Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

I. trieda

Šalková vysoko rozbila Heľpianskych nováčikov

Beňuš – Jakub 2:2 (1:1)
Domáci sa ujali vedenia gólom v 15. minúte. Hostia neskôr remizovali, v 35.minúte dal Bednár gól a zmenil skóre na 1:1. V druhom polčase dali hostia v 49.minúte ďalší gól a „vykopli“ to na 1:2. Domáci hostia však zatlačili na protihráčovu stranu, vytvorili si množstvo gólových šancí a v 5.minúte vyrovnali na 2:2. Zápas sa mohol skončiť inak, ale domáci doplatili na nepremenené gólové šance. Diváci videli útočný zápas z oboch strán.
Góly: 15.,75.Kán, 35.Bednár, 49.Balon.
Pred 120 divákmi rozhodoval Urban.
BEŇUŠ: Kochan- Vetrák, Šajgalík, Košík, Peťko, Zelený, Lapin, Kováčik, Kán, Šperka, B. Janko.

T.Č. Balog – Jasenie 5:0 (1:0)
Vo vyrovnanom prvom polčase, po štvrťhodine hry, strelili domáci vedúci gól, umným vyšachovaním obrany hostí. Aj hostia mali dve vyložené gólové príležitosti, avšak domáci gólman bol proti. V druhom polčase domáci zlepšili pohyb, čím narušili kompaktnosť obrany hostí a strelili krásne góly. Víťazstvo domáceho Tatrana je plne zaslúžené.
Góly: 14. Ma. Kováčik, 50. Vozár, 63. Štuljarter. 85 Hudovec, 90. Giertl.
Pred 250 divákmi rozhodoval Mecele .
ŽK: Ma. Kováčik.
T.Č. BALOG: Medveď – Vozár, Štuljarter, Mi. Kováčik, Budovec, Sitarčík, Koreň (77. Auxt), Pečovský (72. Potkány), Ma. Kováčik (57. Švantner), Kliment, Giertl.
JASENIE: Havran – Demeter, Ma. Kvačkaj, Ro. Kvačkaj, Kordík, Čatloš, Gondáš (67. Kochan), Chválik, Mistrík, Štulajter (73. Turňa), H. Weisenbacher (88. Kučera).

Podbrezová C – Sl. Ľupča 0:1 (0:0)
V Podbrezovej sa hral vyrovnaný zápas. Až v 87. minúte prekonala Ľupča Podbrezovú a dala gól, ktorý jej priniesol víťazstvo.
Góly: -Hlaváč.
Pred 70 divákmi rozhodoval Weiss .
ŽK: 34. Vetrák, - 24.Urbančok, 48.Šára, 31.Lešták.
PODBREZOVÁ C: Vavro, Vetrák, Ostrihoň, Hudík (46. Kostelný), Boháčik, Harvanka, Donoval (79. Ámrich), Baran, Špulica, Žilík, Piliar.
SL. ĽUPČA: Žilkovan, Mačkovič, Urbančok, Sedliak, Lakomčík, Slobodník, Šimčík (68. Hlaváč), Lipa, Majer, Šára, Lešták, Svintek (54. Šára).

Lučatín – Nemecká 2:1 (2:1)
Domáci potrebujú na prebudenie dostať gól. Už v piatej minúte sa hostia ujali vedenia gólom Bobka. Od tejto minúty domáci začali poriadne hrať. Vo veľkom štýle hrajúci Garaj pochoval nádeje hostí keď v 12. a v 20.minúte po vyšachovaní obrany priviedol domácich do vedenia. Čisté šance ktoré si pýtali gól zahodili Zbyňovský, Turčan a Selecký, ktorý nezvládol samostatný nájazd na brankára. Druhý polčas bol vyrovnaný a domáci s prehľadom udržali výsledok.
Góly: 12.Garaj 20.Garaj - 5. Bobok
Pred 150 divákmi rozhodoval Sitarčík.
Ž.K. 23.Hruška, 76.Garaj – 76.Ružinský 78.Šrot 45.Kováč
LUČATÍN: Oboňa- M. Sedliak, Uhrík (46.L. Hruška), Mokroš, Hruška, I. Hruška (78.Urva), Selecký, J. Sedliak, Turčan (90. Medveď), Garaj, Zbyňovký.
NEMECKÁ: Haldaš- Koštial, Ružinský, Šrot, T. Kováč, Cvrčo (46.Vančo), Bobok, Rosina, L. Bartoš (74.M. Kováč), O. Bartoš, Jablonský.

