Streda, 23. jún, 2021 | Meniny má SidóniaKrížovkyKrížovky

Dukla prehrala pod Dubňom

Corgoň liga - 24. kolo: MŠK Žilina - Dukla Banská Bystrica 2:0 (2:0)
Góly: 12. Švestka, 19. Šesták, ŽK: 55. Zd. Štrba, 89. Švestka - 21. Svintek, 35. Ľ. Vyskoč, 53. M. Ďuriš, 87. Gibala, rozhodovali: Richtárik - Mókoš, Schmidt, 2325 divákov
B. Bystrica: Zajac - F. Kunzo, V. Veselý, Wozniak, Libič - Velický (75. Očovan) - Ľ. Vyskoč, Svintek (32. M. Ďuriš, 84. Gibala), Bažík, M. Pančík - Semeník
Žilinčania na veľmi dobre upravenej hracej ploche rozhodli o svojom víťazstve počas siedmich minút. V 12. min doletel priamy kop Tesáka z pravej strany na hlavu Švestku a obranca Žiliny otvoril skóre. O 4 minúty neskôr chytil Porázikovu hlavičku Zajac, no ten bol o chvíľu Krátky, keď Šesták dostal dlhú loptu z vlastnej polovice a lobom z hranice šesťnástky ponad gólmana hostí poistil vedenie domácich - 2:0. Bystričania sa akciou uviedli až v 26. min, keď Bažík posunul loptu do behu Vyskočovi, ktorého krížna strela prešla iba tesne vedľa pravej žrde. Aktívny Bažík poslal v 38. min priamy kop iba do náručia Perniša a do prestávky zaujali ešte pokusy Štrbu a Nemcova šanca, keď mladý žilinský útočník poslal v päťke Porázikov prízemný center v páde vedľa pravej žrde. Hneď po prestávke našiel Šesták spätnou prihrávkou z bránkovej čiary pred bránkou hostí Nemca, no jeho loptu stihol ešte predtým ako doputovala do siete odvrátiť do bezpečia jeden z bystrických obrancov. Divákov potom zaujala až hlavička Veselého v 64. min, no Perniš si dal na ňu pozor a svoj tím podržal. Žilina trochu prenechala Bystrici stred poľa, ale hostia to nedokázali zužitkovať na strelenie čo i len kontaktného gólu. Naopak v nadstavenom čase mohol Šesták poistiť zaslúžené víťazstvo domácich, ale lopta mu nesadla, a tak Žilina porazila, aj napriek piatim zmenám v zostave, Banskú Bystricu 2:0.
Hlasy: Marijan Vlak (tréner Žiliny): „Ďakujem súperovi za korektnú hru. Zaslúžene sme vyhrali, no v zápase sme predviedli dva rozdielne polčasy. Ten prvý bol v poriadku, v druhom sme však z nepochopiteľných príčin zahrali slabšie. Možno nám k tomu chýbal tretí gól, ktorý sme mohli streliť pred prestávkou a krátko po nej.“
Dušan Radolský (tréner B. Bystrice): „Gratulujem súperovi k výhre. Pokiaľ proti tak kvalitnému súperovi vybehneme na ihrisko tak ustráchane a navyše mu ešte pomôžeme veľkou chybou k druhému gólu, nemôžeme pomýšľať v iný koniec. Mali sme síce šance, najmä tá Vyskočova sa mohla skončiť gólom, druhý polčas nás mohol potešiť, no výsledok už taký nebol.“

1. Kam patria rolky z toaletného papiera? Dávať dole etikety zo sklenených nádob?