Konečne! Vitaj Corgoň liga

Futbal - Corgoň liga - 22. kolo: FC Nitra - Dukla B. Bystrica 2:1 (2:1), Rák 2 - Semeník, ŽK: 17. Štajer - 35. Jakubko, 63. Libič, 89. Svintek.
Zostava Dukly: Zajac - Veselý, Wozniak, F. Kunzo (83. Gibala), Libič - M. Ďuriš (72. Svintek), Velický, Bažík (64. Ľ.Vyskoč), M. Pančík ml. - Semeník, Jakubko
Na ťažkom teréne začali aktívnejšie domáci hráči, čo sa im vyplatilo. Najskôr v 5. min Rák vystrelil z 20 metrov tesne vedľa Zajacovej brány, no o minútu bol už kanonier Nitry úspešnejší a po päťdesiatmetrovom sóle otvoril skóre stretnutia. V 13. minúte sa po dvoch rohových kopoch blysol domáci Štajer, keď najskôr nohou a potom hlavou ohrozil bránku hostí. Nitranov na chvíľu schladil Semeník, ktorý v 17. min premenil pokutový kop za faul Štajera na hosťujúceho Ďuriša. Pre kanoniera Dukly to bol dvanásty gól v aktuálnej sezóne. Vzápätí mal na opačnej strane tutovku na nohe Hesek, no zblízka trafil iba do brankára Zajaca. V 23. min mohol domácich dostať opäť do vedenia Demo, no lopta po jeho strele z priameho kopu iba obtrela bočnú sieť bránky hostí. Po polhodine hry sa hráči Banskej Bystrice začali častejšie objavovať pred domácou bránou a pri jednej z ich príležitostí Jakubko prifilmoval pád po strete s Hrnčárom, za čo inkasoval žltú kartu. Minútu pred koncom polčasu sa spolupráca Štajera s Rákom skončila úspešne a posledne menovaný preloboval brankára hostí. Po prestávke sa na rozbitom teréne viac bojovalo ako hralo. O niekoľko brejkov sa pokúsil domáci Rák, no vždy ho zastavil postranný rozhodca. V 77. min. trafil Banskobystričan Velický múr a následne šla jeho bomba tesne vedľa ľavej žrde Seneckého brány. V závere už futbalu nepomohli ani striedajúci hráči.
Hlasy: Ivan Galád (tréner Nitry): „Na jednej strane sa veľmi teším, že sme vyhrali, no ľúto mi je, že prehral náš terén. Trávnik totiž určite tak skoro nedáme do poriadku. Bystrica nás v niektorých fázach najmä v druhej časti hry prevýšila a tak si víťazstvo nad týmto súperom cením.“
Dušan Radolský (tréner B. Bystrice): „Dnes to bolo o jednoduchosti a Nitra nám práve z jednoduchých akcií dala dva góly. Mrzí ma najmä druhý gól, pretože také skúsené mužstvo ako mám k dispozícii by ho nemalo dostať. V druhej časti zápasu sme síce mali hru pod kontrolou, no bez gólového efektu a tak mi neostáva nič iné ako domácim zablahoželať.“ Ostatné výsledky: ZTS Dubnica - Inter Bratislava 2:1, Spartak Trnava - AS Trenčín 3:0, šláger 22. kola medzi MŠK Žilina a Artmediou Bratislava bol pre nepriazeň počasia odložený. O zrušení duelu, ktorý mal mať na štadióne pod Dubňom výkop o 17.30 h, rozhodol hlavný rozhodca Richard Havrilla. Náhradný termín stretnutia zatiaľ nebol určený. Zápas Púchov - Ružomberok sa odohrá 4.4. o 15.30.
1. Trnava 21 14 1 6 37 : 18 43
2. Ružomberok 21 14 1 6 34 : 17 43
3. Artmedia 20 12 4 4 36 : 19 40
4. Žilina 21 12 2 7 41 : 25 38
5. Nitra 22 9 4 9 27 : 29 31
6. Trenčín 22 7 6 9 19 : 25 27
7. B. Bystrica 21 8 1 12 22 : 25 25
8. Dubnica 22 6 7 9 24 : 30 25