III. liga stred

Kremnička deklasovala Rakytovce

9. kolo
Zvolen - Brusno 3:1 (2:1)
Góly: 10. a 42. Škantár, 49. Ľ. Štefaník - 43. Vaník. ŽK: Holécy, Lehocký, Sopko. Rozhodoval Pocklan, 150 divákov.
ZVOLEN: Sekula - Homola, Cvejkuš, Spišiak (52. Bohuš), Vrbiniak, Bolgár, Rerich, Škantár, Michálik, Ostrihoň, Ľ. Štefaník (89. Klimo).
BRUSNO: Kajda - Holécy (69. Bošela), Malček, Lehocký (46. Smida), Jelenčík, Sopko, Vaník, Gregor, Hauer (63. Jančiar), Hermánek.
Obe mužstvá nastupovali k stretnutiu s vedomím potreby zisku bodov. Domáci s enormným nasadením v omladenej zostave zatlačili súpera do 16-tky a hostia zastavovali akcie MFK iba za cenu faulov. V 10 minúte po centri Ostrihoňa, ktorý unikol po pravom krídle obrane hostí, nekompromisnou strelou pod žrď otvoril skóre stretnutia ofenzívne hrajúci Škantár. Hostia pohrozili v 20 minúte, keď po priamom kope zlikvidoval obetavým zákrokom Sekula Hauerovu strelu a potom sa dostávali na polovicu MFK iba sporadicky. Brusnania pritvrdili hru a po priamych kopoch Michálika si domáci vytvárali šance, no strelecké pokusy Škantára, Cvejkuša i Ostrihoňa skončili na obrane hostí. Až v 42 minúte sa po peknej kombinačnej akcii celého útoku a nezištnej prihrávke Rericha druhým gólom zapísal do streleckej listiny opäť výborne pozične hrajúci Škantár. Domáci sa nestihli po rozohraní hostí ani rozostaviť na vlastnej polovici, keď prekvapil technickou strelou Vaník i Sekulu v bráne MFK a po 10 sekundách od obdržaného gólu znížil stav stretnutia na 2:1. Druhé dejstvo prinieslo zvýšené úsilie domácich v snahe rozhodnúť , no hneď v úvode spálil šancu Michalík, ktorého technickú strelu vytlačil brankár na roh. V 49 minúte vybojoval pred pokutovým územím loptu Škantár a Ľ. Štefaník s prehľadom zvýšil vedenie domácich na 3:1. Hostia vzápätí pohrozili strelou Hauera a Sekula v domácej bráne chytil i jeho opakovanú strelu z 10 metrov. V 65 minúte po najkrajšej akcii stretnutia na jeden dotyk po osi Cvejkuš, Bohuš, Škantár zachránil na bránkovej čiare Gregor a potom Škantár rozvlnil sieť, no v tesnom postavení mimo hry. Hostia ohrozili Sekulu v domácej bráne až v 84 minúte, keď musel obetavo likvidovať Sokolov nájazd. Keď domáci nevyužili šance Bohuša, Škantára, Bolgára a Cvejkušova delovka skončila nad, zvíťazil MFK zaslúžene po veľmi dobrom výkone a získal na domácom trávniku veľmi cenné body.

Kremnička - Rakytovce
4:0 (1:0)
Góly: 45. a 74. Tišliar, 66. Keller, 90. Špirka. ŽK: Hric, Juhasz. ČK: Juhasz (po 2. ŽK). Rozhodoval Ambróz, 150 divákov.
KREMNIČKA: Juračka - Oboril, Snitka, Hurík, Kanda, Špirka, Tišliar (81. Giertl), Kollár H., Keller, Majerčík (67. Kollár T.), Murgaš. Tréner: S. Baláž.
RAKYTOVCE: Vyskoč - Juhasz, Čabala, Turák, Mala (46. Repčin Ma.), Fojtík, Turčan, Hric, Jopko, Zlevský, Repčin Mi.. Tréner: M. Targoš.
Úvod derby zápasu dvoch susedských obcí patril domácim. V 10. min Keller vysunul Majerčíka, ten však zaváhal. Blízko ku gólu mal aj výborne hrajúci Kanda, jeho deľovku z priameho kopu Vyskoč vyrazil. Hostia kontrovali strelou Jopka tesne vedľa brány. Tesne pred koncom prvého polčasu vypichol Zlevskému loptu Tišliar, posunul Kandovi, ten našiel perfektne Kellera a posledne menovaný svojou technikou pripravil gól Tišliarovi - 1:0.
Po zmene strán mohol skóre upraviť Majerčík, jeho hlavička išla tesne vedľa. V 55. min mali hostia najväčšiu šancu na vyrovnanie, ale Zlevského deľovku Juračka bravúrne vyrazil. O chvíľu nato hostia pykali, keď zaváhanie krajného obrancu využil dôrazne hrajúci Keller. Po druhom góle sa Kremnička upokojila a začala diktovať tempo hry. V 74. min unikol po krídle rýchlonohý Tišliar a krížnou strelou zvyšoval na 3:0. Hostia sa snažili hrať kombinačne, avšak doplácali na pomalý prechod do útoku. Dominanciu domáceho kolektívu dokumentovala v závere zápasu Špirkova deľovka, ktorou upravil na konečných 4:0. V zaujímavom zápase dvoch odvekých futbalových rivalov, tak Kremnička zdolala Rakytovce vysoko 4:0.

Králiky - Lietavská Lúčka
2:1 (2:1)
Góly: 39. Cimerman, 44. Beňák - 42. Šupina. ŽK: Martinec - Kalina. Rozhodoval Petrák, 150 divákov.
KRÁLIKY: Hrozenský - Kubát, Pagáč, Klinec (88. Klenec), Ondrejka, Martinec, Hamšík (90. Pažout), Cimerman, Beňák, Belko (83. Palúch), Huťka. Tréner: Ľ. Pauk.
LIETAVSKÁ LÚČKA: Tatranský - Horčík (63. Poláček), Košša, Klapčík, Štaffen, Drahno, Kalina, Kaštan, Turian (57. Belan), Danech, Šupina. Tréner: I. Janči.
Hostia sa predstavili v dobrom svetle, hrali pekný kombinačný futbal, avšak domáci po peknej akcii v 39. min a centri Kubáta sa ujali vedenia gólom Cimeramana. Hostia za tri minúty vyrovnali biliardovou akciou na jeden dotyk, keď do práznej brány skóroval Šupina. Domáci strhli vedenie na svoju stranu, krásnym gólom Beňáka z 20m.
V druhom polčase sa hostia v záverečných minútach snažili vyrovnať, ale dobre organizovanú obranu domácich už neprekonali.

Ostatné výsledky: Námestovo - D. Strehová 1:1 (1:0), D. Ždaňa - Bytča 10:2 (4:1), K. N. Mesto - Žilina B 3:6 (2:2), R. Sobota B - Bánová 1:1 (0:1), Krásno N. K. - Rudinská 3:2 (3:1)

1. D.Ždaňa 11 8 2 1 28 : 8 26
2. Žilina B 11 7 2 2 28 : 12 23
3. Králiky 11 5 5 1 15 : 10 20
4. Bánová 11 5 4 2 21 : 9 19
5. D.Strehová 11 5 4 2 16 : 8 19
6. Námestovo 11 5 3 3 16 : 12 18
7. Rakytovce 11 5 3 3 20 : 16 18
8. Kremnička 11 5 2 4 20 : 12 17