III. liga stred

Kremnička rozbila Zvolenčanov

Rakytovce - Liet. Lúčka
3:1 (0:1)
Góly: 50. Schmidtmayer, 55. Jobko, 88. Fojtík (11m) - 25. Klapčík. ŽK: Čabala, Mala, Ma. Repčín - Klapčík, Kalina, Danech. Rozhodoval: Ligas, 100 divákov.
RAKYTOVCE: Vyskoč - Čabala, Mala, Fojtík, Turčan, Repčín Ma., Jobko, Zlevský (70.Turák), Repčín Mi., Schmidtmayer, Kovalčík. Trener: M. Targoš.
L. LÚČKA: Tatranský - Horčík (62.Belan), Košša(57. Poláček), Klapčík, Štaffen, Drahno, Kalina, Kaštan, Turian, Danech (82.Papajčík), Šupina. Trener: I. Janči.
Domáce mužstvo sa nevedelo dostať počas prvého polčasu do tempa, a tak hostia, aj keď nemali počas celého stretnutia ani jednu vyloženú šancu, vyhrali polčas 0:1. V 25.min. stratil v strede ihriska Fojtík loptu, Klapčík ju posúval na hranicu 25 m od brány a trafil nechytatelne do vinkla. Najväčšiu príležitosť domácich mal Jopko, keď prešiel celou obranou hostí, no sám pred Tatranským netrafil bránu. Druhý polčas priniesol zásadný obrat. Domáci si vytvorili niekoľko príležitostí a tri z nich aj premenili. V 50 min. si Schmidtmayer prevzal za polovicou loptu, na postrannej čiare obišiel dvoch obrancov napriek ich faulom a po výhode prudko obstrelil brankára - 1:1. V 55 min. opäť Schmidtmaeyer spracoval dlhú loptu, z otočky zacentroval pred bránu a dobiehajúci Jobko zvýšil na 2:1. Domáci ďalšie príležitosti nevyužili, a keď sa blížil koniec stretnutia, skombinovali akciu, na konci ktorej bol Jobko, ktorého strelu do brány úmyselne chytil rukou Klapčík a Fojtík z nariadeného pokutového kopu uzavrel na 3:1.

Brusno - Krásno n/K 4:0 (3:0)
Góly: 32. a 42. Hauer, 34. Hermánek, 79. Sokol (11m). ŽK: Beňák - Vaňovec. Rozhodoval Gonda, 280 divákov.
BRUSNO: Kajda - Holecy (76. Hudák), Malček (36. Vaník), Lehocký, Jelenčík, Sopko, Beňák, Sokol, Gregor, Hauer (70. Jančiar), Hermánek. Tréner: Lehocký.
KRÁSNO NAD K.: Timek (46. Šurina) - Vaňovec, Mozoľ, Pagáč, Šadlák, Kubica, Gábor, Ondrišek, Kopásek, Borovička, Jakubec. Tréner: Lastovica.
Stretnutie sa nieslo v znamení nevyužitých šancí domáceho mužstva, ktoré malo niekedy aj drvivú územnú prevahu. Hostia prakticky neohrozili bránku domácich, čo sa odzrkadlilo aj na výraznom víťazstve domácich, ktoré podalo nadpriemerný výkon na všetkých postoch. V 32. min Hauer po centri z pravej strany skóroval - 1:0. Hneď o dve minúty, Hermánek po centri z ľavej strany zvýšil na 2:0. V 42. min zo skrumáže dal Hauer svoj druhý gól - 3:0. V 67. min Gregor vo vyloženej šanci z troch metrov nepremenil, brankár reflexívne vyrazil. V 79. min bola ruka hráča hostí, Sokol pokutový kop premenil.

