I. trieda

Súboj nováčikov okorenil vlastný gól

Tajov – Heľpa 3:1 (1:1)
Domáci doma konečne zabrali naplno a po góle Kopica sa už vo štvrtej minúte ujali vedenia. Heľpe sa podarilo vyrovnať zo štandardnej situácie v 48. minúte Markom. V 63. minúte si po skrumáži v šestnástke dal vlastný gól P. Skladaný a Tajov šiel opäť do vedenia. V závere domáci ukázali veľkú vôľu po víťazstve, ktorú korunoval Pipka v poslednej minúte na 3:1.
Góly: 4. Kopic, 90. Pipka - 63. P. Skladaný, 38. Marko.
ŽK: Styk, Pipka – P. Skladaný, M. Skladaný.
ČK: P. Skladaný.
Pred 150 divákmi rozhodoval Pastorek.
TAJOV: P. Kurčík – Murín, Solivajs (30. Pipka), Kopic, Mažgut, Varecha, Styk, Murgaš, Bíreš, Wizinger, Biely (60. Targoš).
HEĽPA: Bulara – Oravkin, Fedor, Ďurajda, Betal, Marko, Kukuľa (34. Košťál), Riapoš (89. Červienka), M. Skladaný, Berky, P. Skladaný (72. Mak).

Šalková – Podbrezová C
2:0 (0:0)
Nemastný neslaný prvý polčas sa po zmene strán zmenil na jednoznačnú hru v prospech domácej Šalkovej, i keď hosťujúce mužstvo podalo sympatický výkon.
Góly: 56. Tuček, 90. Baran (11 m).
ŽK: 30. Bursa, 74. Baran - 33. Vetrák.
Pred 100 divákmi rozhodoval Pavúk.
ŠALKOVÁ: Hrnčiar – Pa. Dobrík, Čtvrtníček, Pe. Dobrík, Ratica, Šimčík, Karas (68. Ursíny), Baran, Bursa, Tuček (86. Paršo), Klus (62. Binder), PODBREZOVÁ C: Babušák - Lipták, Ostrihoň, Kostelný, Lupták, Kupec (86. Ma. Baran), Žilík, Mi. Baran, Giertl, Vetrák, Piliar.
Lučatín – T.Č. Balog 3:1 (1:0)
Technickejší hostia robili domácej obrane v prvom polčase dosť starostí. Domáci sa prebrali až strelením gólu za ruku z penalty Zbyňovským. Od tohto momentu robili domáci rýchlymi brejkmi veľa starostí, ale zbrklosť domácich útočníkov nezmenila gólový stav. V druhom polčase už v úvodnej minúte hostia vyrovnali gólom Štulajtera. K veľkému výkonu sa rozohral Garaj, ktorý bol na neudržanie a z jeho brejkov padol druhý gól Mi. Sedliaka a tretí Seleckého. V závere zápasu zatlačili hostia domácich do svojej šestnástky, ale domácich podržal výborne chytajúci brankár Oboňa. Rozhodcovská dvojica zvládla zápas s prehľadom.
Góly: 17. Zbyňovský (11 m), 63. M. Sedliak, 83. Selecký - 51. Štulajter.
ŽK: Zbyňovský – Mi. Kováčik, Kvietok.
Pred 100 divákmi rozhodoval Weiss.
LUČATÍN: Oboňa – Ľ. Hruška, I. Hruška, Hraško, M. Sedliak, Sauka (90. Medveď), Selecký, J. Sedliak, Hlinka (89. Kováč), Zbyňovský, Garaj. T.Č. BALOG: Medveď – Sitarčík, Štulajter, Mi. Kováčik, Budovec, Kvietok, Koreň, Švantner, Ma. Kováčik, Kliment (46. Ma. Sitarčík), Giertl.

