Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Barani vyhrali aj v repríze štvrťfinále

Banská Bystrica – Prešov 4:1 (2:0, 2:1, 0:0), 4. Maček, 12. Ondreička, 35. Šimčík, 39. Škorvánek – 31. Suja.
V repríze štvrťfinále prvej ligy sa Banskobystričania od začiatku pustili do Šarišanov. V 4. min. prešiel cez kapitána hostí Macejka, jeho strelecký pokus sa gólom neskončil. V tej istej minúte po spolupráci s Budajom a Macejkom otvoril skóre Maček. Peknú akciu predviedli aj Litajúce kone, keď sa v 6. min po peknej Goffovej prihrávke neúspešne snažil prekonať brankára domácich Kocur. Hráči si od hokeja na chvíľu oddýchli, keď sa po jednom z bodyčekov podarilo rozbiť plexisklo za Majzelovou bránkou. V 7. min sa ku strele dostal Šimčík, bránku však netrafil. Zo súboja Zavacký – Lalka vyšiel víťazne Prešovčan a zavaril tak pred Majzelovou bránkou. Gólman domácich jeho pokus kryl. Zavacký sa o gól pokúšal aj v 12. min, strieľal však iba do bočnej siete. V tej istej minúte Rusnák prihral Pohorelskému, ktorý poslal krásnu prihrávku na Ondreičku, a ten sa nemýlil – 2:0. Prešovčan Hopkovič počas presilovky v 14. min strieľal iba vedľa Majzelovej svätyne. Gólom sa neskončil ani závar v 16. min Prešovčan Suja dostal v 17. min dobrú prihrávku, bránku však netrafil. Na kontaktný gól mali Prešovčania príležitosť aj počas presilovky pred koncom prvého dejstva. Plavucha sa počas nej vybral v 19. min na výlet, bol zahákovaný a sily sa vyrovnali. V 20. min ušli Plavuchovi nervy a na Zavackého chrbte si vyskúšal tvrdosť svojej hokejky.
Prešovčan Matej Bukna si na začiatku druhej tretiny zašpásoval s potrestaným Plavuchom, sediacim na lavici hanby, keď na neho hodil sneh z hokejky. V 23. min. preveril Majzela Kocur. Na druhej strane hosťujúceho gólmana vyskúšal Budaj. O minútu neskôr prešiel Gönczi cez Tomeka, jeho pokus však zníženie nepriniesol. V 26. min. nastrelili domáci hokejisti tyčku. Jasovského pokus v 28. min. Majzel kryl do lapačky, za čo si vyslúžil ovácie publika. Podobne aj pri Bendikovom pokuse v 29. min. bol domáci miláčik pozorný. Od 30. minúty mali východniari po vylúčení Mačeka a Kleniara výhodu dvoch mužov navyše. Z tejto hernej situácie Lietajúce kone vyťažili, keď sa po Zavackého prihrávke k puku dostal Suja a znížil na 2:1. Kleniar stále sedel na trestnej lavici a Prešovčania chceli vyrovnať. Tesne pred jeho návratom rozhodca vylúčil Šimčíka a Longauera. Domáci oslabenie prežili a po návrate z lavice hanby sa v 35. min. vydarila spolupráca potrestaných. Krásne unikol Šimčík, prihral domácemu kapitánovi, ten si poradil s Buknom aj Pendrakom, krásne prihral Šimčíkovi, ktorý pohodlne poistil výsledok prakticky do prázdnej bránky. V 36. min. sa o zníženie pokúšal Hajduk, Majzel bol na mieste. V 39. min. Banskobystričania počas presilovky zvýšili na 4:1, keď po Pažitkovej prihrávke krásne trafil Škorvánek. Za pozornosť stála akcia v 52. min. keď v oslabení hrajúci „barani“ takmer prekvapili brankára hostí, ktorý bol ďalej od bránky. Prešovčan Hajduk sa pokúsil znížiť, ale Škorvánek sa obetavo hodil do strely. Aktívny Jasovský vyrobil na záver skrumáž pred Majzelovou svätyňou, domáci však nedovolili brankárovi druhýkrát inkasovať. Dohrávalo sa prakticky v hmle, keď sa približne v 55. minúte o šou postarali domáci fanúšikovia. Spolu s fanúšikmi Krynice im to klapalo, a tak oslávili víťazstvo dymiacimi petardami. Následné turnajové samostatné nájazdy boli ukončené za nerozhodného stavu.

1. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  1. Operatívny lízing zmierni dopady krízy na váš biznis
  2. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
  3. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  4. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  5. Hygge ako životný štýl
  6. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 956

Registračný formulár je otvorený aj počas celého dnešného dňa.

Skríningové testovanie bude v Banskej Bystrici pokračovať zajtra.

Antigénové testovanie na koronavírus.

Niektoré obce nášho regiónu testujú na nezvyčajných miestach. Napríklad v horehronskej obci Beňuš sa testuje v dome smútku.

Testovanie v základnej škole na Radvanskej.

Mesto zverejnilo prvé priebežné čísla zo skríningového testovania.