Bytča - Králiky 2:1 (0:1)
Góly: 82. Mahút, 86. Chrenko - 11. Kubát (11m). ŽK: Širo, Mahdoň - Klinec. ČK: Hrozenský. Rozhodoval Forgon, 150 divákov.
BYTČA: Leško - Mahút, Tvrdý, Takáč, Kocian, Mišutka, Širo, Mahdoň (65. Pradeniak), Chrenko, Skotnický, Ciesarík (80. Hošták). Tréner: Lejtrich.
KRÁLIKY: Hrozenský (45. Filadelfi) - Kubát, Pagáč, Klinec, Ondrejka, Martinec, Cimerman, Satura (15. Hamšík), Beňák (85. Paluch), Belko, Hufka. Tréner: Pauk.
Z úvodného tlaku domáci vyťažili len niekoľko štandardných situácií. Hostia sa potom osmelili a ich prvú vážnejšiu akciu zastavila domáca obrana za cenu pokutového kopu. Hra domácich bola zbytočne nervózna a plná nepresností, čo rýchli hostia využívali na nebezpečné protiútoky. Až po zmene strán sa hra domácich zlepšila a po hodine hry sa dostali k mohutnému dobýjaniu hosťujúcej brány. Z množstva šanci sa ujala až Mahútova hlavička v 82. min a v závere zápasu sa domácim podaril zvrat v zápase, keď Chrenkova hlava stanovila konečný výsledok. Za predvedenú hru si domáci víťazstvo zaslúžili.

Kremnička - Zvolen 4:0 (2:0)
Góly: 12. Kollár H., 23. Keller, 51. Oboril, 72. Kollár T. ŽK: Kanda - Sekula, Bohuš. Rozhodoval Budač. 100 divákov
KREMNIČKA: Juračka - Oboril, Kollár T., Snitka, Hurík, Kanda, Špirka, Tišliar (65.Giertl), Kollár H., Keller (81. Bíreš), Kuric (70. Majerčík). Tréner: S. Baláž.
ZVOLEN: Sekula - Homola, Cvejkuš, Vrbiniak, Bohuš, Rerich, Škantár, Michálik, Ostrihoň (55.Klimo), Štefaník, Štafaník. Tréner: J. Valúch.
Kremnička od úvodných minút potvrdzovala dobrú formu v domácich zápasoch, ako aj skutočnosť, že na priechodskom štadióne sa jej strelecky darí. V 12.min. na centrovanú loptu do šestnástky najvyššie vyskočil H. Kollár a otvoril skóre. Hostia reklamovali dve lopty na hracej poloche, ale rozhodca gól správne uznal. O desať minút diváci sledovali najkrajšiu akciu zápasu. Loptu perfektne potiahol Snitka, nahral Tišliarovi, ten našiel v pokutovom území Kellera - kanonier Kremničky zvýšil na 2:0.
V závere prvého polčasu sa v dobrých šanciach ocitli Kollár a Snitka, ale ich strely minuli Sekulovu bránu. Päť minút po zmene strán zahral priamy kop z 25 m Oboril a jeho tvrdá strela skončila za chrbtom prekvapeného Sekulu. Hostia po tomto góle pôsobili dosť bezradne a ich ojedinelé protiútoky poľahky zastavovala dobre fungujúca domáca defenzíva. V 72.min. unikol rýchlonohý Henrich Kollár, poslal loptu ku vzdialenejšej žrdi, kde stál jeho menovec Tomáš, ktorý poľahky zvýšil na 4:0. Hráči Kremničky tak v druhom domácom zápase po sebe zaknihovali štvorgólové víťazstvo a dali tým pekný narodeninový darček viceprezidentovi klubu.
Ostatné výsledky: Žilina B - Dolná Ždaňa 2:0 (0:0), Dolná Strehová - Rimavská Sobota B 1:0 (0:0), Rudinská - Námestovo 2:0 (2:0), Bánová - K. N. Mesto 3:4 (0:2)

1. D. Ždaňa 12 8 2 2 28 : 10 26
2. Žilina B 12 8 2 2 30 : 12 26
3. D. Strehová 12 6 4 2 17 : 8 22
4. Rakytovce 12 6 3 3 23 : 17 21
5. Kremnička 12 6 2 4 24 : 12 20
6. Králiky 12 5 5 2 16 : 12 20
7. Bánová 12 5 4 3 24 : 13 19
8. Námestovo 12 5 3 4 16 : 14 18