Dukla B. Bystrica - Inter Bratislava 0:0
Žlté karty: Lietava - Piši, Majerník, Pečalka, Kaprálik.
Červená karta: 49. Kurty (Dukla), po faule na Šlahora.
Rozhodoval: Valášek
2 621 divákov.
DUKLA: Zajac - Vyskoč, Farkaš, Páleník, Kotrys - Kurty, Wozniak, Bažík (90. Očovan), Libič - Lietava (81. Medveď), Semeník (60. Velický).
INTER: Bernady - Majerník, R. Kunzo, Piši (56. Paulík), Matovič - Musil, Pečalka, Urban, Kaprálik (71. Petrán) - Švancar (86. Majtán), Šlahor.

Na Štiavničkách sa hralo po daždi v osvieženom vzduchu, ale futbal bol malátny a banskobystrickí fanúšikovia veľa príťažlivých futbalových momentov nevideli. Hráči Dukly dokonca v prvých 45 minútach netrafili bránu. Naopak hostia dvakrát. Už v 1. min z priameho kopu vystrelil Kunzo k ľavej žrdi, Zajac chytil. O šesť minút po trestnom kope Bažíka hlavičkoval vedľa Kotrys. V 23. min trafil bránu Švancar, Zajac znovu v pohode chytil. V predposlednej minúte Bažík z trestného kopu kopol slabo a vedľa. Po prestávke sa Dukla snažila pritlačiť Inter, ale prenikajúceho Šlahora zastavil Kurty a rozhodca ho nečakane poslal pod sprchy. Vzápätí mali šance Kotrys a Lietava, Bernady bol pozorný. V 63. min Kotrys ohrozil Zajaca, keď Šlahorovi vykopol loptu a domáci brankár musel vyraziť na roh. O dve minúty obišiel Lietava Majerníka, slabú strelu Bernady kryl. Zahanbujúce pre Inter bolo, že skoro polčas hral presilovku a akoby hral na remízu. Jedine Šlahor vystrelil nad a vedľa a po chybe Zajaca netrafil prázdnu bránu.

Hlasy trénerov
Dušan Radolský, Dukla: ,,Pripravovali sme sa na kontry Interu, na dlhé lopty na Šlahora, napriek tomu sa dokázal dostať za našu obranu. V prvom polčase sme mali územnú prevahu, ale nedostávali sme sa často k streľbe. Vylúčenie Kurtyho, musím si ho ešte pozrieť na videu, naštrbilo všetky naše útočné snahy, napriek tomu si Lietava vypracoval príležitosť. Nakoniec je remíza zaslúžená.“
Ladislav Jurkemik, Inter: ,,Bojovné stretnutie, škoda, že sme nevyužili presilovku v druhom polčase. Mrzí Šlahorova šanca v závere zápasu. Tlak Dukly sme eliminovali, dobre sme sa pripravili na jej štandardné situácie a remíza je zaslúžená.“
Moment zápasu
V prvom polčase si Dukla vypracovala miernu územnú prevahu, bránu hostí však netrafila. Po prestávke sa jej hráči snažili vytvoriť tlak na bránu hostí a celkom sa im darilo. Len do 49. min. Šlahor sa ocitol za obranou domácich, stíhali ho Páleník s Kurtym a keď ho predbiehali, útočník hostí padol. Rozhodca Valášek dovtedy futbalistom Dukly neukázal ani žltú kartu, Kurtyho však prísne poslal pod sprchy. ,,V prvom momente som si povedal, že za to nemôže byť červená karta. Rozhodca mohol situáciu riešiť citlivejšie,“ povedal M. Bažík.
Bystričanov Valášek dostal do pozície, že namiesto snahy o strelenie gólu museli brániť aspoň remízu. Rozhodca do konca zápasu tiež akoby bránil svoj verdikt, ale ďalšími sa zbytočne strápňoval a tiež nesie vinu na slabom futbale.

3. kolo Corgoň ligy

MFK Ružomberok - AS Trenčín 0:1 (0:1), Slovan Bratislava - FC Senec 2:0 (2:0), MFK Košice - FC Nitra 0:1 (0:0). Stretnutie 3. kola futbalovej Corgoň ligy ZTS Dubnica - Artmedia, plánované na nedeľu 30. júla 2006 s výkopom o 20.00 h, sa v tomto termíne neuskutočnilo. Dôvodom je prudká viróza resp. infekčná epidémia v tíme Artmedie, ktorá postihla 12 hráčov plus realizačný tím. Náhradný termín stretnutia bude známy po dohode oboch klubov. Agentúru SITA o tom informoval predseda Ligovej komisie SFZ Vladimír Wänke.

Bažík nepripúšťa domáce straty bodov
Podceňovanie sa vo futbale málokedy vypláca. Futbalisti banskobystrickej Dukly však Inter Bratislava vôbec nepodceňovali, ale na domácej pôde verili vo víťazstvo. Podľa priebehu úvodného polčasu si na tri body mohli trúfať a s tým úmyslom vybehli na trávnik po prestávke. Kurtyho prísne vylúčenie však dali tromfy do rúk hosťom. ,,Keby nám niekto pred stretnutím povedal, že s Interom uhráme bezgólovú remízu, tak by mu nikto neuveril. Aj keď sme dohrávali desiati, nemôžeme vyjadriť spokojnosť, pretože ak chceme hrať o popredné priečky, doma body strácať nesmieme. Musíme všetko zobrať reálne, hrá sa ešte o veľa a mínusové body musíme zmazať vonku,“ povedal záložník Dukly Marek Bažík.
Pre Banskobystričanov by malo byť výstrahou, že v druhom zápase nedohrali kompletní po vylúčeniach. ,,Niekedy je karta na úžitok, mužstvo zmobilizuje a zapne na vyššie obrátky. Hodnotí sa však výsledok. Na takom ťažkom teréne ako dnes sa to prejaví. Inter sme nepustili do vyloženej šance, akoby tiež boli spokojní s bodom. Keby otvorili hru, možno by sme sa dostali viac do protiútokov,“ dodal M. Bažík.
Po odchode z ihriska sa zo šatne Interu ozýval hurónsky rev, akoby hostia zvíťazili a viezli si domov tri ťažko vybojované body. Pritom v kufri mali iba jeden, aj keď hrali 41 minút presilovku. ,,Po debakli v Dubnici sme vonku uhrali bod bez gólu, aj keď sme mali dlho o jedného hráča viac. Domáci dobre bránili, vykrývali priestor a všetko sťažoval ťažký terén. Remíza je spravodlivá. Máme plusový bod, s ktorým sme spokojní,“ povedal Rado Kunzo.
1. Dubnica 2 2 0 0 6 : 2 6
2. Nitra 3 2 0 1 2 : 1 6
3. Slovan BA 3 2 0 1 5 : 5 6
4. Ružomber. 3 1 0 2 5 : 3 3
5. Artmedia 2 1 0 1 4 : 3 3
6. Senec 3 1 0 2 4 : 4 3
7. B. Bystrica 3 1 1 1 3 : 3 3
8. Žilina 2 1 0 1 2 : 2 3