Hronec – Badín 0:1 (0:1)
V zbytočne nervóznom stretnutí, mali hostia navrch a to sa ukázalo aj na výsledku. V prvom polčase dali hneď v piatej minúte gól a ten im stačil na víťazstvo.
Pred 200 divákmi rozhodoval Gajdoš .
ŽK: Ján Sarvaš, Bartoš – Hudec.
HRONEC: Radovič – Frím, Kučerák, Ju. Sarvaš, Ján Sarvaš, Cibuľa, Kocúr, Halka, Repka, Pišoja, Oroš.
BADÍN: Iliaš, Kováčik, Kulišiak, Vigaš, Filip, Dikacs, Strelec, Slobodník, Koreň, Galát, Machala.

Tajov – Mýto 1:2 (0:0)
V prvom polčase sa hral otvorený a vyrovnaný futbal. Za zmienku stojí 38. minúta keď hostia v rozmedzí pár sekúnd dva razy nastrelili brvno Kleniarovej brány. V protiútoku domáci Muríň mieril len do ľavej žrde. V 74. minúte otvorili hostia skóre Kučerákom. Už o 4 minúty zvýšili hostia na 0:2. S prispením Mažguta po nedorozumení s domácim gólmanom. V 83. minúte znížil Murgaš na 1:2 a všetko bolo otvorené. Hostia s dobrou obranou si víťazstvo nenechali vziať.
Góly: 74. Kučerák 78.Mažgut (vlastný) 83. M. Murgaš.
Pred 100 divákmi rozhodoval Riša.
Ž.K.: M. Murgaš– Makuša, Giertl, Vrtal.
TAJOV: Kleniar- Muríň, Solivajs, Bačík, Mašgut, Varecha, Targoš, M. Murgaš, Štyk, Ursíny, Pitka.
MÝTO: Kupec- Húsenica, Kerestény, Štefančík, Botoš, Kurek, Makuša, Giertl, Stančík, Vrtal, Daniš.

FK Šalková – Heľpa 6:0 (3:0)
Priaznivcov šalkovského futbalu potešil prvý zápas jesenného kola na domácom ihrisku. Pekná, rýchla, útočná, oku lahodiaca hra v prevedení domáceho týmu si oprávnene zaslúžila potlesk fanúškov. Konečný výsledok hovorí o celom priebehu zápasu. Pred 60. divákmi rozhodoval Golian, na čiarach asistovali Vrbovský, Frontová. Delegátom FZ bol p. Kotran.
Góly: 14., 27., 86., Binder, 19. Ratica, 79. Tuček, 90. Baran

Šalková: Hrnčiar, Dobrík Peter(68. Lübeck), Dobrík Pavol, Klus, Ratica, Kalman, Baran, Šimčík, Binder, Tuček(81. Peržel), Paršo(46. Bursa)
Heľpa: Kanoš, Takács, Ďurica, Ďurajda, Belan, Marko, Hlavoň, Červienka(53. Oravkin), Kukuľa, Berky(63. Buša), Bošeľa.

10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 607

Skríningové testovanie bude v Banskej Bystrici pokračovať zajtra.

Antigénové testovanie na koronavírus.

Niektoré obce nášho regiónu testujú na nezvyčajných miestach. Napríklad v horehronskej obci Beňuš sa testuje v dome smútku.

Testovanie v základnej škole na Radvanskej.

Mesto zverejnilo prvé priebežné čísla zo skríningového testovania.