FC Spartak Trnava - Dukla Banská Bystrica 2:1 (1:0)
Góly: 13. Hrabal, 90. Kopúnek - 50. Lietava
ŽK: 39. Kriss, 51. Kožuch, 72. Filip, 90.+ Lipčák - 19. Marek Seman, 48. Ľ. Vyskoč, 49. Lietava, 73. Wozniak, ČK: 79. Kožuch - 87. Marek Seman (obaja po druhej ŽK), rozhodovali: Jaška - Sluk, D. Hrčka, 2256 divákov

Zostavy:
Trnava: Lipčák - Filip, Hrabal, Poljovka, V. Labant (62. Fall) - P. Ďuriš (90.+ Semanko), Kopúnek, Husár - Sninský - Kožuch, Kriss (59. Blaha)
Banská Bystrica: Zajac - Marek Seman, Peter Farkaš (66. Kurty), Páleník, Kotrys - Ľ. Vyskoč, Wozniak (90.+ Medveď), Pečovský, Libič (90.+ Ďuriš) - Semeník, Lietava

Spartak takmer v domácom prostredí v Senci od úvodu zatlačil súpera. Trnava mala tlak, z ktorého Banskobystričania kopili chyby, ale húževnato odolávali. Hostia spod Urpína pohrozili síce už v 3. min. nebezpečným brejkom, keď krížna strela Pečovského tesne minula pravú žrď Lipčákovej bránky. Úvodný gól sa zrodil nečakane a rýchlo, keď v 13. min pred pokutovým územím Peter Farkaš zahral loptu rukou, rozhodca nariadil priamy kop, ktorý prízemnou delovkou k pravej žrdi prekonal bezmocného Zajaca. Trnavčania aj v ďalších minútach diktovali tempo hry, boli kombinačne aj herne lepší a svoju útočnú snahu mohli zúročiť ďalším gólom, ale v 26. min. Sninského lob pod brvno Zajac reflexívne vyškriabal na roh. Banská Bystrica sa dostávala na dostrel len po šestnástku domáceho tímu, ich útočné snahy však boli bezzubé. Tienistou stránkou I. polčasu bolo správanie sa trnavských fanúšikov, ktorí prinútili hádzaním rôznych predmetov na hraciu plochu hlavného rozhodcu niekoľkrát stretnutie prerušiť. Po obrátke tempo opadlo, čoraz častejšie hrozili Banskobystričania, v 50. min využili fatálne zaváhanie Poljovku v rozohrávke, lopty sa zmocnil dôrazný Semeník, ten prihral do behu Lietavovi, ktorý chladnokrvne povedľa vybiehajúceho Lipčáka vyrovnal na 1:1. V 57. min stopercentnú šancu Trnavy spálil Sninský, keď z piatich metrov zoči-voči Zajacovi nedal. V 70. min prišlo prvé vážne prerušenie hry, keď rozhodca Jaška musel prerušiť hru pre vyčíňanie trnavských fanúšikov, ktorí vnikli na ihrisko a v sektore sa medzi fanúšikmi a policajtmi odohrávali nechutné scény. Po troch minútach sa však opäť pokračovalo. V 78. min nastalo ďalšie prerušenie, keď domáci fanúšikovia opäť vnikli na ihrisko, kde došlo aj k stretu s hráčmi a rozhodca stiahol tímy do šatní. Po dvadsaťminútovej pauze videl v 79. min Kožuch druhú žltú kartu a musel ísť predčasne pod sprchy. O chvíľu ho nasledoval aj hosťujúci Marek Seman, keď rovnako ako Kožuch videl druhú žltú kartu. V 90. min Bláha vyhral súboj s Kurtym, prihral neobsadenému Kopúnkovi a ten krížnou strelou k pravej žrdi spečatil zaslúženú výhru Trnavy.

Hlasy trénerov:
Jozef Bubenko (tréner Trnavy): „V dnešnom zápase bolo veľa napätia a nervozity. Pripadal som si ako na ligovom zápase v Grécku. Prvý polčas mal svoju kvalitu aj dynamiku, aj keď sa hral menej kombinačný futbal. V druhej časti hry sme urobili hrubú chybu Poljovkom a posadili sme do psychickej výhody súpera. Hra bola rozháraná a bolo otázkou šťastia kto dá víťazný gól. Dali sme ho my a zaslúžene sme zvíťazili.“
Dušan Radolský (tréner Banskej Bystrice): „Videli sme dobrý a obojstranne útočný futbal aj za tohto extrémne teplého počasia. Obe mužstvá sa snažili hrať aktívne, divákom sa hra páčila. Bolo aj dosť agresivity na ihrisku. Druhý polčas sa mi hodnotí ťažšie, po prerušení hry zo strany fanúšikov Trnavy. Po vylúčení Kožucha sme mali navrch, ale vzápätí sme stratili Semana a v závere aj cenný bodový úspech. Pre nás sa zápas vyvíjal pomerne dobre, prevahu sme však nezvládli.“

Ostatné výsledky 2. kola: FC Senec - MFK Košice 4:1 (1:0), FC Nitra - MŠK Žilina 0:1 (0:1), Inter BA - MFK Ružomberok 2:1 (1:1), AS Trenčín - ZTS Dubnica 0:1 (0:0), Artmedia Bratislava - Slovan Bratislava 4:1 (3:0)

1. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 36 638