Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

Smola: Basketbalistky UMB skončili!

UMB B. Bystrica - Cassovia Košice 51:70 (12:10, 11:23, 13:8, 15:29) - konečný stav série: 0:2, do semifinále postupuje Cassovia.
Najviac bodov: Antalecová 9, Kolkusová 8, Mečiarová 7 - Stantienová 16, Egedová 16, Rajecká 10, TH: 19/14 - 18/15, fauly: 17 - 17, trojky: 1 - 5, rozhodovali: Karniš a Šarišský, 150 divákov

Ostatné výsledky: Myjava - Poprad 51:89 - konečný stav série: 0:2, do semifinále postúpil Poprad, UKF Nitra - K Cero Košice 46:93 - konečný stav série: 0:2, do semifinále postúpili Košice, Viktoria PČSP Košice - Ružomberok 61:95 - konečný stav série: 0:2, do semifinále postúpil Ružomberok.

Odveta štvrťfinále priniesla zaujímavý zápas. Banskobystričanky začali svižne a v ôsmej minúte viedli 12:6, potom však prakticky celý zápas doťahovali náskok súperiek. Vidinu úspešného výsledku pre UMB vzkriesila tretia štvrtina, kedy sa ku Košičankám dotiahli na rozdiel piatich bodov. Záverečná časť zápasu však „vysokoškoláčkam“ nevyšla. Stav 32:39 na začiatku štvrtej štvrtiny Cassovia rýchlo zvýšila a kráčala neohrozene za postupom do semifinále. Pre Banskobystričanky bolo všetko stratené už 4 minúty pred koncom, pretože na vyrovnanie 20-bodovej straty už nemali dostatok síl, ani času. Pre basketbalistky UMB tak sezóna skončila. „Žiaľ, nesplnili sme cieľ postúpiť cez prvé kolo,“ povedala najskúsenejšia hráčka UMB Eva Antalecová. „Začiatok zápasu sme rozbehli dobre, potom sa to prestriedalo a nastali staré chyby. Nevieme sa uvoľniť, postaviť si clonu a hráme po obvode, nemáme ťah na kôš. Takto sa hrať nedá,“ dodala E. Antalecová. „Tretiu štvrtinu boli naše vyhliadky trochu ohrozené, pretože súper z našich štrnástich bodov dokázal znížiť na 5, ale záverečná tretina bola v našej réžii,“ povedal tréner Cassovie Tibor Jány.

1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  2. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  3. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  4. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  5. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  6. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
  7. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  8. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  9. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  10. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
  2. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
  3. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  4. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  7. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
  8. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?

Dali by ste dieťaťu cigaretu? Mnohí áno

Dali by ste dieťaťu cigaretu, ak by si ju vypýtalo? Väčšina z nás áno. Dokumentuje to sociálny experiment a mystery shopping, ktoré zastrešila vzdelávacia iniciatíva NA VEKU ZÁLEŽÍ.

Blíži sa k nám arktický vzduch, k najchladnejším bude patriť náš región

Pre okresy Banská Bystrica a Brezno platí výstraha druhého stupňa, teploty môžu klesať až na mínus 22 stupňov.

Komunitné testovanie v Banskej Bystrici: 8 459 otestovaných, 72 pozitívnych

Odborníci sa zhodli, že komunitné testovanie zamestnancov z okresu Banská Bystrica malo význam.