Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

V. liga sk. C

Partizáni sa dotiahli na Sásovú, Hrochoť prišla v závere o bod

Radvaň – Priechod 3:1 (2:0)
Obe mužstvá nastúpili na stretnutie útočne naladené. Už v 10. minúte strieľal hosťujúci Vajda tesne vedľa brány a v 22. minúte zneškodnil Slobodník trestný kop domácich. Brankár hostí bol už o niekoľko minút bezmocný pri hlavičke Uličného a v 33. minúte ho z pokutového kopu (za zrazenie Vidiečana) prekonal Mojžiš. Po obrátke pokračovali domáci v tlaku, ale v 59. minúte nezabránili gólovému lobu Mareka Barlu. Tempo domácich po odchode zranených Gibalu a Vidiečana opadlo, ale víťazstvo poistili v poslednej minúte striedajúci hráči, keď skóre uzavrel Pauer po nezištnej prihrávke Baculíka.
Góly: 27. Uličný, 33. Mojžiš (z 11 m), 90. Pauer – 59. Ma. Barla. ŽK: Vidiečan, Gibala, Uličný – Šatánek, Vajda, Slobodník, Ma. Barla. Pred 150 divákmi rozhodoval M. Malček. RADVAŇ: Mojžiš – Uličný, Ponický, Dlhoš, Ševčík, Snopko, Dovčiak, Országh, Vidiečan (69. Pauer), Gibala (80. Baculík), Kováč (90. Struhárik). PRIECHOD: Slobodník – Homola, Mi. Barla, Ma. Barla, Budaj, Vajda, Ivanič, Dobrík, Lichý, Šatánek, Heric.

Vyhne – P. Č. Balog 0:0
Zápas slabej piatoligovej úrovne. Hostia v mali v prvom polčase viac príležitostí, aj viac z hry, no nepremenili ani stopercentné príležitosti. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil – šance sa vyprodukovali na oboch stranách, no strelecky sa ani jeden z hráčov nepresadil.
ŽK: Šouc, Kašiar – P. Štulrajter, J. Turňa. Pred 50 divákmi rozhodoval Ľupták. PARTIZÁN: Giertl – M. Turňa, P. Štulrajter, Pečovský, J. Turňa (90. J. Karlík), Rusnák, T. Švantner, Smola, Ľuptovčiak, Lysina (56. M. Švantner), Kleskeň.

Dudince – Sásová 2:0 (0:0)
V prvom polčase sa hrala z oboch strán vyrovnaná hra. Mužstvá si do polčasu vytvorili po dvoch šanciach, no gól ani z jednej nepadol. Do druhého polčasu nastúpili domáci s väčšou vervou a v 50. minúte otvoril skóre. Po inkasovaní gólu hostia hru otvorili a snažili sa o vyrovnanie, no narážali na ucelenú obranu domácich. Sásovčania si vytvorili niekoľko šancí, ale konečné skóre uzavrel niekoľko minút pred koncom R. Dodok.
Góly: 56. Bielik, 86. R. Dodok. ŽK: Bačík, Danko - Ďuriš, Lipták.
Pred 150 divákmi rozhodoval Cima. SÁSOVÁ: Mikuláš – Striežovský, Spišiak, Ďuriš – Turčan, Venglarčík, Lipták, Dočkal, Puliš – Dubovický, Darida (12. Kovalčík).

Žiar B – Hrochoť 1:0 (0:0)
Vo vyrovannom stretnutí sa obe mužstvá strážili a aj preto si v prvom polčase nevytvorili žiadnu vážnejšiu šancu. Po prestávke sa k slovu dostali aj hostia, ale Priadka nastrelil iba žrď domácej brány. V nešťastnom závere sa podarilo domácemu mužstvu streliť po chybe hosťujúcej obrany gól.
Góly: 86. Trvalec. ŽK: Lepšík – Priadka. Pred 150 divákmi rozhodoval Melich. HROCHOŤ: Čampa – Škamla, R. Sláva, Priadka, Stankovič, Poničan, J. Selecký, Baitar (17. Ľ. Blaško), Čerhýň, S. Selecký, M. Považanec (75. B. Selecký).

Ostatné výsledky 7. kola: H. Nemce – D. Niva 2:1 (0:1), P. Kocka 2 (druhý z 11 m) – M. Baláž, Žarnovica – Kováčová 6:0 (1:0), Mičík 2, Repiský, Černák, Šofa, Lavrov, N. Baňa – Št. Bane 5:1 (1:1), Švec 3, Šlavka, Guláš – Guláš (vl.). Dohrávka 1. kola: Vyhne – H. Nemce 0:2 (0:1), Udič 2.
14. D. Niva 7 1 2 4 4 : 16 5
Program 8. kola (24. septembra 2006 o 15.00 hod.): Kováčová – D. Niva, Hrochoť – H. Nemce, Priechod – Žiar B, Št. Bane – Radvaň, Sásová – N. Baňa, P. Č. Balog – Dudince, Žarnovica – Vyhne.

10. Ohlúpli sme počas Covid roka? 7 059

V národnej kultúrnej pamiatke priblížia históriu veže, bude v nej aj podlažie venované generálovi M. R. Štefánikovi.

V novom zariadení vznikne osem pracovných miest.

Ondřej Chvěja (FK Pohronie)

Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica v ďalšom prípravnom zápase prehrali s FK Pohronie 2:3.