Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Sahadža-joga robí zázraky

Chcete zázrak? Obráťte sa na liečebné meditačné techniky zvané sahadža joga.

Každý človek chce zdravie pre seba a svojich blízkych. Mnohokrát však osud nie je zhovievavý a choroby nevedia vyliečiť ani lekári, ani lieky. Podľa Ravi Kanta Bhutaniho z Indie, ktorého profil sme priniesli v našich novinách koncom minulého roku, sahadža joga dokáže vyriešiť mnohé ľudské problémy.
Je to práca s vlastnou energiou každého človeka, ktorá je v nás prirodzene zabudovaná. Je to prirodzená liečba. Napríklad, keď je krava poranená, tak jazykom vylieči samu seba. Teda ide o liečenie tým, čo máme v sebe od narodenia: energiou, ktorá je v nás. Je to prirodzený systém. Aj my takto môžeme sami seba vyliečiť. Aj semienko má v sebe kapacitu byť obrovským stromom. Presne tak aj my máme v sebe takúto obrovskú kapacitu. Používame to, čo je v nás.
Bežné lieky sú dôležité. V sahadža-jogínskej nemocnici v Indii, kde sa liečba uskutočňuje pomocou sahadža-joginskej meditácie a čistiacich techník, nezakazujú používať klasické lieky, popri nich však praktizujú sahadža-jogu. Ale všetci veľmi dobre vieme, aké hranice majú klasické lieky, že všetko nevyliečia. A sahadža-joga začína tam, kde sa končí klasická liečba a lieči mnohé takzvané neliečiteľné choroby. Ak má niekto akútny stav, je rýchly zásah lekára nevyhnutný, so sahadža-jogou však môžeme začať oveľa skôr, ako by sa samotné ochorenie mohlo vôbec prejaviť. Sahadža-joga odstraňuje príčiny chorôb.
Spiaca energia
Ravi Kant Bhutani, pochádzajúci z Indie, žijúci na Slovensku už osem rokov, spoznal sahadža-jogu pred desiatimi rokmi v Indii. „Sahadža-joga je meditačná technika, ktorou je možné prebúdzať vnútornú energiu, ktorú má každý v sebe od narodenia,“ začal rozprávanie o zázračnej forme liečby Ravi Kant, ktorý by túto techniku nevymenil za žiadnu inú, hoci vyskúšal všeličo. „Keď je táto energia spiaca, nie vždy nám postačí. Ale keď sa prebúdza, stúpa hore pozdĺž chrbtice cez žalúdok, srdce, krk a hlavu. Najdôležitejšie je, keď vychádza von z hlavy. Vtedy je spojená so všetko prenikajúcou prírodnou silou. Keď máme toto spojenie, vtedy sa dajú odovzdať všetky naše problémy do prírody,“ hovorí Ravi Kant.
Zázraky
Nedávno absolvoval seminár v Londýne a zúčastnil sa turné po Slovensku, kde sahadža-jogíni prezentovali vo veľkých mestách sahadža-jogu, kde sa mnoho ľudí prišlo presvedčiť o zázračnej sile sahadža-jogy. „Keď sme tu mali prezentáciu tejto metódy, 90 % ľudí vnímalo, ako z nich odchádza niečo rukami a nohami do zeme. Ľudia to fyzicky vnímali a potom sa cítili ľahší. Myseľ mali pokojnejšiu a mali menej myšlienok, boli uvoľnení. Cítili sa šťastnejší a mali dobrú náladu. A v nasledujúcich dňoch spozorovali pozitívne zmeny v živote. “ Ravi Kant dostal aj poďakovanie, a to od panej, ktorá spočiatku tejto metóde neverila. „To veľké množstvo pozitívnej energie, ktorú som získala, mi pomohlo prekonať všetky nepríjemnosti, ktoré ma postretli. Ďakujem,“ prečítal Ravi Kant esemesku od osoby, ktorú nechcel menovať. „Bola medzi takými, ktorí liečivé účinky cítili slabšie. Po piatich minútach povedala, že mala miernejšie pocity, necítila niečo silné. Keď som jej všetko vysvetľoval, tak mi povedala, že cítila tlak v hlave. Vysvetlil som jej, prečo niekedy človek cíti tlak v hlave, že je to spôsobené stresom a napatím. Keď sa však táto energia prebúdza a prechádza hlavou, pomaly a jemne pocity napätia odstráni.“
Ravi Kant jej to vysvetlil a pracoval na aktivovaní jej energie, aby rýchlejšie vyriešila prekážku. „Ešte ďalšiu minútu som s ňou pracoval, potom povedala: naozaj je to pravda. Cítila silný vánok, prichádzajúci z hlavy, a tlak v hlave sa uvoľnil. Keď sme skončili, tak niekomu povedala, že som jej vyprázdnil hlavu. Povedala, že už nemá žiadne myšlienky, na nič nemyslí, cíti ľahkosť. Takéto skúsenosti sme mali s mnohými ľuďmi počas tejto akcie,“ povedal Ravi Kant s hrdosťou.
