Sobota, 19. jún, 2021 | Meniny má AlfrédKrížovkyKrížovky

Dukla dostala silnú „facku“

MŠK Žilina - Dukla Banská Bystrica 4:0 (3:0)
Góly: 11. A. Nemec, 20. Devátý, 45.+ Porázik, 89. Belák, ŽK: 55. M. Ďuriš (B. Bystrica), rozhodovali: Hracho - Csabay, Sluk, 6069 divákov

Zostavy:
Žilina: D. Kuciak - Pekarík, Vomáčka, Švestka, Leitner (32. Hubočan) - Devátý, Zd. Štrba, Vršič (80. Tesák), Jež - Porázik, A. Nemec (71. Belák)
B. Bystrica: R. Zajac (89. Ďurčo) - Peter Farkaš, Velický, Jarabica (32. Medveď), Libič - Pečovský, Wozniak, M. Ďuriš (53. M. Pančík), Páleník - Bažík - Lietava

V ďalšom stredoslovenskom derby sa Žilina opať pred šesťtisícovou návštevou postarala divákom o pekný futbalový večer. V 10. min hlavičkoval po rohu Vršiča v dobrej pozícii Švestka, ale Zajac stál na svojom mieste, no po ďalšom rohu slovinského legionára a Nemcovom hlavičkovom pohladení lopty už bystrický gólman kapituloval. V 15. min kopol loptu dobre z hranice šestnástky Pečovský a Kuciak jej musel pomôcť rukami nad bránku. Žilina búšila do súpera ďalej, Zajacom vyrazenú loptu po rohu poslal späť na bránku Jež a po Nemcovom teči gólman hostí iba s námahou vytlačil na roh. V 20. min napálil krížnou strelou zo šestnástky loptu za Zajaca Devátý a štadión burácal druhýkrát. Následnú patnásťminútovku, v ktorej Bystrica posilnila útok Medveďom a hru čiastočne vyrovnala, ukončil v 36. min jedovkou spoza šestnástky Vršič, Zajac pravou nohou opäť ratoval na roh. Šance Lietavu a hlavne tutovková hlavička Pečovského, ktorú Kuciak pri ľavej žrdi chytil, zostali nevyužité a v nadstavenom čase prvého dejsta sa diváci radovali opäť. Vršič potiahol loptu, na hranici pokutového územia ju posunul Vomáčkovi, ten našiel úplne voľného Porázika a pre útočníka domácich nebolo problémom trafiť prázdnu bránu. V druhom polčase hrali domáci toľko, čo potrebovali, príležitostne ohrozili Zajaca nebezpečnými strelami. V 66. min vyslal na opačnej strane dobrú strelu na Kuciaka Pančík, domáci gólman sa však nenechal zaskočiť a o minútu vyskúšal Zajacove reflexy nebezpečne Nemec. Po osi Jež, Devátý, Vršič sa strela posledne menovaného v 70. min od obrany Dukly dostala na roh a o štyri minúty neskôr hlavičkoval Porázik v záklone nad. Klinec do banskobystrickej rakvy a bodku za perfektným výkonom dal volejom po rohu striedajúci Belák - 4:0.

Hlasy po zápase:
Pavel Vrba (tréner Žiliny): „Mimoriadne dobre nám vyšiel I. polčas. Dá sa povedať, že najdôležitejší bol tretí gól, po ktorom sme mohli už hrať po prestávke v pokoji. Súper mal iba optickú prevahu, ale do šance sme ho nepustili. Na mojich hráčoch bolo vidieť, že majú v nohách päť zápasov v rýchlom slede a majú toho už plné zuby. Teší ma, že budeme mať konečne týždeň na obnovu síl. Zápas sa musel páčiť aj divákom.“

Dušan Radolský (tréner Banskej Bystrice): „Na jednej strane sme síce prehrali vysoko, ale na druhej sme videli dobrý ligový futbal. Snaha o útočenie bola obojstranná. Prehra, samozrejme, nie je pre nás dobrá. Zo Žiliny by sme si mali vziať príklad, ako hrať agresívne v útoku. Zajaca som nestriedal pre góly, bol to možno náš najlepší hráč, ale potrebujem dať šancu aj ďalšiemu brankárovi.“

1. Blíži sa leto a s ním aj zvýšené utrácanie peňazí našimi deťmi
  2. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
  3. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku
  4. Je lepšie zobrať si rozkladateľný obal alebo vytriediť plastový?
  5. Crème de la crème po slovensky
  6. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku
  7. Po Slovensku na motorke
  8. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania
  9. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom
  10. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
  1. Posledné dni nešťastnej Anny Boleynovej
  2. Čo všetko je potrebné vedieť o ochrane očí počas leta
  3. Granátové jablko prekvapí vás chuťou i aktívnymi látkami
  4. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku
  5. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
  6. Driverama má strategické partnerstvo s nemeckým Stop + Go
  7. Správna strava po tréningu: Siahnite po 100 % smoothie a šťavách
  8. Zázračná škola so zelenou strechou
  9. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?

Dobré správy z MY

V tomto článku nájdete: Cukrovku úspešne liečia bez liekov. Obnovujú viac ako storočný zámok. Dva tipy na výlety s deťmi, nádherné fotky, ktoré dobyli svet a mnoho iného ;)

Mesto Banská Bystrica, ktoré postúpilo do druhého kola v rámci kandidatúry na titul Mesto kultúry 2022, robí všetko pre to, aby ho získalo.