Utorok, 22. jún, 2021 | Meniny má PaulínaKrížovkyKrížovky

V. liga c

Jarná kríza v Radvani pretrváva, Podlavice sú druhé

Priechod – Hrochoť 1:0 (0:0)
Domáci si v úvode stretnutia vytvorili niekoko gólových príležitostí, ale ani Ma. Barla a ani Ivani ich nedokázali využi. Druhý polas bol ovplyvnený Homolovým vylúením a priechodskí futbalisti sa presadzovali ažšie. Hostia podnikali brejky do otvorenej domácej obrany, ale aj ich šance zostali nezužitkované. O všetkom rozhodol 20. minút pred koncom Ma. Barla, ke svoju akciu dotiahol do gólového konca.
Gól: 75. Ma. Barla. K: 40. Homola. Pred 300 divákmi rozhodoval. PRIECHOD: B. Slobodník – Ma. Barla, Sochor, Mi. Barla, P. Cenkov (60. Kollár), Vajda, Klus, Mesík, Heric, P. Homola, Ivani.

P. . Balog – Žiar B 4:2 (2:1)
V úrovou dobrom stretnutí V. ligy mali domáci hru pod kontrolou. V prvom polase využili ponúknuté šance a do kabín odchádzali s jednogólovým náskokom. V druhom polase, po chybe v obrane hostia vyrovnali, no záver zápasu opä patril domácim. Tí po vyrovnávajúcom góle Cepláka zvýšili tempo a po pekných kombinaných akciách stanovili výsledok na konených 4:2.
Góly: 4. Smola, 43. M. Tura, 57. Kleske (z 11 m), 66. P. Švantner - 38. Slašan, 52. Ceplák. Pred 150 divákmi rozhodoval Šibal. PARTIZÁN: Gašperík – Betka (70. E. Peovský), Lehocký, Meškan, Smola, Giertli, Kleske, Náther, J. Tura (58. M. Švantner), M. Tura, P. Peovský (58. P. Švantner).

Detva – Podlavice 1:1 (1:1)
Hostia podali vemi slabý výkon, jeden z najslabších v sezóne. Za celý zápas sa nedostali k ucelenej kombinácii a ako favorit stretnutia sklamali na celej iare.
Góly: 31. Chamula - 40. Ševík. Pred 100 divákmi rozhodoval Doboš. PODLAVICE: Lalík – Rumanovský, Rusko, Kollár, Majling, P. Haviar, Uhliarik, Selecký, Demík (55. Zvalo), Ševík, Hrní (60. V. Haviar).
Radva – D. Niva 0:1 (0:0)
V prvom polase sa hral obojstranne útoný futbal. V 12. minúte hostia netrafili prázdnu radvanskú bránu, na opanej strane hosujúci brankár na dvakrát zlikvidoval strelu D. Vidieana. V 20. minúte Mojžiš v páde zabránil istému gólu, v 23. minúte prudkú Ševíkovu strelu brankár hostí vytisol na roh. Hostia do polasu výhodu silného vetra nevyužili, lebo domáca obrana pracovala bez chýb. V 55. minúte však hostia z neakaného protiútoku strelili jediný, no víazný gól Šimkom. Domáci po góle pridali, ale vyrovnávajúci gól nedosiahli, pretože hostí v 86. minúte zachránila žr.
Gól: 55. Šimko. Pred 110 divákmi rozhodoval Budinec. RADVA: Mojžiš – Uliný, Kašák, Kvasna, Ševík, Ponický (64. Pauer), Výlupok, Országh, D. Vidiean (78. J. Viciean), Kocka, Dlhoš.

Ostatné výsledky 24. kola: Kováová – Dudince 1:5 (1:2), Szabó - R. Dodok, Harach, P. Dodok, Vankovi, Megyesi, K: Végh (Kováová), N. Baa – Žarnovica 4:1 (1:1), Švec 2, Gubov, Turan – Gubán (z 11 m), K: Gubán (Žarnovica), Št. Bane – Dol. Hámre 0:4 (0:3), Fáber 2, Kotry, Zeleák.
14. Detva 24 5 3 16 24 : 48 18

Program 25. kola, 11. júna 2006 o 17.00 hod.: Priechod – Kováová, Hrocho – Št. Bane, D. Niva – P. . Balog, Žiar B – Detva, Podlavice – N. Baa, Žarnovica – Dudince, D. Hámre – Radva.

2. V centre Bratislavy vznikajú apartmány určené na predaj
  3. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
  10. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania 2 415

Na lesných pozemkoch a v ich ochrannom pásme je každý povinný dodržiavať zásady protipožiarnej bezpečnosti.

SITA 52m
Stredoslovenské múzeum - ilustračné foto.

Tajomstvo stredovekého hradu Peťuša pri Zvolene odhalia na podujatí Stretnutie s minulosťou v Stredoslovenskom múzeu v Banskej Bystrici.