Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

III. liga stred

Podbrezovská záloha rozbila Kysučanov

Najvyššia stredoslovenská futbalová súťaž pokračovala konečne úplnym kolom. Najväčšie prekvapenie sa zrodilo na ihrisku predposledného Kysuckého Nového Mesta, ktoré najtesnejším rozdielom porazilo vedúce Turčianske Teplice. Keďže Čadca remizovala v Rakytovciach, dostala sa v sobotu na čelo. V nedeľu sa však všetko zmenilo. Kremnička ani v treťom jarnom zápase nestrelila gól, rozdielom triedy prehrala doma s Bánovcami a nováčik sa vyšvihol na prvé miesto.
Program nasledujúceho kola v sobotu 22. apríla o 16.00: Turčianske Teplice – Liptovský Mikuláš, v nedeľu o 10.30: Rimavská Sobota B – Kysucké N. Mesto, Ružomberok B – Žiar n/Hronom, Dukla B. Bystrica B – Dolný Kubín, Bánová – Rakytovce, o 16.00: Bytča – Kremnička, Čadca – Podbrezová B, Kysucký Lieskovec – Zvolen.
Kremnička - Bánová 0:3 (0:2)
Góly: 15. Podmanický, 31. Vajda, 81. Padala. ŽK: Keller. Rozhodoval Čiernik, 200 divákov.
KREMNIČKA: Juračka - Praženica, Nemec (38. Rusnák), Chudík, Hurík, Špirka (69. Murgaš), Mati (39. Kollár), Tišliar, Keller, Kuric, Sokol. Tréner: Grík.
BÁNOVÁ: Gavlák - Ďuratný L., Kubovich, Stalmašek, Mojík, Vajda, Ďuratný D., Ďurica (64. Padala), Frátrik (85. Paulini), Sľuka, Podmanický (34. Pecko). Tréner: Kašuba.
Obidve mužstvá začali opatrne a vyčkávali na chybu obrán. Domáci prvýkrát ohrozili Gavláka v 3. min, strelu vyrazil. V 15. min šikovne nabehol za obranu hostí Podmanický a únik úspešne zakončil. Hostia v nasledujúcich minútach ovládli hru. V 16. min Juračka vytlačil na roh hlavičku Vajdu. V 31. min sa Vajda už nemýlil, keď dôrazne nabehol na center Ďuricu a prestrelil Juračku. Po inkasovaných góloch domáci prestriedali a vyrovnali hru. Strely Kellera a Rusnáka však iba tesne minuli bránu Gavláka. Druhý polčas sa na obidvoch stranách hral útočný futbal, domácim nemožno zaprieť snahu, ale na dôraznejších a rýchlejších hostí nestačili. Domáci mohli znížiť v 60. min, Gavlák Sokolovu strelu vyrazil a dobiehajúci Keller neprehodil brankára. V 81. min po ľavej strane unikol Frátrik a Padala zasunul loptu.
PAVOL KNAPKO
Podbrezová B - K. Lieskovec 5:0 (3:0)
Góly: 32., 62. a 90. Murín, 14. Gašpar, 44. Belko. ŽK: Kostelný - Škorík. Rozhodoval Szabo, 300 divákov.
PODBREZOVÁ B: Ihradský - Boháčik, Libič, Belko, Ďurajka, Gašpar (64. Kostelný), Turňa M., Hauer (71. Špulica), Sojak (29. Chrenovský), Murín, Truňa P. Tréner: P. Ilko.
K. LIESKOVEC: Slíž - Trnovec, Tatarčiak, Kubala, Dančík, Vojvoda, Marčan, Brtnický (39. Panáček), Timek (46. Šlapka), Mihalda, Škorík. Tréner: J. Berešík.
Domáci v úvode stretnutia naznačili, kto bude na ihrisku pánom. V 8. min spálil tutovku Murín, ale o šesť minút išli domáci do vedenia, keď Gašparovu strelu brankár hostí vyrazil, ale Vojvoda zrazil loptu do vlastnej brány. Domáci pokračovali v nápore, hra sa odvíjala zväčša na polovici hostí. V 33. min zvýšil na 2:0 Murín a v 44. min stanovil Belko polčasový výsledok. V druhom polčase sa hra opäť odvíjala na polovici hostí, ktorí len sporadicky vyrážali do protiútoku a vážnejšie domácich neohrozili. V 62. min Murín nádhernou strelou z hranice šestnástky zvýšil na 4:0. Konečný výsledok zápasu stanovil opäť Murín, keď v 90. min osamotený brankárovi nedal žiadnu šancu.
MARIÁN LAUER

