Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Podbrezová konečne vyhrala

Podbrezovčania, ťahajúci čiernu sériu, už konečne potrebovali vyhrať. Realizovať plán „režiséra“ Jánoša začal už v 13. min Haviar, ktorý poslal železiarov do vedenia.

V 37. min si Konček aktivitou vypýtal faul, Pančík z priameho kopu strieľal iba do náruče brankára hostí. V 40. min sa pokúšal obranu hostí prekonať Červenec, Konček však situáciu vyriešil. O dve minúty neskôr už železiari pykali. Uzola prihral Červencovi, k odrazenej lopte sa dostal Bernáth a prekonal bezmocného Hanáka – 1:1. V druhom polčase mali z hry o niečo viac Podbrezovčania, aj keď hra sa dosť kúskovala pre množstvo faulov. Domáci túžili konečne vyhrať, čo sa im aj podarilo, cesta za triumfom však nebola ľahká. V 50. min po peknej spolupráci Lička a Gajdošíka mohol skórovať Haviar, mieril však nad bránku. V 62. min mal príležitosť na skórovanie Horváth, vystrelil iba do podbrezovského brankára. O tri minúty neskôr prešiel Bernáth cez Veselého a bránený Kentošom vystrelil tesne vedľa domácej svätyne. V 71. min dobre hrajúci Tyčiak vystrelil iba do Hanákovej náruče. Podbrezovčania veľmi chceli dať víťazný gól, čo sa im podarilo po nádhernej akcii v 72. minúte. Na Videkov center z ľavej strany si pekne nabehol Roman Chomistek a nádherne zavesil – 2:1. Tretí úder visel vo vzduchu v 84. min., správna koncovka však chýbala. Videk vystrelil, hosťujúci brankár Fišan vyrazil nešťastne iba pred seba, kde číhal striedajúci Chrenovský, ktorý nevyužil šancu strieľať na poloodkrytú bránku, lebo do lopty dobre netrafil. Podbrezovčania si už víťazstvo udržali a konečne pretrhli nepriaznivú sériu.

600 divákov
PODBREZOVÁ: Hanák – Ličko, Kentoš, Chomistek, Pančík, Veselý, Konček, Gajdošík (60. Chrenovský), Breznaník (46. Videk), Kostelný (80. Kitaš), Haviar.
MOČENOK: Fišan – Pavlík, Červenec (75. Čambal), Pavlovič, Horváth, Poštrk, Dobiáš, Bernáth, Dojčan, Uzola, Tyčiak.

Hlasy trénerov:
Štefan Rusnák, Podbrezová: Bol to pre nás po dvoch prehrách dôležitý zápas. Určite sme chceli zvíťaziť, hráči k tomu dobre pristúpili, bojovali, ako sa má až do poslednej minúty. V zápase sme využili z minima maximum. Ale aj my máme ťažké srdce na rozhodcov, pri prvom góle bol jasný ofsajd a v jednej situácii mal hráč Močenka dostať druhú žltú kartu, ale nedostal.
Ostatné zápasy 17. kola 1. ligy: Prešov - Humenné 0:0, R. Sobota - T. Teplice 2:0 (2:0), Michalovce - Lučenec 1:0 (0:0), Šaľa - DAC 2:0 (1:0), MFK Košice „B“ - FC ViOn Zlaté Moravce 0:1 (0:0).

12. Tu. Teplice 17 3 1 13 22 : 40 10

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  3. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  4. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  7. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  8. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  9. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  10. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  1. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  3. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
  6. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  7. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  8. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  9. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  10. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom? 4 831

Zvážnica z Králik na Skalku je rozbitá, pri zjazdoch hrozia nepríjemné úrazy.

Nahnevaní bežkári sa už obrátili listom aj na vedenie obce Králiky, aby začalo konať.

Preteky zrušili pre silný vietor a sneženie.

Výstrahu pre okresy Banská Bystrica a Brezno zvýšil Slovenský hydrometeorologický ústav na druhý stupeň.

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Brezne.

Správa Národného parku Nízke Tatry sa obrátila na návštevníkov prírody s výzvou.