Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

I. trieda

Napadnutie rozhodcu v Hronci, 10 gólov v Badíne

Hronec – Jakub 6:1 (2:1)
V priemernom stretnutí boli domáci lepším mužstvom, čo dokázali aj strelením šiestich gólov, až kým neprišla 74. minúta, keď hosťujúci hráč Bednár dostal červenú kartu a inzultoval rozhodcu, ktorý potom predčasne ukončil zápas.
Góly: Hanzlovič 3, Boroš 2, Kučerák – Andrejko.
ŽK: Bednár.
ČK: Bednár.
Pred 130 divákmi rozhodoval Hláčik.
HRONEC: Radovič – Frimm, Kučerák, Ju. Sarvaš, Ján Sarvaš, Václavík, Kocúr, Cibuľa, Hanzlovič, Boroš, Pišoja.
JAKUB: Mesík – Náčin, Lukačovič, Porubský, Plavec, Andrejko, Balon, Kmeť (45. Párička), Mazúch (65. Selecký), Bednár, Golis.

Šalková – T.Č. Balog
1:2 (1:1)
Priaznivcov šalkovského futbalu v úvode stretnutia potešil pekný gól z ľavačky Barana. Nepremenenú šancu Tučeka trestali hostia a polčasový výsledok pečatila kopačka hosťujúceho Giertla. V úvode druhého polčasu Šalková inkasovala. Pekná strela Koreňa poslala Čierny Balog do vedenia. Futbalové akcie sa striedali z jednej strany na druhú, ale domáci hráči zo svojho záverečného tlaku nedokázali vyťažiť ani jeden bod.
Góly: 18. Baran – 25. Giertl, 47. Koreň.
Pred 130 divákmi rozhodoval Ríša.
ŠALKOVÁ: Hrnčiar – Pa. Dobrík, Čtvrtníček, Kalman, Ratica, Karas, Baran, Klus, Binder (58. Pe. Dobrík), Tuček, Bursa.
T.Č. BALOG: Medveď - Sitarčík, Štulrajter, Kováčik, Budovec (78. Auxt), Kvietok, Koreň, Švantner, Kováčik (58. Pečovský), Kliment, Giertl.

Podbrezová C – Beňuš 1:1 (0:0)
Vo vyrovnanom zápase sa zrodila spravodlivá remíza. Domáci sa ujali vedenia gólom Boháčika z priameho kopu v 65. minúte, hostia odpovedali premeneným pokutovým kopom v 75. minúte.
Góly: 60. Boháčik – 75. B. Janko.
Pred 80 divákmi rozhodoval Caban.
BEŇUŠ: Kochan – Vetrák, Janko, Pliestik, Košík, Šajgalík, Lapin, Zelený, Koláčik, Berčík, Peťko.

Lučatín – Heľpa 0:2 (0:1)
Domáci po nepresvedčivom výkone nedokázali proti futbalovejším hosťom vymyslieť nič. I keď v druhom polčase pritlačili súpera na vlastnú polovicu, nedokázali premeniť šance ani pokutový kop na vrátenie sa do zápasu. Naopak, boli to hostia, ktorí v 85. minúte gólom Belana zvýšili na konečných 0:2.
Góly: Belan 2.
ŽK: Mi. Sedliak – Kukula, Belan, Riapoš, Oravkin, Takacs.
ČK: Kukula.
Pred 200 divákmi rozhodoval Gajdoš.
LUČATÍN: Muránsky – I. Hruška, L. Hruška, Urva, Hraško, Hlinka, Selecký, M. Sedliak, Sauka, Garaj, Zbyňovský.
HEĽPA: Kanoš – Fedor, Kukula, Ďurajda, Belan, Manko, Bošeľa (27. Buša), Riapoš (46. Takacs), Oravkin, Berky, Skladaný.

Tajov – Jasenie 2:4 (2:2)
V dobrom a slušnom zápase sa zrodila krutá prehra domácich, keď Jasenie vyťažilo z minima maximum. Hostia po góloch J. Weisenbachera v 34. minúte a H. Weisenbachera v 38. minúte viedli už 0:2. Tajovčanom sa ešte v prvom polčase podarilo vyrovnať, keď Styk v 39. minúte vymietol ľavý horný roh a o tri minúty neskôr Bíreš hlavou vyrovnal po centri Murína. Domáci v druhom polčase, po niekoľkých veľkých šanciach inkasovali z hlavy strelecky disponovaného J. Weisenbachera dva góly a ani záverečný tlak, keď nastrelili dve žrde, už výsledok nezmenil. Zaujali: Styk – J. Weisenbacher.
Góly: 39. Styk, 42. Bíreš - 34., 55., 77. J. Weisenbacher, 38. H. Weisenbacher.
Pred 100 divákmi rozhodoval Zeman.
TAJOV: Kurčík – Murín (62. Varecha), Solivajs, Kopic, Mažgut, Biely, Styk, Murgaš, Bíreš, Targoš (68. Ursíny), Pitka (62. Weisinger).
JASENIE: Havran – R. Kvačkaj, M. Kvačkaj, Demeter (84. Čižmár), Chválik, Čatloš, Kochan (70. Gondáš), J. Weisenbacher, Mistrík, Štulajter, H. Weisenbacher.

Mýto – Sl. Ľupča 1:2 (0:1)
V zápase dobrej úrovne boli hostia pohyblivejší a rýchlejší a po zásluhe si odniesli tri body.
Góly: Kučerák – Barták, Lakomčík.
Pred 120 divákmi rozhodoval Vrbovský.
MÝTO: Kupec – Húsenica, Kerestény, Štefančík, Botoš, Giertl, Makuša, Sarvaš (46. Daniš), Kučerák, Stančík, Ma. Vrtal.

Badín – Nemecká 10:1 (5:0)
Domáci od začiatku súpera prevýšili po všetkých herných stránkach, opäť hrali jednoduchý kombinačný futbal po stranách, z čoho pramenili góly. Hosťom slúži ku cti to, že ani za nelichotivého stavu pre nich nebránili, ale hrali s domácimi otvorenú partiu až do konca zápasu.
Góly: Donoval 4, Machala 2, Koreň 2, Sivý, Galát – Ružinský.
Pred 200 divákmi rozhodoval Weiss ml.
BADÍN: Makovník – Kulišiak, Dikacs, Vigaš, Messerschmidt, Slobodník, Galát, Filip, Machala, Koreň, Donoval.
NEMECKÁ: Halgaš – Ťažký, Ružinský, Rosina, Koštial, Bobok, Kováč, Mi. Bartoš, O. Bartoš (Lokša), Vančo (Šrot).

10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 584

Skríningové testovanie bude v Banskej Bystrici pokračovať zajtra.

39m
Antigénové testovanie na koronavírus.

Niektoré obce nášho regiónu testujú na nezvyčajných miestach. Napríklad v horehronskej obci Beňuš sa testuje v dome smútku.