Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Prievidžania odišli s debaklom

Aj keď Barani v poslednej dobe len zďaleka pripomínajú úspešný tím z predošlej sezóny 1. hokejovej ligy, v zápase s poslednou Prievidzou boli jasným favoritom.

Zverenci trénera Jána Šimčíka sa ujali vedenia už v siedmej minúte. Po ľahkej strele od modrej sa tečom prezentoval kapitán Michal Longauer a skóre sa po prvýkrát menilo. Bystričanov síce vystrašil v 12. minúte hosťujúci Mihok, ktorý zblízka prekonal Majzela, no to bolo z pohľadu Prievidze v tomto zápase všetko. Do kabín odchádzali Barani s jednogólovým náskokom. Štyri minúty pred záverečnou sirénou prekonal Mihoka v oslabení Macejka a upravil tak skóre prvej tretiny na 2:1. Hostia sa v úvode druhej tretiny nestihli na ľade ani poriadne ohriať. V 22. minúte ich schladil Lalka strelou od modrej a o minútu neskôr trafil do čierneho aj Sibert. V tom čase na ľade jasne dominovala Banská Bystrica. Z množstva šancí, ktoré si domáci dokázali vytvoriť, sa však ujal už len pokus Siberta, ktorý svojím druhým gólom v zápase zvyšoval na 5:1. Posledná tretina sa už niesla v znamení exhibície. Slabučkí hostia už len ťažko hľadali v stratenom zápase motiváciu, čo bolo vodou na mlyn pre bystrických hráčov hrajúcich v pohode. Svoje strelecké schopnosti tak ešte prezentovali postupne Pitschmann, Konder a Laštiak, ktorý pečatil skóre zápasu na 8:1. V Banskej Bystrici sa tak po zápase mohlo hodovať. Výhra nad Prievidzou síce teší, no na druhej strane zbytočne veľa zaváhaní s kvalitatívne vyrovnanými súpermi ponúka priestor na zamyslenie. Ak však Barani majú záujem naplniť predsezónne ambície, ktoré jasne hovorili o postupe, budú musieť vyhrávať aj nad silnejšími. Príležitosť na to budú mať už v utorňajšom dueli na ľade Topoľčian, kde sa jasne ukáže, či nebolo víťazstvo nad Prievidzou iba príjemným spestrením pred bolením brucha.

18. kolo: HK Spišská Nová Ves - HC´05 Banská Bystrica 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Góly: 2. L. Sax, 29. Petruk, 44. L. Novák - 42. Ivičič
19. kolo: HC´05 Banská Bystrica - MŠHK Prievidza 8:1 (2:1, 3:0, 3:0), Góly: 23. a 39. Sibert, 7. Longauer, 16. Macejka, 22. Lalka, 47. M. Pitschmann, 55. Konder, 57. Kozelnický - 12. Mihok.
1. Sp. N. Ves 19 16 1 0 2 93 : 30 50
2. Kežmarok 18 14 1 0 3 96 : 45 44
3. Topoľčany 19 14 0 0 5 82 : 71 42
4. Prešov 19 13 0 0 6 93 : 45 39
5. P. Bystrica 19 11 2 0 6 70 : 55 37
6. B. Bystrica 19 11 1 1 6 62 : 44 36
7. Senica 19 11 0 0 8 78 : 65 33
8. Piešťany 18 10 0 1 7 77 : 46 31