Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Čarodejníci „vyprášili“ Humenné

II. liga
ŽP Šport Podbrezová - HFC Humenné 4:0 (2:0)
Góly: 10. a 15. Kentoš, 60. Frajkor, 85. Gajdošík, ŽK: 28. Breznaník - 36. Lišivka, 55. Friga, 65. Capko, rozhodovali: Ježík - Gocník, M. Cuninka, 1000 divákov
Stretnutie začali lepšie Podbrezovčania, ktorí sa už od prvých minút zahryzli do súpera. V 10. minúte načal súpera po rohovom kope Kentoš, ktorý už o šesť minút neskôr zvyšoval na 2:0. Domáci futbalisti kontrolovali priebeh zápasu a Humenné nepustili do vyložených šancí. V 29. minúte mal peknú príležitosť Pančík, Vojtaškovu bránu však tesne minul. V 33. min mohlo byť už 3:0, keď Frajkor opečiatkoval brvno humenskej brány. V 41. min. zahrával rohový kop Breznaník, tesne vedľa hlavičkoval Kucka. Tréner Humenného sa snažil v druhom polčase oživiť hru viacerými striedaniami. Podbrezovské víťazstvo poistil bývalý hráč Humenného Frajkor, ktorý sa prestížneho gólu dočkal v 60. minúte po Breznaníkovom priamom kope. V 79. minúte kanonier Frajkor trafil žrď, rozhodca však predtým prerušil hru. V 85. minúte poslal štvrtý úder do Vojtaškovej bránky Ján Gajdošík.

Zostavy:
Podbrezová: Hanák - Ličko, Kentoš, Chomistek (77. Murín), Pančík, Šrobár, Kucka (80. Arandelovič), Gajdošík, Breznaník, Frajkor, Jurčo
Humenné: Vojtaško - Tóth, Hanc, Zvara, Lapšanský, Adam, Opiela, Valkučák (45. Kupec), Lišivka (73. Paraska), Friga, Capko (71. Tomčák)

Hodnotenie trénera:
Peter Fecko, Podbrezová: Prvý krát na jar sme viedli v prvom polčase, čo bolo vidno na hráčoch, že hrali uvolnenejšie. Kontrolovali sme diano po celý zápas, hráči mali chuť. Bol som trošku prekvapený, že sme využívali štandardky pri vysokých hráčoch súpera. Vyhrali sme úplne zaslúžene.

Ostatné výsledky 24. kola: Rimavská Sobota - FC Nitra „B“ 2:1 (1:1), Šaľa - Slovan Bratislava 1:2 (1:1), Dunajská Streda - MFK Michalovce 3:1 (2:1), Senec - LAFC Lučenec 3:1 (2:1), Košice - Družstevník Báč 2:0 (1:0)

Nehrajú na Frajkora
Novej posile „železiarov“ Branislavovi Frajkorovi sa podarilo vsietiť gól do siete svojho bývalého zamestnávateľa. V Podbrezovej nemá bývalý kanonier Humenného ľahkú pozíciu aj preto, lebo u „železiarov“ je iný štýl hry. „Tu je úplne iný herný systém, ako sa hral v Humennom, tam sa hralo všetko na neho. Tu máme viacerých hráčov schopných dávať góly. Musí si zvyknúť, že všetko nepôjde len na neho. Verím, že aj tento gól mu pomôže. Dôležité je, aby sa naďalej snažil,“ povedal tréner Fecko.

Nespokojnosť s Frajkorom
Po nevydarených ostatných zápasoch bol na kanoniera Frajkora veľký tlak. „V posledných zápasoch nebola veľká spokojnosť s jeho výkonmi. Spoliehal som sa na to, že už musí zahrať, lebo prídu ďalší. To, že bol kanonier na jeseň je jedna vec, ale teraz je prítomnosť,“ hovorí kriticky Peter Fecko, ktorý však verí, že sa tu dobre uchytí. „Mám s ním trpezlivosť. Nečakal som, že príde a každý zápas bude kopať jeden - dva góly, ako za Humenné. Potrebuje čas na aklimatizáciu. Už však dal dva góly. Teda verím, že postupne si viac zvykne na tento káder a bude ďalší z prínosov. Branislav je mladý a ak sa vie kolektívu prispôsobiť, nemá problémy. Kolektív zatiaľ prijal každého. Je na ňom, či sa mu tu bude, alebo nebude páčiť,“ dodal lodivod „železiarov“ Peter Fecko.

Konečne
Prezident podbrezovského futbalového oddielu Július Kriváň neskýval po zápase radosť z predvedenej hry a výsledku. „Bol to zápas o šesť bodov a hráči konečne predviedli to, čoho sú schopní, pretože doteraz sme prvé polčasy mali slabšie,“ povedal Kriváň.

„Vyprášiť“ aj Slovan
Na podbrezovskej tribúne sa ozýval prenikavý hlas fanúšika Karola Onofreja. Tesne pred koncom zakričal z plného hrdla. „My sa nebojíme nikoho, ani Slovana. Vyprášime aj Slovan!“ kričal Onofrej. Po zápase si ešte stihol aj tipnúť skóre zápasu, ktoré sa o dva týždne odohrá na breznianskom štadióne. „Nad Slovanom vyhráme 2:1,“ povedal jednoznačne Onofrej.
Po dobrom výkone viacerí fanúšikovia očakávajú, že dariť sa bude ďalej. Poniektorí dokonca veria v porážku slávneho Slovana. V apríli 2005 sa im to podarilo na tehelnom poli, „železiari“ veria, že sa tak stane aj o dva týždne v Brezne. Tréner Podbrezovej ešte na zápas s Bratislavčanmi nemyslí. „Slovan je ešte tak ďaleko, že neviem, či ešte dva týždne dožijem. Slovan bude atraktívny pre divákov, doma potrebujeme vyhrávať, ale nepozerám sa tak ďaleko. Budem sa na nich pripravovať tak isto, ako na Humenné – o nič viac, o nič menej,“ povedal Peter Fecko.
Prezident Podbrezovčanov Július Kriváň prezradil, že rozhodnutie o presunutí tohto zápasu na breznianske ihrisko je taktickým krokom. „Budeme hrať v Brezne a počítame s tým, že tam príde vyše 3000 ľudí. Aj keď trávnik nebude najideálnejší, hráme v Brezne kvôli tomu, aby prišla čo najvyššia návšteva,“ povedal Kriváň.

1. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  2. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  3. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  4. Home (ale aj) Office
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  7. Zelená Bratislava
  8. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  9. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  10. Záujem o akcie Pilulky prekonal naše očakávania
  1. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Zelená Bratislava
  4. Ruža zmeny
  5. Úpravy automobilov pre ZŤP
  6. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  7. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  8. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  9. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  10. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.

Na Uhlisku vznikne zariadenie pre seniorov s 31 lôžkami

V Banskej Bystrici pribudne viac ako 30 lôžok pre seniorov vyžadujúcich dlhodobú starostlivosť.

V breznianskej nemocnici vytvorili oddelenie pre pacientov s COVID - 19

V budove bývalej transfúznej stanice časom zriadia aj mobilné odberové miesto testovania.