Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

III. liga stred

Rakytovce uhrali vzácnu remízu

Bánová - Dukla B. Bystrica B 3:1 (0:0)
Góly: 75. Sluka, 78. Mojík, 87. Pikus - 66. Kovalčík. ŽK: Pikus - Szabo, Levický, Kanda, Hrbek, Kubina. Rozhodoval Králik, 500 divákov.
BÁNOVÁ: Škrobák - L. Ďuratný, Kubovich, Stalmašek (55. Hýll), Mojík, Vajda, Pikus, Ďurica (65. Padala), Sluka, Podmanický, D. Ďuratný (26. Paulíny). Tréner: Zvarík.
DUKLA B. BYSTRICA B: Szabo - Štuber, Levický, Úškrt, Lettrich (84. Šišiak), Kovalčík (76. Chrappa), Svintek, Kanda, Rusnák, Hrbek, Kubina. Tréner: Baláž.
Celý prvý polčas za sústavného dažďa sa hral svižný futbal. V 10. min z dobrej pozícii Mojík prestrelil bránu hostí. V 16. min hostia hrozili z pravej strany, no domáci Sluka odkopol na roh. V 23. min vynikol likvidačný faul Kubinu na D. Ďuratného v strede ihriska a domáci hráč musel opustiť ihrisko. V 29. min brankár hostí stiahol Mojíka a nariadenú penaltu Kubovich pomocou brvna zahodil. V 42. min najväčšiu šancu polčasu zahodil hosťujúci Hrbek. V 60. min po centri Mojíka domáci Hýll v dobrej pozícii hlavičkoval vedľa. V 65. min po akcii z ľavej strany hráč Kovalčík obstrelil domáceho brankára a dostal hostí do vedenia - 0:1. V 74. min zblokovaná Slukova strela skončila v bráne hostí - 1:1. V 75. min hostia ani na trikrát nedokázali loptu dopraviť v dobrých pozíciách do brány, čo sa hosťom vypomstilo. V 77. min centrovaná lopta Mojíka doplachtila do brány hostí - 2:1. V 86. min po rohu Pikus hlavičkou zvýšil na 3:1.

Rakytovce - Žiar nad Hronom 2:2 (1:1)
Góly: 45. Turčan, 90. Hejčík - 18. Macejko, 62. Rapčan. ŽK: Messerschmidt, Mores, Turčan - Gramblička. Rozhodoval Ligas, 200 divákov.
RAKYTOVCE - Vyskoč - Mores, Turák, Blaško (70. Strelka), Mala, Turčan, Hric, Zlevský, Hejčík, Messerschmidt, Schmidtmayer (81. Šimčík). Tréner: M. Targoš.
ŽIAR: Gramblička - Zelovič, Podlucký, Macejko, Hurík (6. Šouc), Žiak (73. Miškov), Puliš, Jelšic, Michaliga (90. Dobrota), Rapčan, Maruniak. Tréner: V. Ilko.
Už v 3. min išiel Hejčík sám na Grambličku, ktorý ho fauloval, no Zlevský pokutový kop nepremenil. V 18. min domáci nechali voľného Macejka a ten nedal Vyskočovi šancu. V 25. min kopali hostia penaltu, Vyskoč Maruniaka vychytal. Domácim sa podarilo vyrovnať v poslednej minúte prvého polčasu, keď Mala dobre atakoval, prihral Turčanovi a ten nezaváhal na 1:1. Druhý polčas domáci pridali, nevyužili niekoľko príležitostí, naopak hostia v 60. min Rapčanom zvýšili na 1:2. Keď sa už zdalo, že hostia si odvezú všetky body, Zlevský potiahol rýchly protiútok, prihral pred bránu a Hejčík v plnom behu vyrovnal na konečných 2:2. V tomto stretnutí, diváci videli veľmi dobré výkony brankárov, ktorí zabránili niekoľkým gólom.

