Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Hádzaná

Ivánkovej veľký deň

WHIL - 6. kolo: ŠKP HK Banská Bystrica - DHC Slavia Praha 30:22 (15:10)
Najviac gólov: Kollárová 10/1, Štetáková 6 - Zachová 4/2, Černá 4, Jonášová 4/3, Medunová 4, Pok. hody: 3/2 - 6/5, vylúčené: 5 - 5, ČK: 25. Tobiašová (B. Bystrica), rozhodovali: Vydra, Šubák (obaja SR).
Zo začiatku zápasu tabuľkových susedov bolo skóre vyrovnané. Dôležitým bola situácia v 3. min, keď Jonášová neprekonala dobre chytajúcu Ivankovú a z následného protiútoku Rumanovská zvýšila na 3:1. Nasledoval gól najlepšej strelkyne zápasu Kollárovej a dobrý zákrok Ivankovej po šanci hosťujúcej Zachovej počas oslabenia Bystričaniek. Neúspešná v oslabení po peknej akcii bola Rumanovská, šancu v 7. min nepremenila ani Vidiečanová. V 8. min šťastie nemala ani Szabová, ktorá trafila iba spojnicu. V 8. min znížila Janečková na 4:2, o minútu neskôr dala Rumanovská na 5:2. Brankárka Ivanková čarovala a viackrát výrazne podržala družstvo spod Urpína. V 14. min za stavu 7:5 ukázala neuveriteľný postreh a krásne na dvakrát vyrazila tvrdú strelu Zachovej. 15. min priniesla nezištnú prihrávku Tobiášovej na Krnáčovú, druhá menovaná zvýšila na 8:5. Za stavu 9:6 mali Pražanky znova smolu, pokus Černej mieril do žrde Ivankovej bránky. V 20. min ukázala Ivanková ďalší z exportných zákrokov po šanci Jonášovej. V 23. min prišla chvíľa pre novú posilu Banskobystričaniek – Srbku Mitrovičovú, po dobre rozohranej akcii však mierila vysoko nad. V tej istej minúte prišli ďalšie dva pekné zásahy Ivankovej, zuby si na nej viackrát „vylámala“ aj Adámková. V 26. min sa znova nepodarilo premeniť šancu srbskej posile Mitrovičovej, z podobnej situácie ako pri prvej šanci mierila vysoko nad bránku. Kolektívne sa zachovali Kollárová, Štetáková a Rumanovská, ktoré hneď za ňou vyštartovali, aby ju povzbudili. Táto minúta bola nešťastnou aj pre dobre hrajúcu Tobiášovú, ktorá po druhej žltej karte musela opustiť palubovku. Dôležitým bol moment dve minúty pred polčasom, keď sedmičku nepremenila hosťujúca Zachová. Sladjana Mitrovič si renomé napravila v 30. min, keď zvýšila na 15:9. V 34. min za stavu 17:12 Ivanková znova čarovala. V 36. min pokus Hajičkovej chytila Průšová. Strelecky sa okrem Kollárovej darilo aj Štetákovej – tá v 38. min zvýšila na 18:12. Za stavu 19:14 mala smolu Vidiečanová, nastrelila iba žŕdku. V 42. min sa proti Jonášovej sedmičke postavila náhradná brankárka Šariková. V 48. a 49. min dvomi gólmi oddialila Štetáková snahu Pražaniek o možné vyrovnanie – 24:17. V 55. min trafila Pražanka Adámková iba spojnicu, neskôr pekne zasiahla Ivanková. Mikrosúboj Ivanková – Adámková jednoznačne vyhrala zázračná brankárka. V 59. min dala ďalší gól Mitrovičová, o pár sekúnd sa však spolu so Štolfovou nechala vylúčiť. Banskobystričanky aj vďaka výkonom Ivakovej a Kollárovej zaslúžene zvíťazili a v tabuľke sa posunuli na 3. miesto.

Štefan Kelemen, B. Bystrica: „Obával som sa tohto zápasu, lebo v Michalovciach to trošku vŕzgalo aj v útoku, i v obrane. Dievčatá si však dali povedať. Bolo to vydreté víťazstvo. Posila Mitrovičová ešte do kolektívu nezapadla, veľmi chcela, aj kolektív jej pomáhal, ale ešte to nejde. Škoda, že sa nám nabúral náš plán aj vylúčením Tobiášovej. Bol by to úplne iný výsledok, keby hrala aj Tobiášová.

1. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 098

K nešťastnej udalosti prišlo v januári 2004.

Výsledok skríningového testovania. Okres Banská Bystrica 0,59 percenta, Brezno 1,88 percent. Testovanie sa tam zopakuje.

Primátor presadzuje zámer vytvorenia dvoch samostatných území mestského rozvoja.

Alexis D´aouts

Hokejisti HC05 ´Banská Bystrica zvíťazili v dohrávke 8. kola Tipos extraligy nad MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:1.