaľ ste nezvestné deti videli, kontaktujte políciu.

15 h

Mnohí vodiči odbočujú na Nedožerskej ceste v Prievidzi doľava, smerom do mestskej časti Necpaly. Podľa dopravnej značky to však robiť nemôžu, čo si mnohí doteraz neuvedomovali.

20 h

Poradia sa od včera zmenili.

8 h

Už ste čítali?