Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

DŽUDO

Pálkovács najlepší v roku 2006

Víťazom prvoligovej súťaže mužských družstiev v džude, ktorá v sobotu v banskobystrickej hale na Štiavničkách vyvrcholila finálovým turnajom, sa stali borci Slávie STU Bratislava. Tí najskôr v semifinále zdolali hladko Sláviu Trnava 7:0 a potom v súboji o zlato aj obhajcu titulu VŠC Dukla Banská Bystrica 4:2. Džudisti Slávie STU si po triumfe v roku 2004 vybojovali druhý ligový titul v klubovej histórii. Bronzovú medailu získalo družstvo 1. JC Pezinok, ktoré v dueli o 3. miesto vyhralo nad Sláviou Trnava 5:1.
Bratislavčania vo finálovom zápase s banskobystrickými vojakmi urobili rozhodujúci krok k víťazstvu už v úvodných troch dueloch. V kategórii do 60 kg najprv Branislav Schroner nečakane zdolal piateho z ME do 23 rokov, hosťujúceho českého reprezentanta Pavla Petřikova ml. na ippon, potom do 66 kg Matúš Konársky podľa očakávania vyhral nad Dankom tiež 10:0 a strieborný olympionik z Atén Jozef Krnáč vyprevadil v hmotnosti do 73 kg z tatami Kubenu pred uplynutím časového limitu. Súboj Babica s Benkóczkym (do 81 kg) sa skončil remízou, takže rozhodujúci štvrtý bod pre Sláviu STU vybojoval vlaňajší vicemajster Európy Boris Novotný, ktorý v deväťdesiatke zdolal 3:0 ďalšieho slovenského reprezentanta Antona Minárika. Na celkovom víťazstve Bratislavčanov už potom nič nezmenili ani očakávané víťazstvá banskobystrických „ťažkých“ mužov Zoltána Pálkovácsa (do 100 kg) a Semíra Pepica (nad 100 kg).
Súčasťou finálového turnaja play off I. ligy džudistov bolo vyhlásenie najlepších pretekárov v roku 2006. V kategórii dospelých vyhral Zoltán Pálkovács z banskobystrickej Dukly, medzi juniormi bol najlepší Milan Randl z Pezinka.

Výsledky: O 1. miesto: Slávia STU Bratislava - VŠC Dukla Banská Bystrica 4:2 (33:20)
do 60 kg: Schroner - Petřikov ml. 10:0, do 66 kg: Konársky - Danko 10:0, do 73 kg: Krnáč - Kubena 10:0, do 81 kg: Babic - Benkóczky 0:0, do 90 kg: Novotný - Minárik 3:0, do 100 kg: Janata - Pálkovács 0:10, nad 100 kg: Molnár - Pepic 0:10.
O 3. miesto: 1. JC Sokol Pezinok - AŠK Slávia Trnava 5:1 (45:10)
body: Alfoldi, Valovič, Tománek, Randl, Komloš - Pokrývka
Semifinále: Slávia STU Bratislava - AŠK Slávia Trnava 7:0 (55:0)
body: Schroner, Konársky, Krnáč, Babic, Novotný, Janata, Molnár
VŠC Dukla Banská Bystrica - 1. JC Sokol Pezinok 6:1 (55:7)
body: Petřikov ml., Danko, Kubena, Benkóczky, Pálkovács, Pepic - Randl
Najlepší džudista SR 2006 - seniori: 1. Zoltán Pálkovács (VŠC Dukla B. Bystrica) 685 bodov, 2. Branislav Schroner (Slávia STU Bratislava) 541, 3. Marián Benkóczky (VŠC Dukla B. Bystrica) 522.
Najlepší džudista SR 2006 - juniori: 1. Milan Randl (1. JC Sokol Pezinok) 1215, 2. Lukáš Stupavský 311, 3. Filip Šoška (obaja Slávia ŽU Žilina) 247.

10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 264

Výsledok skríningového testovania. Okres Banská Bystrica 0,59 percenta, Brezno 1,88 percent. Testovanie sa tam zopakuje.

14m

Primátor presadzuje zámer vytvorenia dvoch samostatných území mestského rozvoja.

47m
Alexis D´aouts

Hokejisti HC05 ´Banská Bystrica zvíťazili v dohrávke 8. kola Tipos extraligy nad MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:1.

Bude mať ešte kto do straníckej centrály v Banskej Bystrici - Novom svete chodiť?

Viacerí členovia Kotlebovcov po spore s predsedom zvažujú odchod zo strany.