Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Fantómovia zatienili „Semena“

Corgoň liga

Dukla B. Bystrica - ZTS Dubnica 2:3 (2:0)
Góly: 15. Semeník, 42. Semeník (z 11 m) - 72. Kopačka (11 m), 86. Jonáš, 89. M. Filo ml.
ŽK: 27. Semeník - 25. Držík, 59. Jonáš, 89. M. Filo ml., rozhodovali: Havrilla - Likavský, Ádám, 1632 divákov
Zostavy: B. Bystrica: Boroš - F. Kunzo, V. Veselý, Wozniak, Libič - Páleník (71. Očovan) - M. Ďuriš (86. Gibala), Bažík (90.+ Jarabica), M. Pančík ml. - Vyskoč, Semeník
Dubnica: Holec - R. Novák, Špendla, Kopačka, Jonáš - Držík (62. Kuzma) - Ižvolt, Bruško, Kiška - M. Filo ml. (90. Mujkoš), Grendel (90.+Ádám)

V slnečnom počasí sa hral zaujímavý futbal. V úvode mali šance hostia z Dubnice. Center Kišku našiel Ižvolta, ktorý mieril hlavou vedľa. V 7. min Bruško vysunul Fila, ktorý sa rútil na brankára Boroša, no strieľal vedľa. Dukla pohrozila po prvý raz v 14. min., Bažík zahrával rohový kop, lopta sa dostala do ohňa k Wozniakovi. Ten mieril presne, no góman Holec na zemi loptu vyrazil. O minútu neskôr sa Vyskoč dostal z ľavej strany pred bránku Dubnice, prihrával Semeníkovi, ktorý bez prípravy loptu zrazil do siete - 1:0. V 22. min asistent neodmával „ofsajd“ hosťujúcemu Grendelovi. Ten unikol po pravej strane, našiel Fila a pred prázdnou bránkou Dukly zachraňoval odkopom na roh Veselý. V 40. min to potom skúšal strelou spoza šestnástky Ižvolt, ale Boroš bol namieste. O minútu neskôr v pokutovom území fauloval hosťujúci Jonáš prenikajúceho Ďuriša, rozhodca Havrilla usúdil, že nedovolene a kanonier Semeník z jedenástky zvýšil na 2:0. V závere I. polčasu mohol korigovať nepriaznivý stav z priameho kopu z 18 m Kiška, no mieril nad brvno.

5. Jan Nezmar (MFK Ružomberok) - 11 gólov

Aktivita Dubničanov pokračovala, ale tentoraz už aj s gólovým efektom. Najmä Filo sa dostával do šancí po dlhých pasoch z polovice ihriska. V 51. min ho vychytal Boroš, v 69. min takmer využil slabé priťuknutie lopty Veselého Borošovi a v 72. min opäť domáci zadák Veselý zahral na zemi pred Filom rukou a kapitán hostí Kopačka z jedenástky znížil - 2:1. Dukla sa mohla opäť dostať do dvojgólového vedenia, keď v 79. min Bažík zahrával priamy kop, centrovaná lopta išla k vzdialenejšej žrdi, no obranca Kunzo hlavou mieril vedľa. V 86. min po rohovom kope Kopačku sa presadil v pokutovom území Dubničan Jonáš a hlavou vyrovnal. Dukla mohla rýchlo odpovedať, no Kunzo trafil iba do žrde. V 89. min jeden z dlhých pasov našiel pred bránkou Dukly aktívneho Fila, ktorý šokujúco pre domácich poslal Dubnicu do vedenia - 2:3. A to ešte Kiška mohol v 90. min zvýšiť, no proti bol Boroš.

Ostatné výsledky 27. kola: Inter Bratislava - Artmedia Bratislava 1:2 (1:1), Nitra - Púchov 1:1 (0:1), Trenčín - Ružomberok 1:0 (0:0), Trnava - Žilina 2:1 (1:1)

Fantóm č. 1 – Michal Jonáš
Zápas pomohli otočiť dvaja fantómovia – obaja Mišovia – Jonáš a Filo. Prv menovaný sa postaral o prvú vážnu dávku „mrazu“ na Štiavničky - v 86. min poslal pod Urpín úder, znamenajúci vyrovnanie na 2:2. Hlavou sa presadil po rohovom kope Kopačku a Dukla bola na kolenách. To ešte nikto netušil, že po následnej Kunzovej smole bude nasledovať šok od fantóma č. 2, ktorý zabil klinec do banskobystrickej rakvy.

„Fantóm č. 2“ – Michal Filo
Po celý zápas aktívny Michal Filo sa stal nočnou morou Banskobystričanov. Po aktívnej hre sa mu podarilo znehybniť Stredoslovákov, ktorí videli nemožné – tretiu loptu za Borošovým chrbtom. „Stále sme verili, že musíme dať na začiatku rýchly gól na 2:1, podarilo sa nám to za posledných 20 minút. Mali sme veľa šancí, ale na začiatku sme ich veľa nepremenili, navyše sme dostali dva góly z troch šancí,“ povedal Michal Filo, ktorý sa nevzdal a aj svojou aktivitou dosiahol gól, ktorý zmrazil mesto pri Hrone.

Plač nad rozliatym mliekom
Kým cez polčas bola pod Urpínom dobrá nálada, na konci to tu bolo plné plaču. Plač nad rozliatym mliekom zo strany hráčov a vypískanie zo strany divákov. Tí domácich hráčov pri odchode do šatní vypískali, viacerí kričali – hanba. Hostí naopak ocenili potleskom.

Anketa po zápase:
Aký to bol zápas z vášho pohľadu?
Matúš Moravčík
Bola to smola, ale Dubnica zaslúžene vyhrala. Po dvoch góloch sme zleniveli. Je to len naša chyba, mohli sme to vyhrať, žiaľ nevyšlo to.

Michal Čief
Juraj
Nech pošlú Radolského naspäť do Poľska. Po hre v druhej časti zápasu nebolo o čom. Veď druhý polčas sme nemali žiadnu šancu.

Zápas bol celkom dobrý, ale škoda, že Dukla nevyhrala. Chyba bola asi v našej obrane.

10. Púchov 27 4 5 18 21 : 50 17

1. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  2. Home (ale aj) Office
  3. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  4. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  7. Zelená Bratislava
  8. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  9. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  10. Záujem o akcie Pilulky prekonal naše očakávania
  1. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Zelená Bratislava
  4. Ruža zmeny
  5. Úpravy automobilov pre ZŤP
  6. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  7. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  9. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  10. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.

Na Uhlisku vznikne zariadenie pre seniorov s 31 lôžkami

V Banskej Bystrici pribudne viac ako 30 lôžok pre seniorov vyžadujúcich dlhodobú starostlivosť.

V breznianskej nemocnici vytvorili oddelenie pre pacientov s COVID - 19

V budove bývalej transfúznej stanice časom zriadia aj mobilné odberové miesto testovania.