Subtílny systém
Aby človek pochopil systém sahadža-jogy, musí podľa Ravi Kanta najprv poznať subtílny systém človeka. „Niektorí ho nazývajú príčinné telo. Poznáme fyzické telo, intelektuálne telo, a príčinné telo. To znamená telo, kde sú uložené informácie o celej naše bytosti. V schéme vidíme 7 bodov a 3 kanály. V rámci siedmich bodov sú uložené všetky informácie o celej našej fyzickej bytosti, mentálnej alebo intelektuálnej, sociálnej a duchovnej. Najdôležitejšia časť v rámci substílneho systému je uložená v krížovej kosti. Tu sa nachádza tzv. energia kundalini. „Akú úlohu má v rodine matka, tak podobnú úlohu má táto energia v rámci subtílneho systému.“ Bežne je energia kundaliny v spiacom stave a práve pomocou sahadža-jogy je možné túto energiu prebúdzať. „Keď sa ona prebudí, vychádza cez stredný energetický kanál von z hlavy. Vtedy ju fyzicky cítime ako vánok vychádzajúci z hlavy.“
Dôležitá je pečeň
Zaujímavé je, že v rámci subtílneho systému je veľmi dôležitá pečeň. „Čo sa týka mentálnej bytosti, nachádza sa tu naša pozornosť, prejavuje sa teda prostrednćtvom činnosti našej pečene. Akú máme pečeň, takú máme pozornosť. Ak máme pečeň teplejšiu, ako by sme mali mať, okamžite je naša pozornosť veľmi rozlietaná. Takže s pečeňou súvisí aj naša spokojnosť, ale aj spravodlivosť. Pri liečení pečene sa v sahadža-joge používa voda, jednoduchý kúpeľ nôh počas meditácie, ktorý pečeň prečistí. Vodu z očisťovania je potom potrebné spláchnuť. „Ak by sme ňou napríklad polievali kvet, tak by kvet za mesiac vyschol.“
Bezmyšlienkový stav
Keď sa energia kundalini aktivuje, jedna z mnohých vecí, ktoré nám dáva, je bezmyšlienkový stav. Myseľ si nedokáže oddýchnuť, stále sa niečím zaoberá. Všetky lieky, ktoré poznáme na utíšenie mysle, však pôsobia na úkor nášho vedomia. Ale sahadža-joga pozná spôsob ako mať utíšenú myseľ, a pri tom všetko vedome vnímať.“ Ravi Kant hovorí, že tento bezmyšlienkovitý stav je zázračný stav, pri ktorom sa človek môže skutočne radovať. „Človek sa nemôže naozaj tešiť a radovať s myšlienkami. Akoby stále nosil so sebou nejakú ťažobu a pritom by sa chcel tešiť. Keď je táto ťažoba preč, vtedy sa až môžeme skutočne tešiť. Stále rozmýšľame nad minulosťou alebo nad budúcnosťou. Ale v prítomnosti takto nie sme. Keď veľa rozmýšľame, pečeň musí vydávať veľa energie do mozgu. Keď tam ide veľa energie, ostatné práce, ktoré má robiť pečeň, sú zanedbané.“ Pečeň môže mať podľa Ravi Kanta vplyv na každý druh problému. „Ak pečeň a obličky nefungujú dobre, tak sa to môže prejaviť všelijakým spôsobom. Môže to pôsobiť aj na srdce či cievy. Keď prečisťujeme pomocou sahadža-jogy pečeň, tak na to používame vodu,“ hovorí Ravi Kant.
Lekári nevidia
vysvetlenie
Ravi Kant raz čítal, ako istý lekár rozprával o sahadža-joge. „Hovoril, že je skúsený lekár, ale nikde v klasickej lekárskej vede, nie je napísané, že by človek mohol cítiť nejaký vánok vychádzajúci z hlavy, ako je to vtedy, keď človek cíti prebudenie energie kundalini.
Ravi Kant je očarený
Potom, ako Ravi Kant objavil sahadža-jogu, pocítil aj zmeny na svojom zdravotnom stave. „Viem kontrolovať svoju myseľ, a to mi naozaj pomáha byť zdravotne aj emocionálne lepší. Nemôžem povedať, že vždy mám myseľ pod svojou kontrolou, ale čím sa viac venujem meditácii, robím čistiace techniky na sebe, tým viac som bez myšlienok. Veľmi mi to pomáha.“
Žiadne náboženstvo
Táto liečebná joga je stará 35 rokov a nemá podľa Bhutaniho nič spoločné s hinduistickým náboženstvom. „Joga je tisíce rokov stará, ale tento typ jogy je starý 35 rokov. V roku 1970 ju založila Šrí Matadži. Prebúdza vašu energiu, ktorá je vo vás, s ktorou ste sa narodili. Keď začnete robiť sahadža-jogu, táto energia sa prebudí iba čiastočne. Ak sa táto energia prebudí naplno, tak tento človek sa už nedá porovnávať. Pre neho už neexistuje slovo zázrak. Je mimo všetkých pripútaností, mimo všetkých problémov. Je taký spokojný, že nič nepotrebuje. V sahadža-joge sa energia prebudí čiastočne a postupne meditáciou čistí čakry a energetické kanály, a tak môze pracovať väčšou a väčšou silou, čím postupujeme ďalej v sahaja-joge.“
