Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

III. futbalová liga

Brusno dostalo debakel v Bánovej

Bánová - Brusno 4:0 (2:0)
Góly: 22. Stalmašek, 27. Kubovich, 61. Vajda, 89. Ďuratný L. ŽK: Pikus, Podmanický - Holécy, Sokol. Rozhodoval Dvorštiak, 300 divákov.
BÁNOVÁ: Škrobák - Ďuratný L., Kubovich, Stalmašek, Vajda, Hodoň (73. Dobroň), Pikus, Ďurica, Ďuratný, Sluka, Podmanický. Tréner: Knapec.
BRUSNO: Kajda - Holecy, Beňák, Lehocký (63. Frišnič), Jelenčík, Ernek, Gregor, Sokol, Smida (72. Jančiar), Hauer, Sopko (87. Malček). Tréner: J. Petrík.
Vo veľmi dobrom zápase ukázali domáci veľmi dobrú hru, i keď hostia taktiež hrali veľmi agresívne, ale len po šestnástku. Domácim vychádzali útočné akcie a v druhom polčase mohli streliť i viac gólov. Taktiež hostia medzi 70. min a 80. min mali dve čisté šance, kde nastrelili brvno a druhú domáci brankár kryl.

Rakytovce - K. N. Mesto 3:2 (1:1)
Góly: 8. Schmidtmayer, 70. Turčan, 87. Fojtík - 23. Mičica, 80. Špulica. ŽK: Kovalčík - Mičica. Rozhodoval Krahulec, 200 divákov.
RAKYTOVCE: Vyskoč - Juhasz, Mala, Fojtík, Turčan, Hric, Jopko (90. Repčin M.), Zlevský, Repčin Miroslav (23. Hejčík), Schmidtmayer (90. Švec), Kovalčík. Tréner: M. Targoš.
K. N. MESTO: Brišš - Pecko (83. Toka), Gapa, Mičica (68. Bočej), Staškovan, Kohút, Macek, Golian, Molnár, Šebík, Chovanec (75. Špulica). Tréner: J. Staškovan.
Hostia sa v tomto stretnutí predviedli ako kvalitný treťoligový tím. Domáci sa počas celého stretnutia trápili, nakoniec však všetky tri body ostali doma. Priemerný zápas.

Žilina B - Kremnička 2:0 (0:0)
Góly: 48. a 51. (11m) Ramos. ŽK: Novák, Toclomiti - Nemec L., Komoril, Keller, Špirka. ČK: Nemec. Rozhodoval Tomčík, 150 divákov.
ŽILINA B: Seman -Hubočan (72. Lončík), Toclomiti, Prince, Minarčík (46. Mravec), Ramos (80. Tabak), Novák, Tesák, Salomon, Knapec, Filo. Tréner: Š. Tomanek.
KREMNIČKA: Juračka - Lakomčík, Nemec, Oboril, Snitka, Kanda, Špirka, Tišliar (80. Majerčík), Keller, Kollár (60. Murgaš), Kuric. Tréner: S. Baláž.
Skúsené mužstvo hostí neprišlo s rezervou MŠK prehrať. Celý prvý polčas im zámer hrať pozorne v obrane a vyrážať do brejkov aj vychádzal. Príležitosť na strelenie prvého gólu mal domáci Filo v 12. min, ale hlavou netrafil bránu. Najbližšie ku gólu mal Ramos v 30 min, no brankára neprekonal. Ale v 48. min sa to Ramosovi podarilo. Už o tri minúty prenikol Salomon, zastavil ho Oboril faulom a znova Ramos z pokutového kopu dal druhý gól. Zápas veľmí dobrý.

D. Strehová - Rudinská 3:1 (2:0)
Góly: 8. Mareščuk, 14. a 59. Paľaga - 87. Genčúr. ŽK: Žingor, Krnáč, Zúbek - Tvrdý, Malík, Hornák. ČK: Krnáč. Rozhodoval Szabo, 300 divákov.
D. STREHOVÁ: Skoupal - Karasy, Krnáč, Chromek F., Zúbek, Paľaga, Chromek M., Mareščuk (68. Ježík), Žingor (43. Jágerský), Gluch, Máč (88. Šár). Tréner: M. Benčok.
V 8. min fauloval v pokutovom území Glucha Kravec a nariadený pokutový kop premenil Mareščuk. V 14. min Máčov samostatný nájazd brankár bravúrne vyrazil pred Paľagu, ktorý loptu vrátil do šibenice. V 24. min po Paľagovom rohu poslal Krnáč loptu hlavou do brvna. V 40. min po druhej žltej karte bol vylúčený domáci Krnáč. V 43. min sa vyznamenal Skoupal, keď chytil strelu Genčúra zblízka. V 53. min hlavičku Zúbeka vykopol z prádznej brány Malík. V 59. min po Máčovej individuálnej akcii domáci futbalisti v oslabení strelili Paľagom zblízka tretí gól. V 87. min hlavou prehodil Skoupala Genčúr. Priemerný zápas.