Rakytovce - Čadca 0:0
ŽK: Hric, Hejčík - Gavlák. Rozhodoval Liga, 280 divákov.
RAKYTOVCE: Vyskoč - Móres, Turák, Mala, Čabala, Turčan, Schmidtmayer (88. Šimčík), Hric, Zlevský (90. Blaško), Hejčík, Messerschmidt. Tréner: M. Targoš.
ČADCA: Holiš - Piňo, Kaličák, Gavlák, Kavuliak, Macášek, Joukl, Planeta (90. Paulík), Privarčák, Časnocha (76. Gallik), Šidlo (81. Podmanický). Tréner: P. Strapáč.
Úvodné domáce jarné stretnutie muselo uspokojiť fanúšikov Rakytoviec hlavne nasadením, bojovnosťou, ale i niekoľkými predvedenými akciami obidvoch mužstiev. Hostia prišli do Rakytoviec bodovať naplno, no domáci im v zápase boli vyrovnaným súperom . Kysučania sa od začiatku zápasu vyznačovali rýchlym pohybom v útoku a nebezpečnou streľbou zo stredných vzdialeností. Domáca obrana na čele s brankárom však vyriešili všetko s prehľadom. V druhom polčase sa ofenzívne aj Rakytovčania, čo im prinieslo gólové príležitosti, no šťastie sa od nich odklonilo. Bezgólová remíza je spravodlivým vyjadrením síl na ihrisku.JOZEF KVASNA

Žiar n/Hronom - Dukla B. Bystrica B 2:0 (0:0)
Góly: 57. Maruniak, 67. Michaliga. ŽK: Karásek - Hrbek, Úškrt. ČK: Úškrt. Rozhodoval Staník, 550 divákov.
ŽIAR N/HRONOM: Gramblička - Zelovič, Podlucký, Karásek, Macejko, Hurík (88. Zaťko), Žiak, Miškov (64. Rapčan), Puliš, Michaliga (79. Boldiš), Maruniak. Tréner: Ilko.
DUKLA B. BYSTRICA B: Ďurčo - Štuber, Kriviančin, Úškrt, Levický (77. Daško), Tomáš, Svintek, Letrich, Kubica, Hrbek, Šišiak. Tréner: Baláž.
Začiatok stretnutia bol obojstranne opatrný. Prvý sa osmelili domáci, ale šance Maruniaka a Miškova zostali nevyužité. V 20. min Žiarčania zahrávali po faule signál, po ktorom zostal Žiak sám pred brankárom, ale prestrelil. Hostia boli nebezpečný po rohových kopoch, mali výškovú prevahu, ale nevyužili ju. V 24. min zahrával Žiak rohový kop, Maruniak prestrelil. V 45. min centroval Úškrt, pred domácim brankárom sa Hrbek ocitol sám, jeho gólovú hlavičku bravúrne zneškodnil Gramblička. Druhý polčas domáci pritlačili, čoho výsledkom bol Maruniakov gól z 25 m. Druhý gól pridal po prihrávke Žiaka a samostatnom úniku Michaliga. Obidve mužstvá predviedli kvalitnú hru.

16. R.Sobota B 17 2 2 13 10 : 50 8

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  3. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  4. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  7. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  8. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  9. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  10. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  1. Hygge ako životný štýl
  2. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  4. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
  5. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  6. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  7. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  8. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom? 4 755

Skríningové testovanie sa v meste uskutoční cez víkend.

Zvážnica z Králik na Skalku je rozbitá, pri zjazdoch hrozia nepríjemné úrazy.

Nahnevaní bežkári sa už obrátili listom aj na vedenie obce Králiky, aby začalo konať.

Preteky zrušili pre silný vietor a sneženie.

Výstrahu pre okresy Banská Bystrica a Brezno zvýšil Slovenský hydrometeorologický ústav na druhý stupeň.

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Brezne.