Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Senec zaskočil Duklu útočným futbalom

Od úvodných minút prekvapili hostia odvážnym ofenzívnym futbalom. Nebáli sa zaútočiť so štyrmi hráčmi a vyrábali domácim obrancom nepríjemné starosti.

Paradoxne veľkú šancu mal v 8. min mladý Rendla, jeho dorážku brankár Perniš chytil. Sencu vyšiel rýchly útok v 34. min, keď Guldanovu strelu, smerujúcu vedľa brány, nešťastne tečoval do siete Wozniak. Domáci snahu rýchlo vyrovnať korunovali o sedem minút. Pečovského center z pravej strany ľahko hlavou natiahol Semeník na roh šestnástky a voľný Pančík trafil ideálne k ľavej žrdi Pernišovej brány. Po prestávke si nebezpečnejšie šance vytvorili najskôr hostia. Anane sa v 56. min sám rútil na Zajaca, z ostrého uhla mieril vedľa. O tri minúty bol Kováč sám pred Zajacom, namiesto strely zbytočne zvolil nepresnú prihrávku na nabiehajúceho Papaja. Po následnom rohu Takáčovu strelu vykopol z bránkovej čiary Pančík. V závere mohli domáci strhnúť víťazstvo na svoju stranu. V 83. min Pečovský našiel z ľavej strany na päťke osamoteného Rendlu, ktorý sa proti Pernišovi nepresadil. O päť minút brankár hostí s námahou kryl aj strelu Pančíka.

Dukla B. Bystrica - FC Senec 1:1 (1:1)
Góly:
34. Guldan....................0:1
41. Pančík.....................1:1
Žlté karty: Velický, Kotrys - Guldan, Pecha, Marcin.
Rozhodoval: Šipoš.
2 516 divákov.
DUKLA: Zajac - Libič, Velický, Farkaš, Kotrys - Pečovský, Wozniak, Bažík, Pančík - Semeník (53. Medveď), Rendla (86. Ďuriš).
SENEC: Perniš - Pecha, Matič, Michalík, Marcin - Papaj, Guldan, M. Kováč, Moughfire - Takáč (90+. Harsányi), Anane (88. Djim).

Hlasy trénerov
Dušan Radolský, Dukla: ,,Chýba nám sedem hráčov a začali sme nervózne. Gól to ešte zhoršil. Rýchlo sme však vyrovnali a mali ďalšiu šancu. Báli sme sa brejkov Senca, ktorý má na to hráčov. Neboja sa urobiť kľučku a trúfnu si ju zopakovať. Snažili sme sa presadiť cez ich obranu, škoda čistej šance Rendla, zápas sa mohol skončiť pre nás lepšie. Z pohľadu celej hry je remíza zaslúžená.“
Jozef Valovič: ,,Chceli sme odohrať kvalitný zápas a získať body. Remíza po prvom polčase bola zaslúžená, v druhom sme si z brejkov vytvorili veľmi dobré šance, ktoré sme mali využiť. Mohli sme bodovať naplno. Zápas bol slušný, behavý, s niekoľkým technickými nepresnosťami na obidvoch stranách, ale hralo sa slušne.“
Ostatné výsledky 17. kola Corgoň ligy: Inter Bratislava - FC Nitra 3:0 (1:0), Spartak Trnava - AS Trenčín 3:2 (2:2), MŠK Žilina - Artmedia Bratislava 3:0 (1:0), MFK Ružomberok - MFK Košice 1:1 (1:0), ZŤS Dubnica - Slovan Bratislava 1:1 (0:0).
1. Žilina 17 13 2 2 42 : 10 41
2. Artmedia 16 9 3 4 31 : 23 30
3. Ružomber. 17 8 5 4 24 : 13 29
4. B. Bystrica 17 7 5 5 22 : 22 26
5. Košice 17 7 3 7 22 : 23 24
6. Slovan 17 6 4 7 21 : 25 22
7. Senec 17 6 4 7 17 : 24 22
8. Nitra 17 6 2 9 13 : 20 20