Zvykne sa tvrdiť, že len ten kto nerobí, nerobí aj chyby. Je to v podstate pravda. Ale rozdiel v tom, kto chybu urobí, je obrovský. Je predsa čosi iné ak urobí chybu sústružník v továrni a ak jadrový inžinier v atómovej elektrárni. Stáva sa ale, že i chybička pri naoko nevinnej práci môže narobiť škody za milióny.
Pani Marta zatúžila po rodinnom dome. Napokon, prečo si nesplniť životný sen, ak na to mám? Rozhodla sa pre montovaný dom. Netrvalo dlho, a na vyhliadnutom pozemku stál domček ako maľovaný. Už ho zostávalo len skolaudovať. A ešte predtým pripojiť ku komínu krásny veľký kozub. Stavby komína sa zhostil pán František. Už síce vyše sedemdesiatročný pán na dôchodku, ale znalý veci. Veď komínov sa v živote nastaval ajajáj! Komín postavil, pripojil dymovod. Večer v kozube slávnostne zakúrili. Ráno, po odchode hasičov zistili, že jediné čo z niekdajšej pýchy zostalo použiteľné, je pozemok, na ktorom drevený montovaný dom stál. Škodu odhadli na viac ako tri a pol milióna.
Experti zistili – cez škáru medzi šamotovými rúrami unikli spaliny rovno do drevenej konštrukcie. Začala horieť a...
Padlo to na pána Františka. Necítil sa byť vinným. Pripustil ale, že komín z takých materiálov, a takej konštrukcie, staval po prvý raz. Obžalovali ho z trestného činu všeobecného ohrozenia. Príbeh zatiaľ uzavretý nie je, hoci okresný súd pána Františka odsúdil na šesť mesiacov podmienečne. Na odvolacom konaní s ním totiž nebola reč. V ostatnom čase ohluchol tak, že na otázky sudcu nereagoval vôbec a s jeho zdravím to vyzeralo celkovo biednejšie. Preto prípad vrátili – aby znalci zistili, či je staviteľ komínov ešte vôbec schopný konania pred súdom.