Hronec – Beňuš 1:0 (1:0)
V priemernom stretnutí boli hostia vyrovnaným súperom pre domácich. Nebyť však vlastného gólu neboli by ani vyhrali.
Góly: 2.Nosko.
ŽK: Ju. Sarvaš, Pišoja, Cibuľa – Nosko, Lapin, Šperka.
Pred 200 divákmi rozhodoval Ríša.
HRONEC: Radivič – Frimm, Kučerák, Ju. Sarvaš, Ján Sarvaš, Gajdoš, Kocúr Václavík, Repka, Pišoja, Boroš (46. Cibuľa). BEŇUŠ: Janko – Vetrák, Nosko, Lapin, Peťko, Zelený, Kováčik, Berčík, Šajgalík, Betka, Šperka.

Mýto – Jakub 11:0 (3:0)
Domáci mali celý zápas vyraz prevahu, ktorú zúročili v strelených góloch.
Góly: Kučerák 5, Makuša 5, Kerestény.
ŽK: Kučerák.
Pred 70 divákmi rozhodoval Mecele.
MÝTO: Kupec – Ma. Vrtal, Kerestény (79. Ľupták), Štefančík, Botoš, Kurek (65. Piliar), Makuša, Daniš, Mi. Vrtal (60. Matula), Kučerák. JAKUB: Murgaš – Lukačovič, Selecký, Vígľašský (46. Párička), Porubský, Náčin, Rubíny, Andrejko, Balon, Slobodník, Prostredný.

Badín – Jasenie 2:0 (1:0)
Domáci sa ujali vedenia v 7. minúte gólom Machalu. Do polčasu mali niekoľko nevyužitých šancí. Hostia hrali veľmi zákerný futbal s množstvom faulov až za hranicou únosnosti, o čom svedčí aj veľa žltých kariet. Domáce mužstvo bolo jednoznačne lepšie, pretože hostia v druhom polčase ani raz nevystrelili na bránu.
Góly: 7., 68. Machala.
ŽK: Gondáš, Mistrík, Jakubec, Čatloš.
ČK: Jakubec.
Pred 100 divákmi rozhodoval Kosec.
BADÍN: Makovník – Vigaš, Kulišiak, Galát (37. Donoval), Filip, Dikacs, Kovášik, Slobodník (79. Hudec), Bubeník (54. Strelec), Koreň, Machala. JASENIE: Havran – R. Kvačkaj, M. Kvačkaj, Jakubec, Chválik, Čatloš (82. Čižmár), Kochan, J. Weisenbacher, Mistrík, Gondáš (90. Kučera), H. Weisenbacher (72. Šaling).

Nemecká – Sl. Ľupča 1:3 (1:1)
V Nemeckej sa hral dobrý zápas, domáci hráči potrápili jedného z favoritov súťaže, mali výborný úvod, keď už v druhej minúte sa krásnou strelou dostali do vedenia. Hostia postupne kombinačnou hrou získavali prevahu a ešte v prvom polčase vyrovnali. V druhom polčase sa prejavila hráčska skúsenosť Ľupče a dvoma gólmi otočila výsledok vo svoj prospech. V mužstve Nemeckej po tomto zápase nastáva dosť kritická situácia, keď za prácou do zahraničia a do škôl odchádza sedem hráčov zo základného kádra.
Góly: 2. Koštial – 15., 67 Urbančok, 80. Patráš.
Pred 150 divákmi rozhodoval Zeman. NEMECKÁ: Halgaš – Ružinský, Koštial, Lokša, Klinčík (45. Kováč), Rosina (75. Šrot), O. Bartoš, Bobok, Vančo (77. Gajdoš), Jablonský, Ľ. Bartoš.
V tabuľke je zapísaný aj zápas 6. kola Hronec – Jakub 6:1, ako kontumoval OBFZ.

1. Badín 7 7 0 0 34 : 5 21
2. T.Č. Balog 8 5 0 3 21 : 12 15
3. Sl.Ľupča 7 5 0 2 16 : 9 15
4. Jasenie 8 4 2 2 13 : 11 14
5. Mýto 8 4 1 3 23 : 12 13