II. trieda bb

Medzibrod, Dúbravica a Harmanec drvili

Medzibrod – H. Pršany
8:1 (3:1)
V zápase prvého s posledným videli diváci futbal iba priemernej úrovne. Domáci od začiatku zatlačili súpera na jeho polovicu a bolo len otázkou času kedy padne prvý gól. Strelil ho v 16. minúte strelecky aktívny Zázrivec. Hostia v druhom polčase kondične odpadli a skóre v prospech domácich narastalo. Po sérii štyroch remíz domáci zaznamenali opäť plný bodový zisk.
Góly: 4 (16., 66., 70., a 89.,) Zázrivec, 28. a 37. Lupták, 57. Hirka, 80. Hlaváčik – 25. Kapusta. ŽK: Zeman, Huťka – Orovčík.
Pred 60 divákmi rozhodoval Golian.
MEDZIBROD: Tonjahzer – Štefanovie, Plavec, Huťka, Prievalský, Zeman, Hirka, Lupták, Sokol (60. Padúch), Fridrich (60. Hlaváčik) Zázrivec. H.PRŠANY: Šorec – Zachar (73.-Sršeň), Stokár, Orovčík, Dudáš, Kapusta, Jarko, Rybársky, Zmajkovič, Cimerman, Zbořil (58. Vida).

Malachov – Mičiná
0:1 (0:0)
V Malachove sa hral hral slušný zápas bez zbytočných faulov, rečnenia a simulovania. Keď už všetci očakávali remízu, podarilo sa Luptákovi po trme-vrme v šestnástke domácich streliť gól. Vyhrala Mičiná, hoci remíza by bola spravodlivejším výsledkom priebehu zápasu.
Góly: 88. Lupták. ŽK: Letrich
Pred 60 divákmi rozhodoval Urban.
MALACHOV: Dvorský - Chmelík, Cmeman, Klimo, Dobrota, Daniš, Sanitra, Dvorský (69. Kapusta), Perončík, (46. Maľa), Sečkár, Lebiedzík. MIČINÁ: Krnáč – Vránsky, J. Považanec, Štubniak, Noga, Lettrich, Ďurík, P. Považanec, Lupták, Saktor, Marko.
Dúbravica – Podkonice
6:1 (1:1)
Prvý polčas bol napriek konečnému výsledku vyrovnaný. V druhom prebrali iniciatívu domáci, keď piatimi gólmi vyhrali zápas.
Góly: 8.Kohút, 25. Bodzík, 49.a 70. Habány, 76. Kohút, 83. Bubelíny, 87. Majer.
Pred 80 divákmi rozhodoval Žúbor.
DÚBRAVICA: Chramec - Drako, Pinka, Smädo, Kohút (82. Kiš), Maľa, Habány Bubelíny, Majer, Nesteš, Kováč. PODKONICE: M. Barla - Kukučka, M. Barla, Pančík, L. Barla, Faško, Kukučka, Bolont, Štefanovie, Bodzik, Turčan.

Strelníky – Harmanec
1:6 (1:2)
Po katastrofálnom výkone domácich skoro nie je čo komentovať. Súper využil šance a potrestal každú chybu domácich.
Góly: 5 (3., 20., 84., a 90.,) Lovás, 17. Moncoľ, 88. Katko. ŽK: Matyó, Kapusta, M. Majer.
Pred 60 divákmi rozhodoval Berko.
STRELNÍKY: R. Majer – M. Moncoľ, M. Majer, D. Majer, R. Majer, Matyo, Čief, Turan (52. Kútik), Mir. Majer (60. Kapusta), M. Moncoľ, R. Čief.
HARMANEC: Danko - Matejka, Vajs, Kohút, Lovás, Floch, Babjak, Daubner, Katko, Kiedžuch, Rečkovič.

Hronsek – Riečka 0:1 (0:0)
V prvom polčase sa mužstvá snažili hrať kombinačne, no domáci boli hosťom viac ako vyrovnaným súperom. Ani jedno mužstvo si nevypracovalo vyloženú gólovú príležitosť. V 57. min. domáci nastrelili brvno a hostia z protiútoku po chybe v domácej obranie vsietili jediný gól zápasu Šporkom. Hostia v 70. min. nepremenili pokutový kop a v závere začal úradovať rozhodca, ktorý po druhej žltej vylúčil domáceho Majera a vzápätí aj domáceho Potančoka.
Góly: 60. Šporka.
ŽK: Sásik, Hromada, Dian, Garaj. ČK: 65. Majer (po druhej žltej), 80. Potančok.
Pred 100 divákmi rozhodoval Macko.
HRONSEK: Klimáček – Šabo (75. Nemčok), Majer, Kišík, Dian, Potančok, Maruškin, Garaj, M. Martinec (60. Herkel), Šulek, Marek Martinec. RIEČKA: I. Petráň, - M. Petráň, Spišiak, Necpal, Šporka, Karlík, Sásik, Hromada, Šustek, Pataj, Trnka (46. Kollár).

Baláže – Hiadeľ
3:1 (1:0)
Prvá domáca výhra v jesennej časti súťaže. Domáci boli lepší, i keď súper zápas zdramatizoval a vyrovnal na 1:1, no domáci nedovolili výsledok zvrátiť.
Góly: 17. Chaban, 59. Štefanovic, 65. Číž, 85. Latinák. ŽK: Barna T, Balík.
Pred 40 divákmi rozhodoval Hláčik.
BALÁŽE: Kostiviar – Dian (68. Vavrek), Tišliar, Koctúr, Heric, Latinák, Slobodník, Čunderlík, Číž, Chaban, Kenický.
HIADEĽ: Húska - Strhák, Srniak, M. Brna, Fúdor, Balík, Vajs, Sedliak, Brodek, M. Brna, Štefanovic.

8. Nový Volkswagen Polo je najšikovnejšie malé auto
  9. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
  10. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania 2 714

Renomovaní slovenskí tvorcovia a obľúbení slovenskí a českí herci. Muž so zajačími ušami je prísľubom kvalitného filmového zážitku. Môžete si ho pozrieť už v regionálnej predpremiére.

(pw) 7 h
Máme záujem nielen naštartovať spoluprácu regionálnych firiem s vedecko-výskumnými subjektami, ale aj akcelerovať budovanie inovačného ekosystému v kraji,“ povedal predseda BBSK Ján Lunter (vpravo).

Pripravené sú inovačné poukážky vo výške od dvetisíc eur až do 15-tisíc eur.

(TS) 9 h
Karatisti sa po dlhšom čase zúčastnili súťaže Pohár SŠŠ v karate.

Banskobystrické CMK si zo súťaže odnieslo 27 medailí.

LL 10 h

V okrese Brezno hrozí prívalová povodeň. Upozorňuje na to Slovenský hydrometeorologický ústav, ktorý preto vydal výstrahu prvého stupňa.