Vyliečená Mária
Sahadža-joga vyliečila vraj aj istú pani Máriu z Banskej Bystrice. „Mala byť operovaná. Deň pred operáciou som s ňou meditoval. Keď mala ísť na druhý deň na operáciu, tak jej nič nenašli. V nemocnici si nevedeli vysvetliť snímku, ktorú jej robili deň predtým.“ Ravi Kant v živote skúšal mnoho liečebných techník. „Keď som bol v Indii, skúšal som veľa ľudí, ktorí napríklad vedeli veštiť. Keď som sa však pred desiatimi rokmi stretol so sahadža-jogou, prestal som skúmať iné veci. Verím tejto zázračnej liečebnej technike,“ dodal na záver Ravi Kant Bhutani. Pozýva preto všetkých do Banskej Bystrice na meditácie. Tie prebiehajú na ulici ČSA 20, číslo dverí 306. Úvodné programy budú prebiehať 11., 18. a 23. septembra, kurz pre začiatočníkov bude 25. septembra 2006. Bližšie informácie vám poskytne priamo Ravi Kant Bhutani na tel. čísle 0907 342 817.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
 2. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 3. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 4. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
 7. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
 8. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 9. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
 10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 1. Chief of Slovak Telekom: We care about the future of Slovakia
 2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 3. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 4. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
 5. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
 6. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
 7. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
 8. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
 9. Zostáva už len 7 dní na predloženie žiadosti o grant
 10. Svet môžeme zlepšiť dobrými skutkami
 1. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 19 251
 2. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 18 820
 3. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 14 178
 4. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 12 978
 5. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 12 661
 6. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 377
 7. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 11 019
 8. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 10 604
 9. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 320
 10. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 10 316
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Banská Bystrica - aktuálne správy

Počet nakazených prekročil hranicu 3 tisíc za jeden deň

ide o slovenský absolútny rekord s mimoriadnou dynamikou rastu 94 percent voči minulej sobote. V Banskobystrickom kraji to bolo 315 prípadov.

Dneškom sa zatvárajú aj zariadenia na južnej strane Chopku

Ide o reakciu na preventívne opatrenia v súvislosti s COVID - 19.

Chopok, v pozadí Ďumbier

Stredoslovenské múzeum mapuje súčasné obdobie pandémie

Stredoslovenské múzeum (SSM) v Banskej Bystrici spúšťa výzvu pre Banskobystričanov, ktorej cieľom je zachytiť aktuálnu situáciu v meste prostredníctvom spomienok či fotografií.

Tóth už ma limit vo vrecku, čerešničkou najlepší výkon roka

Olympijský šampión v chôdzi na 50 km z brazílskeho Ria de Janeiro 2016 Matej Tóth triumfoval na sobotňajšom 39. ročníku Dudinskej päťdesiatky.

Matej Tóth v cieli Dudinskej päťdesiatky.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Už ste čítali?