Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

I. trieda

Súboj pravdy v prospech Nemeckej

Nemecká – Jakub 4:3 (0:2)
V Nemeckej, v súboji mužstiev zo spodku tabuľky, sa hral od začiatku do konca dobrý, rýchly, ale aj nervózny zápas. Domáci prehrávali už v dvanástej minúte gólom z pokutového kopu a dve minúty pred odchodom do kabíny dostali aj druhý gól. V 47. minúte síce znížili na 1:2, no hostia už o minútu neskôr strelili tretí gól a s domácimi bolo zle-nedobre. S podporou divákov došlo k prebudeniu a v 83. minúte bolo vyrovnané. Keď sa zdalo, že sa zápas skončí remízou, v 88. minúte po jasnej ruke v obrane hosti domáci Sojak z pokutového kopu zabezpečil pre Nemeckú tri dôležité body.
Góly: Jablonský 2, Kováč, M. Sojak – Račák 3.
ŽK: Lokša, Klinčík, Kováč – Porubský, Víglašský.
Pred 170 divákmi rozhodoval Kosec.
NEMECKÁ: Halgaš – Šrot (27.Mi. Kováč), Lokša, Sojak, Kováč, Vančo (90. Gajdoš), Bartoš, Rosina, Bobok, Klinčík, Jablonský.
JAKUB: Mesík – Víglašský (70. Kmeť), Rubint, Slobodník, Plavec, Náčin, Balón, Longauer, Porubský, Račák, Prostredný.

Šalková – Lučatín 3:1 (1:0)
Dobrý výkon z minulého kola si domáca Šalková chcela udržať aj v tomto zápase. Už v dvanástej minúte sa pred brankárom Oboňom dobre zorientoval Tuček a otvoril skoré. V druhom polčase skóre zvýšil na 2:0 peknou strelou z pravej strany čerstvo vystriedaný Binder. Domácich fanúšikov potešila gólová strela z ľavačky kapitána domácich, Raticu. Výsledok ešte upravil hráč Lučatína Garaj peknou hlavičkou zo štandardnej situácie.
Góly: 12. Tuček, 66. Binder, 73. Ratica – 79. Garaj.
Pred 150 divákmi rozhodoval Zázrivec.
ŠALKOVÁ: Hrnčiar – Pa. Dobrík, Štvrtníček, Kalman, Ratica, Pe. Dobrík, Karas (65. Peržel), Baran, Ursíny, Tuček (76. Lübeck), Bursa (60. Binder).
LUČATÍN: Oboňa – Sedliak, Uhrík (46. Kováč), Mokroš, Hruška, Sauka (76. Medveď), Selecký, Hlinka, Garaj, Zbyňovský, Urva.
Hronec – Podbrezová C
2:1 (2:0)
V zápase dvoch rozdielnych polčasov bolo domáce mužstvo Hronca lepšie, keď sa mu podarilo streliť aj dva góly. V druhom polčase sa roly vymenili a tentoraz mali hostia hru úplne pod kontrolou, strelili aj jeden gól, ktorý im pomohol znížiť náskok súpera, ale vyrovnať sa im už nepodarilo.
Góly: Gajdoš, Pišoja – Boháčik.
ŽK: Ján Sarvaš – Žilík, Harvanka.
Pred 200 divákmi rozhodoval Hláčik.
HRONEC: Radovič – Frimm, Kučerák, Ju. Sarvaš, Ján Sarvaš, Cibuľa, Kocúr, Gajdoš (80. Oláh), Repka, Pišoja, Halka (47. Hanzlovič).
PODBREZOVÁ C: Kupec – Lipták, Ostrihoň, Vetrák, Boháčik, Kostelný, Žilík, Giertl, Harvanka (73. Vozár), Piliar, Švidroň.

Tajov – T.Č. Balog 2:2 (1:0)
V dvanástej minúte po prieniku Pipku otvoril skóre domáci Bíreš. Ten istý hráč v osemnástej minúte opečiatkoval ľavú žrď Medveďovej brány. Bíreš bol pri chuti a v 65. minúte po sóle zvyšoval na 2:0. Hostia znižovali peknou strelou pod brvno Štulajterom a po faule Murgaša Kliment z jedenástich metrov vyrovnal na 2:2. Domáci ešte v 2. polčase nepremenili 2 tutovky, a tak sa v dobrom zápase zrodila remíza.
Góly: Bíreš 2 – Štulajter, Kliment (11m).
Pred 150 divákmi rozhodoval Gajdoš.
TAJOV: Kurčík P. – Murín, Solivajs (82. Ursíny), Kopic, Mažgut, Varecha (53. Pipka), Styk, M. Murgaš, Bíreš, Vizinger, Horný.
T.Č. BALOG: Medveď – Mi. Sitarčík, Štulajter, Belko, Budovec, Kvietok, Ma. Sitarčík, Švantner (84. Potkány), Kováčik, Kliment, Giertl.

Mýto – Beňuš 3:1 (1:1)
Susedné prestížne derby sa nieslo v dosť nervóznej atmosfére. Domáci sa dostali do vedenia gólom Stančíka, hostia v závere prvého polčasu Kováčikom vyrovnali. V druhom polčase domáci pridali na pohybe a dvoma gólmi rozhodli o svojom víťazstve.
Góly: Stančík, Piliar, Makuša - Kováčik.
ŽK: Štefančík, Matula – Vetrák, Šperka.
Pred 200 divákmi rozhodoval Jozef sitarčík.
MÝTO: Kupec – Húsenica, Štefančík, Botoš, Mi. Vrtal, Makuša, Sarvaš (66. Piliar), Daniš, Stančík (77. Kerestény), Ma. Vrtal (38. Matula), Kučerák.
BEŇUŠ: Kochan – Vetrák, Nosko, Lapin, Peťko, Zelený, Kováčik (68. Majerník), Berčík, Košík, Janko, Šperka.

Badín – Heľpa
2:1 (1:0)
Hostia predviedli v Badíne sympatický výkon. Domáci nepodali očakávaný výkon, pretože na ich kopačkách bolo dosť nervozity. Badín zaslúžene vyhral o gól, no tento zápas nepatril medzi jeho najlepšie. Mužstvo Heľpy zanechalo po sebe dobrý dojem aj napriek gólovému rodielu.
Góly: Kulišiak, Galát (11m) – Riapoš.
ŽK: Kulišiak, Blaško, Galát, Kováčik – Oravkin, J. Kukuľa, Riapoš.
Pred 100 divákmi rozhodoval Berko.
BADÍN: Makovník – Strelec, Vigaš, Kováčik, Kulišiak, Messerschmidt, Galát, Slobodník (25. Blaško), Machala (85. Hudec), Koreň, Donoval (20. Bubeník).
HEĽPA: Kanoš – Oravkin (68. Buvala), J. Kukuľa, Ďurajda, Belán, Kysucký, Košťál (46. M. Kukuľa), Riapoš, Mak, Berky, Skladaný (87. Červienka).

Ostatný výsledok: Sl. Ľupča – Jasenie 3:0 (2:0)
1. Badín 10 10 0 0 43 : 7 30
2. Sl. Ľupča 10 6 0 4 20 : 18 18
3. T.Č. Balog 10 5 2 3 24 : 15 17
4. Jasenie 10 5 2 3 15 : 15 17 5. Šalková 10 5 1 4 30 : 20 16
6. Mýto 10 5 1 4 26 : 16 16
7. Heľpa 10 5 1 4 16 : 16 16