„Toto je už naša piata burza“ – vysvetľuje predseda klubu Jaroslav Štofko – „a prišlo na ňu približne päťdesiat zberateľov zo Slovenska a Čiech.“ Jaroslav Štofko je sám zanieteným zberateľom. Zameriava sa najmä na etikety z fliaš od piva a pivné tácky (medzi slovenskými zberateľmi ich nenazvú ináč ako „podpivníky“). „Etikety som začal zbierať“ – hovorí – „v roku 1982, dva roky po vojenčine, keď som sa dostal k fľaši piva Novopacký ležák. Tak sa mi tá etiketa zapáčila, že ju mám teraz zarámovanú.“ V súčasnosti má v zbierke asi 17 tisíc etikiet z českých pív (samozrejme, každú inú) a 6 500 zo slovenských. špecializuje sa aj na krajiny Pobaltia a Nórsko, je členom zberateľských klubov aj v zahraničí, okrem iného v Taliansku.
Kamil Nedeliak zo Zvolena patrí podľa predsedu k najväčším zberateľom na Slovensku špecializovaným na „podpivníky“. Ako k svojmu koníčku prišiel? „Bol som v roku 1992 s rodinou na dovolenke, boli sme smädní a chceli sme sa niečoho napiť. Sadli sme si do reštaurácie a naše deti, syn aj dcéra, zborovo vykríkli na pivnú tácku na stole: To je pekné! Tak sme si ju zobrali. Zobrali sme si ich aj inde, začali sa nám hromaždiť a hromaždiť, kým som ich nezačal zbierať naozaj.“
Na burzu prišiel skôr ponúkať, no predsa len získal to, čo hľadal - „podpivník“ pivovaru Kácov. Podľa neho sú najcenenejšie pivné tácky spred roku 1945, záleží ale od toho, koľko je ich v obehu. No cena tácky sa môže vyšplhať aj na niekoľko tisíc korún. „Niektoré tácky majú svoju vlastnú históriu“ – vraví Kamil Nedeliak. Sám sa pochválil sériou ôsmych tácok pivovaru Broumov, ktoré majú veľmi zaujímavý pôvod. Riaditeľ pivovaru dostal k päťdesiatym narodeninám od kamaráta, akademického maliara, osem obrazov a nechal ich zobraziť aj na „podpivníky“.