Kremnička - Dolný Kubín 2:2 (0:2)
Góly: 56. a 58. Keller - 37. Kubáni (11m), 42. Plančo. ŽK: Chudík, Praženica, Keller, Špirka, Kuric - Jurky. Rozhodoval Putra.
KREMNIČKA: Juračka - Chudík, Praženica, Hurík, Rusnák, Žlkovan, Keller, Murgaš, Špirka, Tišliar, Kuric. Tréner: J. Grík.
DOLNÝ KUBÍN: Okoličáni - Holub, Čučka, Halák, Drengubiak, Plančo, Kubáni, Gajdošík (71. Jurky), Callo, Bača, Janký. Tréner: J. Smolka.
Domáci začali na ťažkom teréne aktívnejšie. V 5. min sa po nedorozumení hosťujúcej obrany ocitol Keller sám pred brankárom hostí, vo vyloženej šanci prestrelil. V 37. min premenil prísnu jedenástku Kubáni. O päť minút hostia viedli rozdielom dvoch gólov, keď tečovaná Plančova strela skončila v Juračkovej bráne. Po zmene strán sa hostia uspokojili a prenechali aktivitu domácim. Už v 56. min sa v 16-ke presadil Keller a loptu dotlačil do siete. O dve minúty ten istý hráč krížnou strelou prekonal brankára hostí - 2:2. Keller mal blízko aj k hetriku, jeho gól pre sporný ofsajd neplatil. Hostia sa potom snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, zraneného Juračku však už neprekonali. Záver bol poznačený značnou nervozitou, ktorú spôsobili viaceré nepresné výroky hlavného rozhodcu.

Podbrezová B - L. Mikuláš 1:1 (0:1)
Góly: 62. Haviar - 34. Húska (11m). ŽK: Ďurajka, Hauer, P. Turňa - Bella. Rozhodoval Krško, 350 divákov.
PODBREZOVÁ B: Ihradský - Boháčik, Libič (57. Kostelný), Belko, Ďurajka, Gašpar, Hauer, M. Turňa (88. P. Turňa), Sojak, Haviar, Chrenovský (80. Jančík). Tréner: P. Pilko.
L. MIKULÁŠ: Chalúpka - Juriga, Králik (89. Budvesel), Kandera, Olejár, Laco, Blaščík (50. Tomek), Kašpar (85. Šándor), Húska, Bella, Ballúch. Tréner: P. Kurek.
Sotva v priemernom stretnutí mohli domáci ísť do vedenia už v 3. min, ale Haviar v dobrej pozícii nedal. Potom sa na ihrisku dlho nič nedialo, až v 33. min domáca obrana nedovolene zastavila hosťujúceho hráča v pokutovom území. Húska sa z nariadeného pokutového kopu nemýlil. Do druhého polčasu nastúpili domáci s väčším úsilím a dôrazom. Pritlačili súpera v šestnástke, ale streleckú mušku mali vychýlenú. Až v 62. min Haviar vyrovnal na 1:1, keď sa presadil v brankovom území a nedal hosťujúcemu brankárovi šancu. Domáci hráči z množstva sľubných príležitostí už nedokázali streliť gól, stretnutie sa tak skončilo nerozhodne, s čím domáci nemôžu určite byť spokojní.

Ostatné výsledky: Bytča - R. Sobota B 1:0 (0:0), K. Lieskovec - T. Teplice 0:2 (0:1), MFK Lokomotíva Zvolen – Kysucké Nové Mesto 1 : 2 ( 1:2 ), Čadca - Ružomberok 4:2 (2:1),

16. R.Sobota B 27 7 3 17 23 : 61 24

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  2. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  3. Home (ale aj) Office
  4. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  7. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  8. Zelená Bratislava
  9. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  10. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  1. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Zelená Bratislava
  4. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  5. Ruža zmeny
  6. Úpravy automobilov pre ZŤP
  7. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  8. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  10. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?

Na Uhlisku vznikne zariadenie pre seniorov s 31 lôžkami

V Banskej Bystrici pribudne viac ako 30 lôžok pre seniorov vyžadujúcich dlhodobú starostlivosť.

V breznianskej nemocnici vytvorili oddelenie pre pacientov s COVID - 19

V budove bývalej transfúznej stanice časom zriadia aj mobilné odberové miesto testovania.