Králiky - Námestovo 3:0 (1:0)
Góly: 3., 73. a 86. Cimerman. ŽK: Cimerman, Huntoš - Stašiniak, Kucek, Macko, Habiňák, Pánik, Gajdošík. Rozhodoval Brodňan, 270 divákov.
KRÁLIKY: Hrozenský - Pagáč, Klinec (62. Huťka), Ondrejka, Martinec, Hamšík (82. Belko), Huntoš, Cimerman, Šatura, Beňák, Valigura. Tréner: L. Pauk.
Domáci začali dobre a už v 3. min skóroval po peknej prihrávke Cimerman. Potom sa hralo medzi šestnástkami až do konca polčasu. Do druhého polčasu za trvalého dažďa nastúpili hostia s lepším pohybom, ale zlomil ich gól Cimermana v 73. min, ktorý dorazil brankárom vyrazenú strelu Hamšíka. V 86. min urobili domáci najkrajšiu akciu zápasu a po prihrávke Huťku Cimerman dosiahol svoj hetrik. Dobrý zápas.

Bytča - Zvolen 0:1 (0:0)
Gól: 73. Bohuš. ŽK: Mahút, Holeščák - Štefánik L., Štefánik D., Škantár. Rozhodoval Ligas, 150 divákov.
Domáci začali aktívne a od úvodného hvizdu rozhodcu mali réžiu zápasu vo svojich rukách. Už v 1. min Šmahút a následne Holeščák šli sami na bránu, no ani jeden sa nepresadil. V 20. min zakončil svoju individuálnu akciu Chrenko peknou strelou po zemi, ktorá prešla brankárovi pomedzi nohy, ale tesne vedľa. Ako ľahko sa domáci futbalisti dostávali do šancí, tak ľahko ich aj zahadzovali. Hlavičku Zábavčíka a tvrdú strelu Širu odvrátil Sekula so šťastím. Po polhodine hry sa Mahút opäť rútil sám na bránu, no prestrelil. Aj v druhom polčase boli domáci lepším a futbalovejším mužstvom, no v koncovke sa nie a nie presadiť. V zahadzovaní svojich gólových príležitostí postavili svojho súpera na nohy, čo sa im vypomstilo, keď po skrumáži skóroval hosťujúci Bohuš. Napriek záverečnému tlaku a dostatku možností sa domácim nepodarilo vyrovnať. Dobrý zápas

D. Ždaňa - R. Sobota B 1:2 (0:2)
Góly: 68. Mikuška - 37. Gibala, 41. Miklas. ŽK: Mikuška - Uškovič, Šlichtík, Miklas, Ižip, Janák. Rozhodoval Urda, 500 divákov.
Už v 1. min Gibala prebral peknú loptu od Miklasa, vypálil a Gašpir vyrazil. V 36. min po dlhej prihrávke nabehol Gibala za chrbát obrancov - 0:1. V 40. min po chybe Krivjančina, Gibala nahral Miklasovi - 0:2. Do druhého polčasu nastúpili domáci s odhodlaním zvrátiť nepriaznivý stav. V 66. min hostia spálili dve tutovky, no v 67. min Mikuška znížil na 2:1. Od vtedy to bol futbal na jednu bránu. Najväčšiu šancu zahodil Sekereš, keď zo 7 m hlavou dal nad. Výborný fubal na obidvoch stranách, hostia so siedmimi ligistami v závere kúsok pokazili, keď viac ležali ako hrali. STANISLAV NEUSCHL
Liet. Lúčka - Krásno n. K.
1:0 (0:0)
Gól: 63. Kaštan (11m). ŽK: Belan, Turian - Vaňovec, Pagáč, Gábor, Ondrušek, Blahuta. ČK: Gábor. Rozhodoval Gonda, 300 divákov.
Hostia začali aktívne a agresívne, čoho výsledkom boli tri žlté karty za pätnásť minút. Domáci sa nevedeli dostať do tempa a polčas sa skončil bez vyložených príležitostí - 0:0. Rozhodnutie priniesla 63. min, keď po prieniku Turiana si hosťujúci obranca stiahol loptu rukou na zemi, za čo Kaštan premenil pokutový kop. Za protesty videl Gábor červenú kartu. V 78. min mohli domáci zvýšiť svoje vedenie, ale Poláček splálil najväčšiu šancu zápasu.

10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 264

Výsledok skríningového testovania. Okres Banská Bystrica 0,59 percenta, Brezno 1,88 percent. Testovanie sa tam zopakuje.

14m

Primátor presadzuje zámer vytvorenia dvoch samostatných území mestského rozvoja.

47m
Alexis D´aouts

Hokejisti HC05 ´Banská Bystrica zvíťazili v dohrávke 8. kola Tipos extraligy nad MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:1.

Bude mať ešte kto do straníckej centrály v Banskej Bystrici - Novom svete chodiť?

Viacerí členovia Kotlebovcov po spore s predsedom zvažujú odchod zo strany.