Štvrtok, 24. jún, 2021 | Meniny má JánKrížovkyKrížovky

V. liga sk. c

Doma naplno bodoval iba Priechod

Hrochoť – H. Nemce 1:1 (1:0)
Hrochoť bola celý zápas aktívnejším mužstvom. Z troch šancí však využila iba jednu. V druhom polčase po hrubej chybe domácej obrany sa podarilo hosťom vyrovnať. Domácich nátlaková hra, v ktorej pokračovali aj po inkasovanom góle však vytúžený gól nepriniesla, lebo šance ostali nevyužité a nakopávané lopty do šestnástky hostí na remíze už nič nezmenili.
Góly: 26. D. Škamla – 49. Poliak. ŽK: J. Selecký, Poničan – Mikuláši, Poliak, Lopušník. Pred 250 divákmi rozhodoval Danko. HROCHOŤ: Čampa – Škamla, Poničan (77. Majer), Stankovič, S. Selecký, Baitar, Čerhýň, R. Sláva, Berky (82. B. Selecký), J. Selecký, M. Považanec.

Priechod – Žiar B 1:0 (1:0)
Priechod nastúpil s odhodlaním naplno bodovať. Už v 4. minúte prekonal brankára hostí peknou krížnou strelou Homola. Domáci pokračovali v rýchlej kombinačnej hre, ale náskok napriek množstvu šancí nezvýšili. V druhom polčase sa obraz hry nezmenila, a aj keď góly už nepadli, v Priechode sa hral pekný futbal.
Góly: 4. P. Homola. ŽK: P. Chaban - Karásek. Pred 180 divákmi rozhodoval Gombala. PRIECHOD: Slobodník – P. Chaban, Homola, Mi. Barla, Mesík, Ma. Barla, Vajda, Ivanič, Lichý (80. Heric), Budaj (87. M. Chaban), Šatánek.

Št. Bane – Radvaň 2:0 (1:0)
Štiavničania začali nátlakovou hrou, avšak šanca Košárnika zo 4. minúty zostala nevyužitá a hostia hru postupne vyrovnali. Skóre stretnutia otvoril v 21. minúte Košárnik. Do druhého polčasu vstúpili domáci znova náporom, zvýšili náskok na 2:0, ale potom sa k slovu dostali aj hostia, ale ich šance zneškodnil domáci gólman. Radvaň hrala v závere stretnutia vabank, no boli to nakoniec oni, ktorí mohli inkasovať, tri samostatné nájazdy domácich však zlikvidoval hosťujúci Mojžiš.
Góly: 21. Š. Košárnik, 59. Blaško. ŽK: Ondrík – Ňáčik, Országh, Kocka, Gibala, Odsedek, ČK: 79. Ňáčik. Pred 130 divákmi rozhodoval Martin. RADVAŇ: Mojžiš – Uličný, Snopko, Ponický (55. Struhárik), Pauer, Ňáčik, Dovčiak, Országh, Kocka, Gibala (70. Odsedek), Kováč.

Sásová – N. Baňa 1:2 (0:1)
Domáci nastúpili na stretnutie odhodlane – v prvom polčase sa hral futbal výbornej úrovne so šancami na oboch stranách. Hostia otvorili skóre z problematickej štandardky. Domáci vsadili všetko na útok, otvorili obranu, ale šance nepremenili. V závere stretnutia hostia zvýšili na 2:0, no domáci vzápätí znížili z pokutového kopu na 1:2. Zbytočné kúskovanie hry v druhej časti hry, hlavne zo strany arbitrov, bolo na škodu celého futbalu.
Góly: 90. Dubovický (z 11 m) – 22. Guláš, 90. Pechl. ŽK: Turčan (Sásová). Pred 350 divákmi rozhodoval Nozdrovický. SÁSOVÁ: Mikuláš – Striežovský, Spišiak, Dočkal, Praženica – Turčan, Lipták (79. Venglarčík), Nemec, Kováč – Darida (57. Dubovický), Pulič

P. Č. Balog – Dudince 1:5 (0:3)
Domáci začali dobre, mali dve výborné strelecké príležitosti, no nepremenili ani jednu z nich. Hostia v prvom polčase trikrát vystrelili na bránu a viedli 0:3. Druhý polčas sa domáci pokúsili o skorigovanie výsledku, no v 49. minúte ich pribrzdil Bielikov gól na 4:0 a domáci prestali hrať. Podarilo sa im Kleskeňovým gólom skorigovať na 4:1, no posledné slovo mali opäť hostia, ktorí z penalty v 88. minúte upravili na konečných 1:5.
Góly: 77. Kleskeň – 20. a 49. Bielik, 36. a 88. Megyesi (druhý z 11 m), 24. Harach. ŽK: Smola - Vankovič, Teren, ČK: 76. M. Turňa. Pred 80 divákmi rozhodoval Jánošík. PARTIZÁN: Jurina – T. Švantner, Rusnák, Betka (46. M. Švantner), Meškan, Smola, Kleskeň, Luptovčiak (46. J. Turňa), Pečovský, M. Turňa.
Ostatné výsledky 8. kola: Žarnovica – Vyhne 3:0 (2:0), Le 2, Flašík, Kováčová – D. Niva 2:2 (1:1), Plavec, Tužinský – Chamula, Dančo.

1. N. Baňa 8 7 0 1 27 : 7 21
2. Dudince 8 6 1 1 21 : 9 19
3. Žarnovica 8 3 4 1 16 : 7 13
4. Sásová 8 3 2 3 12 : 10 11
5. Žiar B 8 3 2 3 7 : 7 11
6. P.Č. Balog 8 3 2 3 12 : 14 11
7. H. Nemce 8 3 2 3 11 : 13 11
8. Radvaň 8 3 1 4 14 : 15 10