Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Corgoň liga

Duklu znovu spasil Semeník

Stretnutie začalo v dobrom tempe, v úvodných minútach udávali tón domáci, najväčšiu šancu mal Pečovský. Po nich sa taktovky na chvíľu chopili hostia, strela Tchuřa v 6. min mierila vedľa a Kozákov pekný pas nedotiahol sám na bránu bežiaci Hartig. Druhá štvrťhodina patrila znovu Dukle, Kotrys a dvakrát Lietava nemali šťastie v zakončení. Do prestávky sa hralo viac medzi šestnástkami. V druhom polčase prejavili domáci väčšiu snahu po strelení gólu, Bažíkove strelecké pokusy z diaľky nemali presnosť, Libičov pokus zastavil Kamenár. Až v 70. min Bažík uvoľnil pred 16-kou Lietavu, jeho strelu Kamenár vyrazil pred Semeníka a domáci kanonier sa už nemýlil. Rozhodnúť mohol Pečovský v 79. min, elegantne si obhodil Konečného, sólo zakončil vedľa. Artmedia sa spoliehala na brejky, v závere pritlačila, gólovú šancu si však nevypracovala. Naopak po faule na Pečovského z priameho kopu krásne trafil Bažík.Miro Greško
Dukla B. Bystrica - Artmedia Bratislava 1:0 (0:0)
Gól: 71. Semeník, 90+ Bažík.
Žlté karty: Vyskoč, Páleník - Konečný, Tchuř, Straka.
Rozhodoval: Vlk
4 627 divákov.
DUKLA: Zajac - Vyskoč, Jarabica, Páleník, Kotrys - Pečovský, Wozniak (80. Velický), Bažík, Libič - Lietava (90. Medveď), Semeník (84. Farkaš).
ARTMEDIA: Kamenár - Čišovský, Burák, Čvirik, Konečný - Buryán (74. Halenár), G. Straka, J. Kozák, Tchuř - Oravec, Hartig (60. Reiter).
Hlasy trénerov
Dušan Radolský, Dukla: ,,Videli sme dobrý ligový zápas, obidve mužstvá hrali, mali sme šance, snažili sme sa útočiť. Po prestávke sme sa viac presadili, dali sme dva góly a zslúžene sme vyhrali.“
Jozef Adamec, Artmedia: ,,Zápas v prvom polčase ukázal ako sa budeme uberať a hrať. Kvalitné stretnutie z našej strany. Uvodné minúty sme domácich vygumovali, chodili sme do brejkov, nepremenili sme však šance a boli sme potrestaní. Pri prvom góle sme urobili chyby, nedobehli za voľným hráčom a dostali sme gól.“
Ostatné výsledky: MFK Ružomberok - FC Senec 2:0 (1:0), Spartak Trnava - Inter Bratislava 1:0 (1:0), ZTS Dubnica - MFK Košice 0:3 (0:1), Slovan Bratislava - FC Nitra 1:0 (1:0), MŠK Žilina - AS Trenčín 4:1 (2:0)

1. Žilina 5 4 0 1 9 : 4 12
2. B. Bystrica 5 3 1 1 7 : 4 10
3. Košice 5 3 0 2 9 : 8 9
4. Nitra 5 3 0 2 5 : 4 9
5. Slovan 5 3 0 2 8 : 8 9
6. Ružomber. 5 2 1 2 9 : 5 7
7. Dubnica 4 2 0 2 7 : 6 6
8. Senec 5 2 0 3 5 : 6 6